Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kkp900

    senior tag

    válasz andro93 #97398 üzenetére

    Szia !
    Nekem egy Mac Mini 2018-asom van és ahhoz keresek monitort. Vettem is egy LG27UK650-W ha mindenáron neked is a 4K monitor kell akkor 125 alatt van . Amit a fényerőre írsz azt szerintem nem is tudják ezek a monitorok 350 cd/m2 körül vannak csak szerintem. Legalábbis az IPS-ek.

    Azt hittem megvettem a legjobb legszebb monitort 3 év garival egy év pixel garival erre vissza is vittem. :((
    Nekem nem felelt meg a monitor konkrétan ha 4K ra állítod akkor olyan rohadt kicsik lesznek az ikonok és a betűk,hogy használhatatlan . Ha meg nagyobbra akkor a géped fog szenvedni az állandó felskálázással. Le kellett venni 1440 re de akkor meg minek a 4K? Konkrétan állandóan zúgott a gép kb (előtte sose hallottam a hangját).És ha jól tudom az enyémbe is van olyan erős VGA alap lapi mint a tiedben. Az a baj állítólag, hogy előbb felskáláz aztán meg vissza.Sokkal akadósabb volt minden a rendszer is .Lehet ,hogy a HDMI kábellel volt a baj ,és egy Moshi 18 ezres Átalakítós USB-C -Displayport kábellel nem lett volna ilyen ezt nem tudom. Én felhívtam az Oaziscomputert mi a baj esetleg a kábel , de sajnos nem az .Az a baj, hogy kicsi a 4K a 27"-nak ezért voltak kicsik az ikonok , és a betűk is. Még jó , hogy nem adtam el a DELL U2515H ami most van. 1440p és amikor vettem pont egy Macbook Pro 13 Retinához ajánlották be is vált.Sőt találtam egy beállítást most , és erősebb lett az egész fényerő színek minden.Szerintem vagy csak 1440p keresel vagy nagyobb 4K ,hogy megfelelő legyen. Én most a HP Pavalion 32" szemezgetek mivel 25"-27" alig észrevehető volt a változás.Csak azt nem tudom , hogy a PPi változás lefele , hogy befolyásolja a megjelenítést a nagyobb kijelzőn. Azt mondjk 110 ppi az ideális a Retina kijelző kinézethez.Most 117 ppi a 25"-oson szóval nagyon jó.Sokan ezt a monitort használják Macbookokhoz.Ezek miatt is. Ha veszek egy 32" akkor lemegy 91 re kb nem tudom,hogy ez mennyire érzékelhető szemmel.Plusz jelenlegi IPS amit nézek azok meg VA panelosok. Én nem játszani venném hanem csak normál felhasználásra .
    Szóval ha valaki tud ebben segíteni azt szivesen veszem előre is köszi neki. :R

    [ Szerkesztve ]

  • OgreImre

    senior tag

    válasz andro93 #97398 üzenetére

    Szia!
    Én Archicadhez 32" 4K monitort (BenQ EW3270U) használok, igaz Window 10 alatt.
    Állítólag jobb a MacOS skálázása mint a Windowsnak. Viszont még a 32"-on is skálázok 150%-ra, így igazából WQHD nagyságot kapok.
    Archicad 20 még nem skáláz szépen, tök homályos lesz, a 22-es már jó, teljesen éles marad skálázáskor is. Ez lehet különbözik a MacOS alatt.

    "And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

Új hozzászólás Aktív témák