Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • laszlobak

    tag

    válasz GabeszHUN #102896 üzenetére

    Előrebocsátom,hogy nem vagyok szabonagyúr Fan Club tag, de nekem sem tetszett a "tegnapi fellépésed". (nevezhetjük így is, csak így semmi értelme ;] ). Ezúton értékelem, hogy volt képed :D bátorságod ezek után elnézést kérni:

    Összefoglalódat olvasva igazából egyetlen kritériumnak kell hogy megfeleljen a leendő géped: a hordozhatóságnak. Stapabírónak kell lennie, ezért én üzleti, vagy belépő szintű üzletiben gondolkodnék a helyedben és - mivel külső monitorral használod majd - tök felesleges 15"-os, vagy akár még 14"-os gépet is cipelned, abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy akár 1,4 kg-os gépet is megengedhetsz magadnak (már ami a felhasználás részét illeti). A mai i5U-s, i7U-s procik igazából csak drágító parasztvakításnak jók, mert kakaó nics sok bennük. 2-4. generációs i5M-es, vagy 4.generációs i3M-es prociban gondolkodnék, ezeknek a legjobb ár-érték arányuk, figyelembe véve a Te felhasználásodat is.

    A fentiek alapján - ha a méretét nem nézzük - újonnan jó választás lehet az eBay-on kapható Fujitsu A512-es - 250 EUR-tól kapható, ami kb. 75eFt. Ez lényegesen kevesebb, mint a kereted, de ha ennél jobbat akarsz venni újonnan, az lényegesen többe kerülne, mint 200 eFt. Szerintem meg fogod érteni, mire gondolok.

    Használtan nagyobb a választék, 12"-ban itt a hardveraprón a 70 eFt-os SSD-sThinPad X220-tól (számításba jöhet még:X230, HP 2560p, stb) a az újnak mondott HP EliteBook 820-ig (190 eFt) szerintem sok jó vételt (sokkal jobbat mint újonnan) talász.

    [ Szerkesztve ]

    A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

Új hozzászólás Aktív témák