Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ErAron

    újonc

    Sziasztok!

    Egy új monitor fogok veni és kérném a segítségeteket ajánlás ügyben.

    70 körüli a keret, de max 75 amit szánok rá, de inkább 70 alatt, ha az is passzol az igényeimmel :D.

    - Igazából egy belőpőszintű, de már színhű monitort szeretnék, ami nagy kontarsztú(ha létezik ilyen ennyiért)
    - aza tökéletes amatőr képszerkesztésre gyártásra(Photoshop/Lightroom/Illustrator), filmezésre
    - NEM játéra kell(azaz nem pro gamer stb esetleg, de tényleg esetleg PS3 -4 cinamatic játékok offline)

    Most láttam egy akciós darabot, erről mi a véleményetek, de amúgy bármit szívesen veszek
    Benq BL2420PT 24" edigitalon 74k - a mese persze nagyon szép hozzá, kérdés h igaz e "...100%-ban sRGB monitorokból áll, amelyek QHD felbontásban kínálnak valódi, élethű színekkel, éles és tiszta megjelenítés...t" azaz
    Látható képméret - 23,8 "
    Panel típusa - IPS
    Maximális felbontás - 2560 x 1440 Pixel
    Maximális fényerő - 300 cd/m2
    Kontrasztarány - Dinamikus
    Látószög (H/V) - 178º / 178º ordm
    Válaszidő (Gray to Gray) -5 ms
    Színmélység - 16,7 millió

    Egyéb ötlet esetleg 70 - 75 k ig bezárólag?

    Nagyon köszi előre is!:)

  • ErAron

    újonc

    válasz _Roy_ #96460 üzenetére

    Szia,

    Ugyan ezekkel az igényekkel jöttem ide a fórumra és most már egy hete használom a Dell UltraSharp U2419H
    monitoromat és iszonyat jó.
    Amire én haszánlom(és eddig teszteltem) az photoshop/lightroom/illustrator, web, playstation, munka.
    Tényleg tű éles, profi anyaghasználat, masszív cucc, de közben elegáns is a megjelenés és, ami a legfontosabb SZÍNHŰ, FullHD.
    Én végül nem kértem kalibrálást, elvileg anélkül is 99% sRGB szóval gyárilag van egy plusz kalibrálás(vagyis talán jobban figyelnek rá) ééés nem hiszem, hogy sokat hazudtak, mert kis túlzással tökéletesek a színek(jó nem óriás plakát méretű képet fogok nyomtatni szekesztés után, hanem csak a fotóim utómunkáját csinálom főleg, de eddig hibátlanul pont ugyan azt látom minden eszközön, amit ezen a monitoron megszerkesztettem. Élénkek a színek, a fekete fekete nem világító szürke, a kontraszt is szupeer egyáltalán nem "világít", az egész képernyőnek van egy matt hatása.

    Nyugodt szívell tudom ajánlani, tényleg öröm használni. És szerintem pont ez a 75K az a határ amiért már van egy ilyen jó ár érték arányú monitor, ez alatt amiket én eddig láttam, nekem nem elég szép, főleg ma amikor már ilyeneket lehet használni. Egyetértek a témaöszefoglaló mottóval: "Life is too short to use shit monitors"

    Keress rá a kérdésemre adott válaszra, ott látod h nekem még mit ajánlottak: #96291

Új hozzászólás Aktív témák