Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • I3EI\ICE

    aktív tag

    válasz Th1sN04ll #45933 üzenetére

    A Prohardver tesztje szerint 120Hz-es PWM-mel dolgozik ez a típus. Remélhetőleg csináltak belőle új revíziót PWM nélkül, vagy legalább nagyobb frekvenciájú PWM-mel, mert úgy gondolom, hogy a 120Hz-es PWM egy ekkora ledes háttérvilágítású monitor esetében kritikán aluli. Embere válogatja, de engem Ledes monitornál még a 240Hz-es PWM is zavar (szememet fokozottan fárasztja), de egy ilyen széles monitornál mondjuk 70cm-es távolságból nézve a képernyő két szélén (a perifériás látótér vibrálásra való fokozott érzékenysége miatt) szerintem még látnám is a vibrálást világosabb tartalom megjelenítésekor. Talán valamelyik fórumtárs tud naprakészebb információval szolgálni arról, hogy idő közben került-e piacra javított kiadás, de 120Hz-es PWM-mel szerelt monitorra én nem adnék ki ennyi pénzt, sőt munkára lehetőség szerint akkor sem használnám, ha ingyen adnák. Ha tudsz hozzátenni 20-25ezret, akkor sokkal inkább ajánlanám a pwm mentes Dell U2913WM-et. Már csak a PWM kérdése miatt is megéri a felárat, de a két márkával való tapasztalataim alapján biztosra veszem, hogy egyéb téren is akadhatnak előnyei (pl ha nem néztem el a tesztek átfutása közben, akkor a bemeneti késleltetése is kb 20ms-mal jobb a dellnek, ami mondjuk főleg játéknál szempont, de éppenséggel vágásnál sem hátrány, ha a nagy pontosságot igénylő vágásoknál nem csak a timeline-ra tudsz hagyatkozni, hanem viszonylag pontos időzítéssel jelenít meg a kijelző is).

  • I3EI\ICE

    aktív tag

    válasz Th1sN04ll #45936 üzenetére

    Szerintem érdemes lehet még utána kérdezni, hátha az újabb revíziókon már csiszotlak valamit, mert a 120Hz annyira alcsony frekvencia erre a célra, hogy -remélhetőleg- ennek a keresletben is meg kellett mutatkoznia. Annyit már megtudtam, hogy van újabb revízió annál, ami a fenti tesztben szerepelt, de a PWM-ről még nem tudtam meg semmit, sajnos -úgy tűnik- nem könnyű érdemi tesztet találni a típusról. Mondjuk számomra ez is sejtet valamit. A Dell alternatíváról két átfogó tesztet is találtam már. Számomra mindig intő jel, ha egy -viszonylag- régóta piacon lévő monitorról se a tftcenral-on se a prad-on nincs teszt...

    [ Szerkesztve ]

  • I3EI\ICE

    aktív tag

    válasz Th1sN04ll #45938 üzenetére

    Erről sem találok érdemi tesztet, de monitorguruék bizonyára tudnak bővebb információval szolgálni. Előfordul, hogy az olcsóbb -adott esetben névtelenebb- alternetíváknak sincs érdemi hátránya. Én mondjuk a Dell-t választanám, hisz ezzel az Acer-rel már nem sokat spórolnál, a Dell meg egy jól bevált márka monitor fronton és teszt is akad a típusról, ami alapján látalanban is lehet az embernek egy átfogó képe róla. A PWM mentesség minden esetre már nagy előny egy munkaeszköznél, pláne ha 120Hz-es PWM-et veszünk alapul... Egyébként úgy fest, LG-ék nem köszörülték ki a hibát, legalábbis a további keresgéléseim fórumokra vezettek, ahol rendre ellenjavalták a típust az alacsony frekvenciájú PWM miatt. Egyik ilyen fórumon még egy AOC alternatíva merült fel, ami állítólag még olcsóbb is az LG-nél és PWM mentes. Nem tudom, hogy itthon kapható-e, illetve hogy milyen minőségű.

    [ Szerkesztve ]

  • I3EI\ICE

    aktív tag

    válasz Th1sN04ll #45940 üzenetére

    Munkában viszont akadhat előnye a plusz soroknak, a játékokat, meg talán lehet a 3d beállítások szintjén "butítani" (ezek a nagy pixelsűrűségű monitorok pl kevésbbé igénylik az élsimítást). Bennem már első körben felmerült, hogy figyelmedbe ajánlom a wqhd monitorokat, csakhát igen, az a kategória még magasabb ársávban mozog... Ha hasznát vennéd a WCG-nek, itt van egy kedvezményes lehetőség a drágábbik 27-esre, igaz, csak 1 év garanciával... Amúgymeg ha nagyon hardverigényes a játék, 1280x720-ban interpolációs hibáktól mentesen is lehet a WQHD monitorokon játszani, és bár az egy kicsit idejét múlt felbontás (pláne 27 colon), legalább tuti magas framerate-et kapsz kimaxolt 3d beállításokkal is. Én szükség esetén játéknál a FullHD felbontást is el tudom viselni a maga interpolációs kellemetlenségeivel együtt WQHD monitoron... De nem akarlak letéríteni az utadról, én elfogult vagyok, U2713H-t használok, és nagyon elégedett vagyok vele (ellenben nem sokat játszom, és semmi olyat, amit ne vinne a gépem WQHD-ban)...

    [ Szerkesztve ]

  • old_artist

    addikt

    válasz Th1sN04ll #45938 üzenetére

    Üdv!

    Igen, bizony ez az Acer B296CL PWM mentes monitor már bizonyított nálam - és tesztelgettem, bátran ajánlhatom, nemsokára írok róla majd pár sort, mert megérdemli.

    "... ez is mondhatni jó árban mozog" - és nem is olyan rossz, sőőt ...

Új hozzászólás Aktív témák