Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Exodius #98792 üzenetére

    IPS-nek szerintem átlag felhasználó szempontból az előnye a jobb betekintési szögek, de mivel szemből nézzük a monitort ez inkább nagyobb (30"+) méretű kijelzőknél szempont, illetve a válaszidő. 3 éve nyüstölök egy 40"-os VA panelt, az én felhasználásom mellett egyedül a jobb betekintési szög hiányzik néha, ill. hajlamos a VA ún. black crush-ra. Viszont az IPS-ek sokszor erős AG bevonata (Dell ips-em volt előtte), glow-ja, gyenge kontrasztja egyáltalán nem hiányzik.
    Nehéz dönteni, attól függ milyenek a személyes preferenciák, felhasználás típusa, körülmények. Világos helységben pl. nem igazán jön ki a VA kontraszt előnye, mélyebb feketéje, míg sötétben köröket ver az IPS-re.
    Néha eljátszok a gondolattal hogy veszek egy wide gamut IPS monitort, mivel hobbi szinten szeretek tájfotózni, de drágább is az IPS és legalább annyit veszítenék mint nyernék.
    De szerintem jobb átlagfelhasználásra a VA panel, főleg ha valaki a monitoron filmezik.

    De ugye monitor-monitor között is legalább akkora különbség lehet mint a paneltechnológiákban (bevilágítás, homogenitás, válaszidő, stb.)

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Új hozzászólás Aktív témák