Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz nimfas #106791 üzenetére

    Sajnos ilyenek vannak. :( Pl. Radeon kártyával én is csodálkoztam, hogy a WQHD 144Hz-et csak valami csökkentett 8 bittel tudta DP-on (passz, hogy mit jelent), 120Hz-en vagy HDMI-n viszont tökéletes, ahogy a DP-on is a 144Hz pl. egy Intel HD520 IGP-vel is. :DDD

    Próbáld akkor 120Hz-en vagy HDMI-n. Szerencsére az AMD kártyák tudják HDMI-n is a FreeSync-et, ha a monitor is partner ebben.

    (#106792) Krystal_s: A leírásod alapján én nem vagyok benne biztos, hogy a problémádat maga az IPS technológia okozza. :N Az éles betűket szerintem alapból kizárja a rendkívül alacsony pixelsűrűség (PPI, ilyen méretű monitoroknál inkább 2560*1440-et vagy 4K-t szoktak használni, nem véletlenül), illetve TV-ken alapból van jópár "képjavító" eljárás, ami pl. az élesség rovására mehet.
    A fehér fehérhez pedig kalibrálni kellene az eszközt. Persze, ha rossz minőségű a panel, akkor egyenletes nyilván ekkor sem lesz. A fekete IPS-en nem lesz tökéletesen fekete, de egy VA-n sem, csak kevésbé rossz, ugyanakkor ennek nem kellene pl. az olvashatóság rovására mennie egy más tekintetben jó panelen akár IPS akár VA.

Új hozzászólás Aktív témák