Új hozzászólás Aktív témák

  • pc-csiga1

    csendes tag

    Sziasztok!

    Valamikor lehet szeretnék egy új monitort venni. (most egy benq 22hd van talán 1920 x 1080-at tud)

    Azt nem tudom, hogy milyet szeretnék, illetve még nem néztem ki semmit. Amit tudok, hogy elég sokat romlott ennek a monitornak a bámulása közben a szemem. (~legalább egy dioptriát, -hiába, öregszem) És első sorban nem tudom azt, hogy milyen "képernyők" vannak amiket érdemes lenne szemkímélés miatt megvenni. (Tft, Lcd, led, IPS-s mit tudom én, nem vagyok otthon benne tényleg, kis olvasnivalót is szívesen fogadok tanulás céljából.)
    TV-m nincs, szóval azt nem bámulom, de ezt nagyon sokat (napi 5-6 órát is, akár)

    Mire kellene:
    Filmet ezen néznék.
    Játék (egyenlőre integrált VGA-n, később dedikálton)
    Munka (videovágás, 3D-s rajzolás)

    Amit szeretnék és igényem lenne a nonitorral szemben:
    szín: mindegy, de az egész pc-s világ itthon fekete,
    A képernyőn megjelenő színek azok természetesen legyenek élethűek, szépek. ( a zöld zöld, a piros pedig piros és ne rózsaszín)
    méret: 22' van, hát mindenképpen nagyobbat szeretnék. A 27'-ra gondoltam. (vajon ez hányszor hány cm? -tudom, gugli)
    felbontás: most 1920 x 1080 HD, ...hááát, tudom én, hogy a játékokhoz szebb a kép egy 5200 x akárhányon, de azt hiszem beleférne egy következő lépcsőfok a HD felé, ha jól sejtem az a 2560 x valami.
    ár: erre nem tudok mit írni, egyenlőre tájékozódok csupán. (de jó lenne 100 körül lenne)
    csatolók: A lapon lesz egy HDMI 1.4b, és egy 1.2-es display port. A dedikált VGA-n meg majd meglátjuk.
    minőség: Nem tudom ide a garit írjam vagy mit. Inkább bevált, bejáratott típusok érdekelnének talán. (A tavalyi az már elég régi. A tegnapi találmány még ki tudja milyen lesz. Éljen a próbanyuszi)
    Adatok: Gondolok itt válaszidő, kontrasztarány, stb értékekre. Na ezekre nincs rálátásom. ha valaki felvilágosít, hogy melyik kire jó. Illetve hogy igényeknek megfelelően melyiket fogom használni, kihasználni, akkor megköszönöm.

    Egyáltalán, minden választ megköszönök, ami segít tájékozódni, dönteni :R és várok.

    PcCs

Új hozzászólás Aktív témák