Új hozzászólás Aktív témák

  • whatnot

    őstag

    Sziasztok,

    Egy barátom nevében kérnék ajánlatot notebookra. Amennyire tudtam, kifaggattam az igényekről.

    1. Mikor lenne esedékes?
    "Mostanában", ha jól értettem, bármikor feladhatja a jelenlegi gép.
    2. Összeg?
    300ezer
    3. Felhasználás?
    Irodai. Egy tanárnak kell, szóval alapvetően előadásokhoz, oktatáshoz, dolgozatok javításához kell. Azaz alapvetően MS Office + Skype a felhasználási terület.
    4. NA
    5. Kijelző mérete?
    14-15".
    Típusa? Azt nem tudja pontosan, csak azt, hogy tetszett neki az OLED.
    Az igény viszont az, hogy szemkímélő legyen, hiszen sokat fogja bámulni.
    6. Mennyit lesz hordozva?
    Sokat.
    Ezért a hosszú akkuidő és a kis súly is igény, bármennyire ellentmondanak egymásnak.
    A sok hordozás miatt strapabíró is legyen.
    7. OS?
    Windows
    8. Tárhely típusa, mérete, RAM?
    Ehhez ők nem értenek, nem tudják.
    Nem fog bődületes fájlokat tárolni. Viszont szerintem a gyorsabb boot és működés miatt SSD jobb választás, ill. abban ugye nincs mozgórész, tehát strapabíróbb is.
    A méretet nem tudom, de talán már egy 128GB is elég lehet, azon elfér az OS + szoftverek és marad még bőven hely a dokumentumokra is (word, excel stb. fájlok).
    szerk: RAM - notebookok esetében már nem tudom, de ha jól emlékszem, ma már a 8GB a minimum. Nem fogja sem videó-, sem fotószerkesztésre használni, ami miatt temérdek RAM kéne.
    9. Egyéb?
    Ezt sem tudják :)
    Szerintem egy HDMI kimenet nem árthat, ha előadás miatt esetleg tévére vagy projektorra rá szeretné kötni.
    10. Használt?
    Lehet, sőt, talán preferáltabb is egy "pro" használt, mint egy új középkategóriás.

    Bár fentebb írtam, az alábbi szempontokat külön kiemelte:
    - hosszú akkuidő
    - kis súly
    - strapabíróság
    - szemkímélő képernyő
    - megbízhatóság

    Köszönöm előre is a javaslatokat!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák