Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Komplikato

    veterán

    válasz AxBattler #106932 üzenetére

    "A kontraszt is számít, nyilván, viszont akkor miért van az, hogy az igazi HDR-hez 1000 nit kell?"
    És ha utánaolvasol, akkor eredetileg 3000 nit-et akartak szabványnak. De igen, 1000 nit esetén lehet látsz is belőle valamit.

    "Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

  • HSM

    félisten

    válasz AxBattler #106932 üzenetére

    Definiáld: "igazi HDR". :N

    Én 3-4 méterről is tökéletesen látom, hogy az IPS feketéje főleg feltekert fényerőn ( :Y ) meg sem közelíti pl. egy OLED szintjét (nyilván), és LEGINKÁBB filmezésnél tud számomra zavaró lenni, bármi másnál leginkább semennyire.

    "ne a (kétes) plecsnikre utazzon"
    Ebben egyébként teljes mértékben egyetértünk. Aki biztosra akar menni, nézzen utána alaposan. :K Én csak azt akartam mondani, hogy szvsz nem a plecsnit érdemes szidni, hanem érdemes mögé nézni, mit takar, illetve más paramétereit is nézni. Alapvetően már a HDR400 is jó dolgokat követel meg, pl. kizárja a natív 6 bites gagyi paneleket (natív 8bit a minimum), megkövetel egy masszív legalább 400nites csúcs fényerőt, tehát 300-at simán tudni fog a panel, valamint sRGB feletti színteret is, tehát azért olyan nagyon bántóan gagyi HDR400-as plecsnis monitort a nagy számú és hangos hőbörgők ellenére sem fogsz találni. :N
    Itt egyébként az a nagyon mókás, hogy beszélünk itt HDR-ről meg SDR-ről, de pl. a HDR400-as VG271UP-om is vidáman tudom emelt színtérrel akár 10 biten is hajtani HDR mód és opció nélkül is. :DDD Szóval azért itt nem olyan élesek a határok. De van fordított példám is, az OnePlus 3-as AMOLED telefonom, hivatalosan nem HDR-es, mégis élményre bőven az, tökéletes fekete, hibátlan DCI-P3 fedés és frankó folyamatos árnyalás. Szóval ennyit a plecsnikről, és az "igazi" HDR-ről.

    (#106934) Komplikato: A kérdés csak az, ugyan minek annyi... Lehet, velem van a baj, de maxra még a 3-400nites monitorom sem szívesen tekerem. :N
    Nyilván, nem szabadtéren, tűző napsütésben használom, de szerintem nem is ez a rendeltetésszerű felhasználása egy beltéri monitornak.
    A nagy dinamikatartománynak egyébként nem feltétele a brutális magas fényerő. Ha a sötét árnyalatokat kellően finoman tudja szabályozni az adott megjelenítő, akkor sokkal kevesebből is kihozható. Lásd pl. OLED kijelzők, amiknél már elég durva látványt kapsz, pedig nagyon kevés tud érdemben 5-600nites peak, és 3-400 konstans fölé menni. :N

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák