Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SamS20

    senior tag

    Sziasztok

    Szeretnék majd egy 144hz-es monitort vásárolni a közeljövőben, túl sokat nem költenék rá.
    Ami kritérium lenne hogy 32' legyen a monitor. Valamint a 4ms válaszidő mennyire lehet zavaró egy magas képfrissítésű monitornál ?

    Jelen pillanatban egy GTX 1060 (3gb) van a gépben, így ahhoz hogy tudjam tartani a játékokban a 144fps körüli értéket, 1080p felé valószínűleg nem fogok menni egy darabig.
    Viszont idővel nyilván cserélve lesz a vga, ezért a jövőbeli újabb kiadásokat elkerülvén gondolkozom még egy WQHD monitoron is.
    Előre láthatólag egy rtx2060 lesz ami váltani fogja a mostani vga-t. Viszont az sem fog tudni szerintem túl sok játékot kihajtani 2k-ban 144 fps-el.

    A kérdés annyi lenne hogy nem e overkill egy 144hz-es monitorhoz a WQHD felbontás. 200-300e Ft-ot nem fogok kiadni egy vga-ra az biztos.

    [ Szerkesztve ]

  • SamS20

    senior tag

    Sziasztok

    Erre a háromra redukálódott a választásom :

    1.
    2.
    3.

    Az 1ms vs 4ms nem tudom mennyire észrevehető, hogy eddig kb csak tv-t használtam számítógéphez.
    A QHD jövőbemutatóbb lenne, illetve ehhez a mérethez már lehet kellene is (30")
    VGA-nak köszönhetően viszont a játékok csak FHD-ba futnának egy jobb VGA érkeztéig.

    A 27-32" között nem tudom mennyire lenne "nagy" a különbség, de filmezésre is szeretném majd használni illetve stream nézésre is.

    Ha valakinek van valamilyen tapasztalata vagy ötlete figyelek :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák