Új hozzászólás Aktív témák

  • ottobacsi

    tag

    Sziasztok!
    A kérdéssor:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Minél hamarabb, de ez azon múlik hogy megtalálom e az igazit vagy nem...
    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    Igazából olyan 2-220-at szántam rá, de ha van egy nagyon jó vétel, akkor kb. 260-ig kitolható a határ...
    (3) Felhasználás?
    Thunderbird(10db email fiókkal, összesen kb. 50 gigányi adathalmazzal), alap fénykép szerkesztgetések napi szinten (Fireworks, Photoshop), Word, Excel, filmnézés
    (4) Játék?
    Játékra nincs időm...
    (5) Kijelző?
    Az általános 15.6"-os méret jó nekem, az FHD IPS-t preferálnám, de a sima HD-val is megelégednék ha lenne valami értelmes, mert egyszerűen hányok ezektől a fix szögből nézhető pixelhalmazoktól! :W
    (6) Hordozás?
    Heti 2-3 alkalommal kocsival
    (7) Operációs rendszer?
    Nem kell... :U :B
    (8) HDD / SSD / RAM / ODD?
    SSD-t mindenképpen szeretnék bele az op. rendszer(ek)nek(120-128Gb) , de a HDD is kell mellé adattárolásnak(min. 500Gb), RAM- ból 8Gb elég lesz, ODD nem kell
    (9) Egyéb kívánság?
    Nincs
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
    Újat szeretnék.

    Szóval...
    Kb. 1 hónapja követem a fórumot, így a fórumlakók ajánlásait követve 2 gépet néztem ki, de nem igazán tudom eldönteni hogy mi is legyen... döntésképtelenségem van erősen. :(((

    Az első választott ez lenne: [HP ProBook 450 G2]

    Ezt felturbózva +4 Gb rammal és egy m.2-es ssd-vel 220-225-ben meg is állna 3+1 év garival ami azért cseppet sem rossz.
    Viszont a kijelzőtől félek egy kicsit...

    A másik jelölt:
    [ASUS N550JK CN482D]

    Az ő javára főként az IPS kijelző döntene, de az erősebb proci is nyom a latba, és a világító billentyűzet hab lenne a tortán :DD viszont itt már az SSD miatt az ODD kerettel is mókolni kell, és nem mellesleg így már kb. 280 körül lenne a vége, ami már nagyon nagyon feszegeti a határokat... :(((

    Az a nagy kérdés hogy kell e nekem az a 8Gb RAM, vagy elég a 4 is?
    Nagy fénykép szerkesztésénél gondolom azért számít. Vagy a böngészőben kinyitott 15-20 lap kezelésében. Vagy tévedek? :F

    A garanciát (gyárit és a laptopszalon +1 évesét) mennyire befolyásolná az ha én raknám bele az m.2-es SSD-t vagy az N550-be a az ODD helyére a keretes SSD-t?
    Csak azért mert így egy kicsit olcsóbb lenne, főleg a keretes akció.

    Esetleg várható mostanában (1 hónapon belül) valami jó ár/érték arányú masina érkezése?

Új hozzászólás Aktív témák