Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Biga123

    addikt

    válasz Arlekim #32830 üzenetére

    Ha elkerülöd a transcode ot akkor kb egy kávéfőzőn is elfut a plex szerver.
    Én is plexet használok és nagyon szeretem. A TV re telepíthető plex kliensek sokesetben erőltetik a transcode ot. De lehet tenni vele egy próbát.
    Nálam a lejátszó egy Chromecast with google TV 4K, mindent visz direct be. Szal semmi transcode. Szerver egy Qnap TS251+ on fut ami ugyan inteles de nem egy mai darab.
    Szal ha filmezni akarsz alap egy jó lejátszó, pláne a plex mellé.
    DLNA is használható a tv lejátszójával, de az nem lesz csilli villi. Cserébe amit a tv le tud játszani pendrive ról, az menni fog nagy valószínűséggel DLNA n keresztül is gond nélkül.
    De ha arra használod a NASt amire való , akkor nem kell belőle űberbrutáldrágadarab.

    Szerk, de lehet megpiszkálod a zyxelt és kiderül a turpisság mért lassú.

    [ Szerkesztve ]

    ---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

  • biga

    senior tag

    válasz Arlekim #32830 üzenetére

    Nincs nagy hw igénye. Feltéve persz, hogy nem akarsz transcodolni (de akkor meg mindennek van). Viszont a PLEX elönye, hogy nem csak otthoni körülmények között hasznalhatod, ha akarod, eléred tavolrol is, és ilyenkor viszont elöjön a transcode elönye: pl mobilneten egy 4k videohoz mar kell a real-time transcoder (vagy elötte atkodoltatod). Na EHHEZ kell a hw, ha ilyesmit akarsz rendszeresen, akkor bizony a korabban emlitett 340k is kevés, mert ehhez mar valami Core/Xenon procis valami kellene, ha jot akarsz, aminek az ara kb a csillagos ég, (a legolcsobb ami kn ez az ar, az a TerraMaster F4-424 Pro, Qnap-ban van még pl a TVS szériaban néhany, olyan 1500€-tol felfelé, Synology-nak nem is tudom, van-e most core procis torony NAS-a, ö mostanaban az AMD-t nyomja).
    De otthonra, mint sokan irtak, kb mindegy, transcode nélkül az alap NAS ismegteszi.

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

Új hozzászólás Aktív témák