Új hozzászólás Aktív témák

  • notmiami

    tag

    Akkor kitoltom en is.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Par honapon belul
    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    150-160e.
    (3) Felhasználás?
    Alap multimedia, tervezoprogramok (alap szinten) eddig egy HP 550em volt (Core2Duo, GMA 965 385 Mb, 2Gb RAM, ezzel is jol megvoltam, szoval nagy igenyeim nincsenek.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    GTA IV, NFSek, Grid, tovabbi autos.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15,6", szeretnem ha hordozhato lenne, de ugyanakkor sokat otthon monitorral hasznalom. Szoval nem kell fullHD, sem matt.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Elözö.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem kell semmi, Win7/8 menjen
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    HDD 500 Gb vagy felett, Ram 4Gb, vagy felett.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Nincs. Talán annyi, hogy i3 / i5
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új.

    nVidia kartyat szeretnek igy ilyen arban megállnék a 820m/840m nél. Nem kell nekem több, ne is emeljetek a téten.

    Tehát:
    Az alap sablontémákat felhozom ujra:
    Dell 3542
    Asus X/K55**
    Lenovo Z50-70
    HP Pavilion 15 p0**

    Ezek mind nVidia 820 vagy 840 és i3 vagy i5-el. 4/6/8 Gb RAM.
    Nem vagyok márkahü, mind a négy márka tetszik, de sajnos itt a forumon mindegyik anyagminoseget szidjatok ezekben a tipusokban. Dell tenyleg horpad, azt mar lattam, es igenytelen hogy az anyagan egybol meglatszik ha hozzaerunk. De elsosorban Dellre valtottam volna szivesebben a HPmet. Garancia es Dell markanev miatt. Maradnek is akar HPnél, de a Paviliont is szidtatok. Asus is van egy ismerosomnek, tudom hogy gyenge anyag, de nem volt szamomra kiabrandito az sem.
    Szoval egyszeruen nem tudok ezek kozott donteni. Kerlek segitsetek.

    Ezen felul pedig olvastam sokakat hogy térjenek at i3/i5 rol az AMD-s HP 455/450-re. Sajnos AMDt egyaltalan nem ismerem, errol tudtok mondani még pozitiv infokat? Amiatt jobb az osszes tobbitol, mert minosegibb Probook révén?

    Melyik a kevesbe rosszabb kombinacio:
    Gyengébb i3 4030U - 840mel
    v
    Jobb i5 4210U - 820m el
    Tudom h egyik esetben a CPU a rossz, masik esetben a GPU. De elozo laptopomhoz képest akkor is nagy ugras lenne, csak nem tudom melyik a jobb lehetoseg.

    AMD/nVidia:
    De azert maradnek az nVidianal, mert rengeteg munkatarsam, es alapbol a tervezoprogramok gyarto cegei is hirdetik, hogy nvidiaval kompatibilisebbek, es sok negativ kritikat hallottam mar (élö példát), ha nem nvidiat hasznalunk vele.

    Köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák