Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tikakukac #34256 üzenetére

    "Fejtsd ki kérlek"

    Ez nem jó, az nem jó, de tegnap még az volt, amaz nem kompatíbilis emezzel, gondol egyet és megadja magát minden előjel nélkül, mindegy, hogy belépő szint vagy prémium kategória, hibát nem lehet beazonosítani, pedig már minden keresztbe-kasul lett tesztelve mindennel, 2x szétszedem és összerakom megy, másnap már nem, etc. etc. Elég volt a csavarhúzóból, hence the laptop.

    "Amiket néztél jah, elég szarok. Mármint 5-10 évre."

    Megbízhatóság vagy future-proof hardware szempontjából? Mert ha az utóbbi, akkor nem téma. Amire most használnám a gépet, az nagy valószínűséggel még jó ideig meg fog felelni, mint megjelölendő igény.

    "Definiáld a szenvedést."
    Első pontban már megtörtént. Leegyszerűsítve; amikor használni akarom, akkor nem tudom. Vagy csak korlátozott ideig.

    "Én a 4-5 éves üzleti gépekkel 10-ed annyit nem szenvedek, mint az újakkal. Hidd el."

    Ami egyszer premium hardware volt, az egy bizonyos szintig mindig az is marad. Kérdés, hogy 5-6-8 év múlva hogy fognak menni. Persze nekem is szimpatikusabbak a bussiness gépek (mint pl. ez a mostani kölcsön HP), de kedvező feltételű részletre és papíros garanciával hol lehet nagyon szép állapotú dolgokat találni? Az extra vinyókon (a file- és seed-serverbe) és egy majdani esetleges nagy kijelzőn kívül nem szeretnék gépre költeni az elkövetkező min. 5 évben.

    "Ha meg úgyis hitelre veszitek most miért olyan nagy szám még 10-et hozzáverni?"

    Sok kis ezer itt és ott és máris igen sok pénznél vagyunk - ami nem lenne akkora baj, ha nem olyanok lennének a közüzemi számlák, mint amilyenek (a pofám leszakad, annyira undorítóak - főleg a gáz). Van olyan háztartás, ahol pár ezer forint plusz havonta nem tétel, itt sajnos az. :(
    Persze lehet ilyenkor azt mondani, hogy akkor minek egyáltalán számítógép, régen is megvoltak nélküle, de ennyi erővel minek vegyünk levegőt, ha egyszer úgyis meghalunk. Még mindig 100x jobb, mintha egy erőszakos, heroinista prostituált-függő lennék. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

Új hozzászólás Aktív témák