Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cépé

    csendes újonc

    Sziasztok!

    A "milyen gépet vegyek..." és "milyen videokártyát vegyek..." után eljutottam ide is:D Szeretném kikérni a véleményeteket.
    A már sokszor említett "Acer XV272UPbmiiprzx" monitort néztem ki magamnak. Ennek a mérete megfelelő és ár/érték aránya tetszik.

    1. A fenti Acer ugye QHD, ezesetben 4k-ra teljesen használhatatlan ha a GPU bírná? Lehet, hogy hülye kérdés, de 100% éve nem játszottam és el vagyok maradva 10 évvel minimum...
    Szóval ha 4k-ra lehetne is állítani és működne, a kérdés, hogy élvezhető képet-adna-e? Vagy maradjak annál, hogy olyan képernyőt kell venni amilyen felbontásban játszani akarok és akkor lesz fasza?

    2. (sajnos túl hosszas) mérlegelés és utána olvasás után arra jutottam, hogy Ryzen 5600X és RX6900XT vagy 6700XT vásárlás előtt állok. Ahogy néztem a 4k "natív" monitorok már jóval a 110-120k fölött vannak, monitorra már nem férne bele a teljes gépen felül további 180-200k.
    Viszont ha 4k-zni úgysem tudnék (nyilván alacsonyabb fps számmal) akkor lehet, hogy megelégednék a 6700XT-vel is, ahogy nézegettem a youtube-os videókat QHD-ben szép fps számokat hoz. Így akkor QHD monitort QHD-ben használnám és nem lenne plusz kihasználatlan erőforrás. (nagyobb táp + GPU-k közti különbözet)

    Köszönöm előre is :) :) :) :) :) :)

  • cépé

    csendes újonc

    válasz Pano #123897 üzenetére

    Hello Pano!

    Először is köszi a választ. Lehet kicsit kuszára sikeredett a kérdés...

    Igen, az Acer monitor amit néztem az 1440P, nem 4K.

    A kérdésemmel azt akartam megtudni, hogy ezen az 1440P-s monitoron lehet-e opcionálisan az 1440P mellett akár 4k-n is játszani (egyszer így, máskor úgy) Azt néztem, hogy a 4k monitorok kb. dupla áron vannak, az most nem fér bele. Most nincs PC-m, videokártyát is most kell vennem, így elgondolkodtam azon, hogy ha nincs 4k akkor kell-e 6900XT vagy elég egy fapados 6700XT is.

    Te 4k-ról váltottál (gondolom) 1440p-be?
    A túl sokba kerülne kihajtani alatt azt érted, hogy komoly GPU kell alá? Esetleg ezt kifejtenéd részletesebben.
    Játék mellett munkára is használnám, filmekre egyáltalán nem arra van jobb eszközöm, így azért az olvashatóság elég fontos lenne :D

  • cépé

    csendes újonc

    válasz Biga123 #123899 üzenetére

    köszi, de az eleje az félig kínai volt, műszakilag nem vagyok a toppon :D minél többet olvasok utána, hogy mit, miért annál többet tudok és jövök rá, hogy mégse tudok semmit :D

    a villanyóra pörgetés kapcsán: 6900XT tdp-je 300 Watt, de nincs OC akkor gondolom nagyjából annyit fogyaszt, most ha 330Wattot akkor annyit.
    6700XT tdp-je 230Watt, ha arra is 10%-ot hozzáteszek akkor 253Watt, de ha elveszek belőle mert ha nem 4k akkor gondolom QHD-t lehet, hogy nem full erővel kell hajtania, legyen mondjuk 200 Watt. Szóval 150Watt a kettő közti különbség. Napi 3-4 órával mondjuk 18kw/h azért az nem egy nagy szám (az mindegy, hogy nekem ennek a töredéke lenne)

  • cépé

    csendes újonc

    SZiasztok!

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    max. 150.000
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    34 inch (ennél kisebbet nem szeretnék, annyira nagyobbat se)
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    IPS-el van tapasztalatom, elégedett vagyok vele, de nem ragaszkodom semmihez
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    eddig csak síkkal van tapasztalatom, de ívelt is lehet
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    excel táblák, grafikon elemzés, játék (talán így ebben a sorrendben)
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    6900XT, FreeSync
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,MKV switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    Display
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    filmet/sorozatot TV-n nézek, így ha jól gondolom HDR-re nincs szükségem
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    dönthetőség fontos, forgatás sem árt, pivot ekkora méretben szerintem felesleges (számomra legalábbis)

    van egy Acer Nitro XV272UPbmiiprzx-em amivel elégedett vagyok. A másodiknak használt 24-es monitort eladtam, azon gondolkodom, hogy fő képernyőnek egy 34-es jó lenne, míg a mellékképernyőre megtenné a 27-es Acer.

    Ár-érték arányban ebben az árkategóriában mit gondoltok, jó vétel? úgy érzem a fenti dolgokra jó lehetne, a tapasztalatokra/véleményekre lennék kíváncsi.

    ezzel szemezek: Acer Nitro XV340CKPbmiipphzx

    https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/acer/nitro-xv340ckpbmiipphzx-um-cx0ee-p05-p552896520/?sgst=1#termek-leiras

Új hozzászólás Aktív témák