Új hozzászólás Aktív témák

  • Argetlam-

    csendes tag

    Üdv!

    Kinéztem már pár gépet, és ezek közül szeretném a számomra leginkább megfelelőt megtalálni ebben kérném a segítségeteket, tapasztalatotokat, véleményeteket. :D

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - A napokban
    (2) A gépre szánt összeg forintban? - 100e Ft környéke
    (3 )Felhasználás? - Egyetemre, tanulásra, hétköznapi felhasználásra, 1-2 nem túl komoly játékhoz
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - LoL. Talán 1-2 más régebbi játék, de nem fontos a túl jó felbontás
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - Ez már fontosabb. Min. 14" és 1600x800. Jó ha matt :D
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - Lenne hordozgatva az egyetemre, haza, ide-oda. De talán a súly az ami inkább legyen több, és a gép jobb. max. kipattintódik a vállam ;) (Vagy mik a tapasztalatok?)
    (7) Operációs rendszer? Főképp Windows, de lehet Linux lesz rajta...
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? - SSD-t mindenképp szeretnék bele, jó, ha tudok bele szerelni HDD-t később, de max külső winchester lesz.
    A RAM fontos lenne, hogy min. 8gb os legyen, és lehessen bővíteni.

    Fontos lenne számomra, hogy a későbbiekben tudjam kicsit fejleszteni a gépet, ha már nagyon kezd elöregedni, vagy éppen pénzem van :D
    Itt a RAMra, és a video kártyára gondolok főképp.
    Ahogy néztem a HDD cseréje SSD re nem lehetetlen :D

    Az alábbi gépeket néztem használtan. Kb. egy árban találtam...

    Asus x550v
    (Procceszor: i7-6700HQ 2,6 GHZ
    Videókártya: NVIDIA 950M
    256 GB SSD és 1 TB HDD
    12 GB RAM
    Akkumlátor cserélve benne, egy nagyobb kapacitásúra.
    Ez gondolom már volt buherálva. Ez nem tudom mennyire necces tényező )

    Lenovo 700-15ISK
    Asus N551JW-CN059D
    Toshiba dynabook Satellite T772
    HP EliteBook 745 G2

    Előre is köszönöm a segítséget :D :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák