Új hozzászólás Aktív témák

  • onadii

    csendes tag

    Sziasztok, segítséget kérnék én is, lassan elveszni érzem magam a review-okban és tesztekben. :D

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Előreláthatólag februárban.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

    Maximum bruttó 400000, de kevésbé fájna a 350000
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Mindenre úgy körülbelül, főleg itthoni felhasználás, böngészés, filmnézés, de néha becsúszhat némi programozás, szerkesztés és hasonló feladatok, illetve néha napján lehet játékra is vetemednék, ezért javarészt gamer gépeket néztem. Kb. max 20-30% lenne játék a használati időnek.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

    Újabb játékokat kipróbálnám rajta, fifa 18, gta v, witcher, akár hasonlókat is. Nem vagyok egy vérbeli gamer, de szivesen kipróbálnám a nagyobb játékokat.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Legalább 15,6, de a 17.3-hoz jobban húz a szívem, filmezés és játék szempontjából is jobb a nagyobb. Mindenképp full hd, és lehetőleg ips, tn-ről nem hallottam túl jókat.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Ritkán, nem ezt a mindennapi munkahelyre vivős laptopot keresem.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Jó oprendszer nélkül, van win10-em.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Ahogy néztem tárhely területén elvárt az 1 tb hdd, valamint a legalább 128 gb m.2 ssd.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Jó hűtése legyen, félek a túlmelegedéstől.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Számlás és garanciás gépet szeretnék.

    Egy másik témához írtam egy topicot, hogy miket nézegettem, mik a igények stb, bemásolom ide is. ;)

    Asztali gépem nincs, fontos a mobilitás.
    Nem vagyok egy full gamer figura, néha néha játszok, az új notin is kb a használati idő 20-30%-át tenné ki játék. De azért szívesen kipróbálnám az újabb játékokat, meg lehet GTA-znék kicsit komolyabban. :D
    Kb br. 400k a keret, ennél többet nem szívesen adnék ki kezeim közül, de persze ezalá is mehetünk. Ja és mindenféleképp számlás, garanciás gépre van szükségem.

    Az alábbi gépeket néztem:

    1. Acer Aspire 7 A717-71G-74XX NX.GPFEU.008
    -i7 7700hq
    -8 gb ddr4
    -128 gb m.2 ssd+1tb hdd
    -gtx 1060 6 gb
    (tudom nem gamer, de ezért az árért elég korrekt konfig, egyedül a hűtéstől félek)

    2. ASUS ROG Strix GL702VM-GC139
    -i7 7700hq
    -8gb ddr4
    -128 gb m.2 ssd+1tb hdd
    -gtx 1060 6gb
    -g sync
    (ez már gamer széria, viszont olvastam a neten, hogy melegedési problémái vannak)

    3. ASUS ROG Strix GL753VE-GC088
    -i7 7700hq
    -8gb ddr4
    -128 gb m.2 ssd+1tb hdd
    -gtx 1050ti 4gb
    (Itt konkrét problémát nem nagyon olvastam, igazából a kérdés, hogy vajon elég-e ahhoz amire nekem kell a 1050ti)

    Természetesen másmilyen gép is szóba jöhet,15,6-os is, és szívesen várom az ajánlásokat. :)
    Néztem a lenovokat is, de nem ajánlották, különböző tipushibák miatt, hogy ez igaz, vagy nem, ki tudja. :P
    Az első és az utolsó jóval pénztárcabarátabb választás a középsőtől, főleg, ha az valóban melegszik... :/

    Lényegében a lehető legjobb laptopot szeretném kapni a pénzemért, amivel néha-néha tudok játszani és 5-6 évig hű társam lesz(előző asusom is ott körül van).

    Ami fontos: 1920x1080, i5 7300hq, vagy i7 7700hq, legalább gtx 1050ti, m.2 ssd.

    Remélem tudok segíteni nekem a választásban.

    Előre is köszönöm! :)

Új hozzászólás Aktív témák