Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yany

    addikt

    válasz akela91 #82643 üzenetére

    Átlagosnak mondanám. Egy picit fura, hogy csak egyetlen képkockányit dolgoznak a pixelek a megfelelő szín belövésére (tehát gyorsak), ugyanakkor arra az egy képkockára viszont elég határozottan látszanak még a már változásban lévő pixelek. Szóval messzemenő következtetésekre nem alkalmasak így ismeretlen körülményekkel a képek, viszont gázosnak semmiképp nem mondanám a kijelzőt, mert tényleg nem nyúlik a response time hosszúra. Először azt gondoltam, hogy az overshooting (vagyis a túl erős rtc elektronika) miatt látszik ennyire, de ezt cáfolja, hogy nem a színek inverzét, hanem az adott színek halványabb árnyalatát lehet látni. Ez azt sugallja, hogy a panel gyors és ha állítható az rtc (response time compensation), akkor még tovább is finomítható, de nem néztem utána, hogy tud-e fokozatokat a kijelző.

    Ha már erre lézengek: aki a 38UC99-es paramétereivel, de 100 HZ-es panellel és mondjuk fele áron tud valami monitort, azonnal szóljon. :DDD Kap tőlem egy rekesz eredeti Bitburgert.

    Brekk: lol, én nem mertem beírni ezt a VA panelen való csodálkozásomat, mert azt hittem, hogy csak elavult vagyok, mint jackdugó és azért nem hallottam róla. VA + játék: egyetértek, szóval a sötét tónusok lassú kezelését nem kell vérkomolyan venni, ha valaki arra nem érzékeny. Annyiban esetleg még az IPS felé tolnám a gémer-figyelmet, hogy a black crushing sem segít sokat a játékosoknak, tudniillik épp a marha jó kontrasztja következtében a sötét tónusok tényleg sötétek és nehézzé teszi az adott jelenetek részleteinek gyors észrevételét (pl. locker pálya BF4-ben, vagy Doom és társai). De cserébe sokkal dinamikusabb a képtartalom, nem véletlen mérnek 2-3000 közötti kontraszt arányokat a 34-es F791-eseknél is.

    [ Szerkesztve ]

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

  • Brekk

    addikt

    válasz akela91 #82643 üzenetére

    A mostani VA panelek már elég jókkomoly játékra is. :K Az mondjuk h az LGnek van VA paneles monitora eléggé megeapett. :) Sajnos nem találkoztam még vele.

    http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

Új hozzászólás Aktív témák