Új hozzászólás Aktív témák

  • kmarci25

    veterán

    Sziasztok!

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Egy hónapon belül.
    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    Max. 150 000.-
    (3) Felhasználás?
    Otthoni apróbb munkák (MS office programok), internet, email.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Csak nagyon néha, pl. most ritkásan a WoT Blitz-cel ökörködöm, de ennél komolyabb játék tuti nem lesz.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    14 col, lehetőleg matt.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Útközben nem, de 2-3 hetente viszem magammal vidékre.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows, Win10-re frissíteném, vagy azzal vásárolnám.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    SSD 256 GB (ha nem fér bele, akkor 120), RAM mennyisége passz. Optika jól jön ha van, de nem feltétel.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    USB3 csatlakozó, lehetőleg HDMI kimenet. Magyar billentyűzet, lehetőleg világítós.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Használt is (az ár és az igények miatt főleg az). Legalább 6 hónap gari jó lenne.

    A laptopsystem-nél néztem a Dell gépeket, olvasom a specifikációkat is, de nem igazán értek hozzá, ezért kérdezek inkább. Amit pl. nem tudok, hogy ha Win7-tel vásárolom a gépet, az frissíti magát Win10-re? (Mert a Win7 pár ezerrel olcsóbb...) Illetve szóba jöhet más márkájú gép is, amennyiben ott is cserélhető a billentyűzet magyar kiosztásúra. A 150-es határt úgy értem, hogy a járulékos költségek (pl. laptopsystem-nél SSD vásárlás, billentyűzet csere, op. rendszer) már benne vannak.

    Létezik ilyen gép?

    "There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

Új hozzászólás Aktív témák