Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hunzealand

    friss újonc

    Sziasztok!

    Egy kis segitséget szeretnék kérni tőletek. Több ismerősöm jó tapasztalata alapján gondolkozom azon, hogy beruházzak egy NASba. A fő motiváció az eddig statikus, wincsesztereken tárolt adatmentéssel szemben az alábbiak lennének:
    - A család összes tagjának van felhője, de engem leszámitva mindenki küzd felhős tárhely problémákkal.
    - A felhős minőséget alapvetően szeretem de azt gondolom egy jó NAS megoldással ki tudnám váltani a mostani előfizetéseket igy azon kivul hogy lenne egy új "játékszerem" még pénzt is tudnék spóroli vele
    - Sok olyan családi archiv felvétel van ami jelenleg egyetlen helyen van archiválva igy egy RAID-elt tárolással és a jelenlegi külsős vinyómmal nagyobb biztonságban lennének a régi felvételek
    .
    A szoftvertámogatottság miatt mindképpen Synology márkában gondolkozom, méghozzá az alábbi kombóban:
    DiskStation® DS218
    Western Digital WD Red 3.5 4TB 5400rpm 256MB SATA3
    Western Digital WD Red 3.5 2TB 5400rpm 256MB SATA3
    Viszont lenne pár kérdésem aminél kiváncsi lennék a tapasztalataitokra:
    - Több eszköznél is ott szerepel a wifi támogatás melletti, hogy nem nem támogatja. Ez azt is jelenti, hogy emiatt mindenképpen a router mellé kellene beállitanom, hogy tudjak internetelérés biztositani hozzá. Viszont ebből jön a kérdés, hogy mennyire hangos működés közben a NAS és a két vinyó. A router jelenleg egy hálószobában van ezért számit, hogy éjszaka mennyire csendes a szerkezet, zavarja-e az alvást vagy sem.
    -Ez lehet egy laikus kérdés lesz, de ha mulitmédáis központként hasznánlnám akkor tudod közvetlen egy másik helyen lévő (Sony Bravia) okostévére 4ks minőségű filmet küldeni vagy ehhez a funkcióhoz, rá kellene kötnöm hdmivel egy gépet a tévére hogy igy tudjuk megnézni a felmentett tartalmakat.
    - Ahogy fentebb is irtam egy nagyobb és egy kisebb vinyot szeretnék beletenni, és a nagyobbat particionálnám úgy hogy a családi fényképek, videók lennének az a particio amit aztán raidelnék a kettes számú kisebb merevlemezzel. NAS wincseszereket ugyanúgy lehet particionálni? Ha igen akkor tudok egy specifikus particiot RAIDelni?

    Köszi a segitséget előre is.
    Péter

Új hozzászólás Aktív témák