Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sebixxx

    tag

    válasz SzlobiG #94586 üzenetére

    Udv!

    "Igertem" egy kis beszamolot ugyhogy megprobalom leirni a tapasztalatokat... :)

    Tehat egy Samsung S22E390H 21,5" FHD PLS/IPS 60Hz monitorrol valtottam egy Dell s2417dg 24" 2560x1440 TN 165hz G-Sync monitorra.

    Mikor eloszor bekapcsoltam a gepet es meglattam egybol szembe tunt, hogy azert szinben alulmarad a Samsunghoz kepest, de ezt inkabb netezes kozben lehet jobban eszrevenni amikor jatszok annyira nem tunik fel, de azert van kulonbseg viszont igy par nap hasznalat utan mar siman hozzaszoktam es azert boven szep a kepe azt azert nem lehet mondani, hogy rossz vagy hasonlo , de nyilvan az IPS szebb.

    A nagyobb meret es felbontas az egyertelmuen kompenzal mert tu eles a kep, en mondjuk direkt nem 27" monitort vettem az 1440p-hez a minnel nagyobb pixelsuruseg vegett es mert nekem ez a 24" pont idealis a 21.5"-hoz kepes megis elorelepes + igy a jovoben meg egy 27" IPS monitorral legalabb lesz hova fejlodni... :)

    Most jon a 60hz VS G-Sync + 144Hz, erre voltam a legjobban kivancsi...

    Jopar jatekot leteszteltem amiket meg valtas elott kiprobaltam pl: BF1, GTA V, BF 5,Crysis 3, Metro 2033, Assasin Creed Odysse, Wildlands, Witcher 3, WOT, Uj Need for speed, szoval van itt minden fajta.

    Nos nem tudom, hogy velem van-e a baj, de en nem igazan veszem eszre ezt a sokkal "simabb" erzest amirol annyit olvastam, hogy pl mar csak a windowsban az asztalon vagy akar csak netezes kozben is olyan szembeotlo a valtozas, hogy csak na.
    Jatek kozben se igazan ereztem semmi valtozast pl BF1-ben is van vagy 100+ FPS-em is akar vagy WOT-ban aka 144fps, de nem erzem simabnak/jobbnak mint elotte 60fps-re korlatozva az elozo monitorommal.

    Lehet sot biztos en nem erzekelem ezt a dolgot mert azt olvasni, hogy marpedig tenyleg nagy a valtozas vagy csak en vartam tul sokat nem tudom... :)

    Mindenesetre az uj monitor marad, nekem megerte a cseret es bar valoban latni a kulonbseget a TN es IPS kozott szerintem siman jo az elejen picit zavart, de mar hozzaszoktam igy par nap alatt es elegedett vagyok osszesegeben. :)

    Szerk. kozben latom mar vettel monitort te is ugyhogy mar nem nagyon hasznos szamodra a beszamolo, de azert masnak talan az lesz... :D

    [ Szerkesztve ]

    I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

Új hozzászólás Aktív témák