Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • XharX

    aktív tag

    Sziasztok!

    Remélem nem leszek nagyon off, sok kérdésem van. :B

    Körülbelül másfél vásároltam egy Acer KG241P típusú monitort. Ezidáig barátkoztam vele, de nagyon kettős érzéseim vannak, főleg a 144 Hz-el kapcsolatban. Alapszinten számomra mint single player játékos nem tűnt túl nagy változásnak, de arra lettem figyelmes, hogy kikapcsolt freesyncnél 60 Hz mellett kb 50 fps-el törik a kép kegyetlenül, de ugyan ennyi fps számmal 144-n nem (Far Cry 5 esetén), vagy csak jóval kisebb mértékben törik (AC:Origins). Igazából ez lenne nekem a legfontosabb, hogy akik komolyabban használtak már 120 Hertz vagy a feletti monitort, ez általános, hogy ott nem annyira vészes a képtörés?
    Azért fontos ez nekem, mert nyáron szeretnék kártyát cserélni és ha nem találok értelmes áron vegat, akkor lehet nVidia lesz.
    A másik. Megfigyeltem az előbb említett két játékban, hogy a freesync hatása csak a monitor natív képfrissítése mellett működik, hiába állítottam a játékban és az asztalon is 60Hz-re a monitort, az OSD írta is, hogy alkalmazkodik a monitor, de a kép tört továbbra is. Szóval a freesync csak natív képfrissítés mellett megy, vagy ez valami hiba lenne?

    Ha ettől a monitortól mégis elállnék, kb 60 ezerig mit ajánlanátok? Freesync és min 24" lenne amit szeretnék venni, VA vagy IPS panellal. A freesync range is jó lenne, ha 40-től indulna, persze ismerem a CRU-t, de mégis jobban tetszik, hogy natívan annyi. Persze, ha van valami bomba ajánlat ami csak 48tól tudja azt is szívesen meghallgatom. Én egy LG 24MP59G típussal szemezgettem.
    :R

  • XharX

    aktív tag

    Sziasztok!

    A Viewsonic VX2458-C-mhd típusról tudtok valamit? Ennyiért csak adatok alapján elég jónak tűnik, de tesztet érdemben se erről, se a nagy tesójáról nem találtam..

  • XharX

    aktív tag

    Sziasztok!

    Amennyiben nagyon topikot tévesztettem, majd jelezzétek kérlek.
    Vettem egy hete egy Acer XV272UP monitort. A gyártó oldala szerint gyárilag kalbirált, a tesztekben mindenhol ódát zengtek az sRGB profil színhelyességéről már kalibrálás előtt is.
    Viszont az én monitorom színei erősen melegek, konkrétan mintha minden sárgás fátylat kapott volna.
    Minden más eszközöm, előző monitor, laptopok, tv, telefon stb nagyjából egyezően néz ki.
    A kérdésem az lenne, hogy ez természetes, és minden más eszközöm kalibrálásának hiányából fakad ez, vagy sajnos pont az én monitorom nem épp egy jól előkalibrált darab?

  • XharX

    aktív tag

    válasz XharX #123852 üzenetére

    Köszi mindenkinek a választ erre a kérdésre.
    Megnéztem a telefonom kijelzőjéről a teszteket, 7000K körül van. A tv szintén.
    Ahogy Seraph 16 írta, átraktam mozira a tv-t, a szabványos/játék üzzemód most meg szinte kéknek néz ki.
    Szóval akkor ebből is lett tanulságom, de azért majd ha lesz időm elviszem kalibráltatni, biztos ami tuti.
    Köszi mégegyszer a válaszokat, így már megnyugtatóbb addig is használni.
    Plusz ennyi idő elég is volt megszokni, már sokkal kevésbé van természetellenes hatása. :)

Új hozzászólás Aktív témák