Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pc-csiga1

    csendes tag

    Sziasztok!

    Valamikor lehet szeretnék egy új monitort venni. (most egy benq 22hd van talán 1920 x 1080-at tud)

    Azt nem tudom, hogy milyet szeretnék, illetve még nem néztem ki semmit. Amit tudok, hogy elég sokat romlott ennek a monitornak a bámulása közben a szemem. (~legalább egy dioptriát, -hiába, öregszem) És első sorban nem tudom azt, hogy milyen "képernyők" vannak amiket érdemes lenne szemkímélés miatt megvenni. (Tft, Lcd, led, IPS-s mit tudom én, nem vagyok otthon benne tényleg, kis olvasnivalót is szívesen fogadok tanulás céljából.)
    TV-m nincs, szóval azt nem bámulom, de ezt nagyon sokat (napi 5-6 órát is, akár)

    Mire kellene:
    Filmet ezen néznék.
    Játék (egyenlőre integrált VGA-n, később dedikálton)
    Munka (videovágás, 3D-s rajzolás)

    Amit szeretnék és igényem lenne a nonitorral szemben:
    szín: mindegy, de az egész pc-s világ itthon fekete,
    A képernyőn megjelenő színek azok természetesen legyenek élethűek, szépek. ( a zöld zöld, a piros pedig piros és ne rózsaszín)
    méret: 22' van, hát mindenképpen nagyobbat szeretnék. A 27'-ra gondoltam. (vajon ez hányszor hány cm? -tudom, gugli)
    felbontás: most 1920 x 1080 HD, ...hááát, tudom én, hogy a játékokhoz szebb a kép egy 5200 x akárhányon, de azt hiszem beleférne egy következő lépcsőfok a HD felé, ha jól sejtem az a 2560 x valami.
    ár: erre nem tudok mit írni, egyenlőre tájékozódok csupán. (de jó lenne 100 körül lenne)
    csatolók: A lapon lesz egy HDMI 1.4b, és egy 1.2-es display port. A dedikált VGA-n meg majd meglátjuk.
    minőség: Nem tudom ide a garit írjam vagy mit. Inkább bevált, bejáratott típusok érdekelnének talán. (A tavalyi az már elég régi. A tegnapi találmány még ki tudja milyen lesz. Éljen a próbanyuszi)
    Adatok: Gondolok itt válaszidő, kontrasztarány, stb értékekre. Na ezekre nincs rálátásom. ha valaki felvilágosít, hogy melyik kire jó. Illetve hogy igényeknek megfelelően melyiket fogom használni, kihasználni, akkor megköszönöm.

    Egyáltalán, minden választ megköszönök, ami segít tájékozódni, dönteni :R és várok.

    PcCs

  • pc-csiga1

    csendes tag

    válasz deja vu #67097 üzenetére

    Szia!

    Ha jól sejtem találkoztunk már a "ház" topicban. Azóta megvettem az R5-öt. Kézben még nem volt, egyenlőre a boltban gyűlik minden komponens. A monitor is egy ilyen lenne.

    Olvasgattam azóta a hsz-ket, és azt látom, hogy Te meg Brekk nagyon keni vágja ezt a monitor témát. Így most azt gondolom, hogy ti kettem biztosan hamarann ki tudnátok számomra választani a kompromisszumot, ami a pénztárca/személyes elvárás/monitor tulajdonság hármasának a legjobban megfelel. Illetve, nem is a döntés másra hárítása, de biztosra veszem, hogy hamarabb volbna olyan gondolatod, hogy; "jó, de ha abból hajlandó vagy engedni akkor..., jó, de ha még ennyit hozzárakol, akkor..."

    Na, ezért írok most Neked/Nektek. Na meg ha másnak is van ötlete, azért mindenkinek. :K

    Szóval mikor amúlt héten írtam, annyit sem konyítottam a monitorokhoz, hogy meg tudjam mondani, hogy mit/milyet akarok. Azóta rengeteg oldalt elolvastam (rengeteg kérdésem lett) Sok-sok monitort megnéztem (neten) és azt látom, hogy most már olyan paramétereket tudok megnevezni, amikre szükségem van. Na meg olyanokat is, amikről azt sem tudom, hogy micsodák.
    Gondoltam nekiállok, rárakom a "szűrőket" a boltok kínálataira. Aztán felkopott az állam; A boltok kínálataiban kiszűröm a válaszidőket, a panelt, a méretet, az árat, stb... Sok-sok "fölösleges" sallangot. De ha felrobbanok sem találok benne olyan kereső opciókat, amikre nekem szükségem van/volna. Amik nekem fontosak lennének. :)) ("rossz" monitorom most is van. Azért nem vennék újat)

    Aztán bemegyek a boltokba személyesen, hogy lássam. De ott meg csa ka káprázat van. Látom a képet, de megy a fellengzős duma, amiket nem igazán értek. Biztos jó, de mit tudom én mire való.

    (Persze amit nem tudom mire való nem fogom kiahasználni. de még ez sem igaz. Lövésem nincs a CCFL háttérvilágításról sem, hogy mi a "ccfl". Azt viszont tudom, hogy van olyan háttérvilágítású darab ami csak oldalról kap megvilágítást, van ami telibe hátulról, de nem tudom hogy jelölik. Meg aztán nincs is kiírva csak a neten/néha. ...pedig nyílván tudom/tudnám, hogy nekem a telibe világítású jobban kellene.)

    Ilyen formában aztán csak azt tudom elmondani, hogy mit/milyet szeretnék és erre/ezekre a tulajdonságokra szeretnék kérni ötletet. Ötleteket, mert akár több darab és típus is szóba jöhet. Tudom hogy döntenem nekem kell majd. És nem csak az ár, vagy a garancia miatt. A legjobb az lenne, ha tudnál olyan oldalt linkelni, ahol a szűrőket magam is meg tudom oldani. De ha egyszerűen rámutatsz egy darabra, hogy ez meg ez, ezt meg ezt tudja, így meg így, cserébe ennyiért. A másik meg némileg többért ennyivel jobban ugyanazt. :R

    Szóval amit szeretnék a monitortól:
    (fontosági sorrendben!)
    -tükrözősédmentes legyen (Ha jól tudom a matt felület kell hozzá. Sajnos ablakkal szemben kell lennie)
    -PWM mentes legyen (Azt nem tudom, hogy ez a flicker free dolog ugyan az e mint a pwm mentesség, vagy csak valami olcsó utánzata. Természetesen szűrőbe ezt sem rakhatom be. :W )
    -IPS paneles legyen, sík képernyővel (Gőzöm nincs mit takar, de látom, hogy az ma az új technológia. Nem szeretnék régit. Olyanom most is van.
    -Led-es háttérvilágítású legyen (Én elvesztem a led, tft, lcd, ccfl, szakkifejezések világában. Már nem tudom egészen pontosan mi micsoda akkor. Amit tudok, hogy meleg felületű sokat fogyasztó folyadékristályos kijelzőt nem, szeretnék. Energiatakarékos ledest kívánok, ahol nem csak oldalt van némi led-sor.)
    -27" os legyen (ettől kissebbet nem szeretnék)
    - WQHD legyen 2560 x 1440 (Látom, hogy árban itt valami félelmetes ugrás van a piacon. És ezért ez az a pont amit a 27" miatt szertnék, de hajlandó vagyok megfontolni/megnézni a szimpla HD-s verziókat is. Aztán majd tudom, rá kell néznem úgy is a képeikre, hogy abban a 27-ben nem soványka e nekem a hd)
    -Színhű legyen (Mivel rajzolnék rajta, valóságosnak szeretnéma szineket. A feketét feketének, és nem szürkének. Nagy csalódás lenne ha nem így lenne.)
    -Fogyasztás Watt (minél kisebb fogyasztású energiatakarékosat szeretnék. A 90-100W az nekem már sok. Olyan 50W-ig szerintem belefér. -De mondom, nem tudom mennyit fogyasztanak, mert ugye ez sem látható/szűrhető tulajdonságuk.)
    -látószög (Mivel moziznék is rajta többedmagammal a 180° közeli értékre volna szükségem.)
    -fénysűrűség (A mozi miatt a "minnél több". Jó lenne a 300cd, de szerintem a 250-el is megelégszem. Hozzáteszem, nem "láttam" még a különbséget sohasem.)
    -válaszidő (Azt hiszem nem kell kifejezetten gyors darab számomra. Egy átlagos gyorsaság megfelel. Játszom ugyan, de sohasem repülőgépszimulációt, ahol gyors képváltozások lennének. A leggyorsabb képváltozású játék talán a heroes VI lesz rajta ...na meg a filmek)
    -csatlakozások (HDMI, display port. 220V :D bocs! Másra nincs szükségem) (Illetve USB. De ez is csak akkor, ha tudnám arra használni, hogy pendrive-ra mozifilm, bedug, monitor bekapcsol, és lejátszás. Ha erre nem lehet, akkor nem is tudom mire való, így azt sem tudom, hogy volna- e rá szükségem. Tényleg, mire való akkor a monitoron az USB? Mit tud?)
    -elforgathatóság (Nincs rá szükségem, nem akrok ilyet felárért. Ha lesz legyen. De nem lesz kihasználva.
    -magasságállítás (szerintem előző kategória)
    - dönthetőség (ez pedig evidencia azt hiszem. Talán csak a dőlés szöge nem mindegy. ...nekem mindegy)
    -ár (még mindig 100K. De hajlandó vagyok többet is adni érte, ha eg ytulajdonság az elvárásokban szerepel és az számomra fontos, és csak ennyiért vehető meg. Majd eldöntöm, hogy kell-e nekem annyiért.)

    Na "csak" ennyi mindent szertnék. És ha e háború és béke elolvasása közben/után máris van valami elképzelés, hogy ki melyik monitort/monitorokat választaná a helyemben, akkor azt szivesen fogadom.

    Ha többet is, annál jobb. Csak arra kérlek hogy mutass rá, hogy miért egy másikat amazzal szemben.
    Kösönöm! :R

    A végére még egy kérdésem van az IPS panellal kapcsolatban:
    Ha ilyet választok/veszek. és nem kérek hozzá kalibrálást, akkor azt nem is fogom tudni használni?
    Vagy fogom használni csak nem középen lesz a kép? Nem fekete lesz a fekete, hanem szürke?

    Ha nem kérek, fogom tudni én kaibrálni?
    Ha én akarom kalibrálni, meg fogom tudni, van hozzá útmutató? (vagy jól elrontom az egész gépet örökre?)
    Hagyjam a francba ne ezen spóroljak és bízzam az eladóra, ekkora mumus ez? :Y
    (Kicsit olyan, mintha vennék egy autót, és a kerekeket nekem kellen felraknom rá a bolt előtt)

    Na, hát ilyen kérdéseim voltak. Tudtok segíteni/választani nekem? :F

    Köszönettel:
    PcCs
    :R

  • pc-csiga1

    csendes tag

    válasz deja vu #67217 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a válaszod! ( Már eleve azt is, hogy végigolvastál :R )
    Azon ne aggódj, és ne is szerénykedj. Biztos, hogy jobban értesz hozzá, mint az átlag. (Nálam tuti jobban.)
    Ezzel együtt megkérem Brekk-et, hogy alkosson véleményt.

    Azt látom, hogy az az asus pb278qr 140 körülért az tuti darab lenne.
    A magam részéről hajlandó is lennék még gyűjteni rá, csak még nem tudtam eldönteni, hogy 24", vagy 27" legyen.
    Vannak érvek emellett is, és vannak megválaszolatlan kérdések a másik oldalon is. (Pl. hallottam olyat, hogy a 27"os monitorok kijelzői a méretük okán tartalmaznak két oldalt egy-egy tónustalan/fehéres "vak"foltot. ...vajon csak a gagyik? Ez minőségi asus nem?)

    Amit tudok, hogy ha 27", akkor a wqhd, ha 24" akkor elég a fullHD is. (Tudom, árban a két kategória között óriási az ugrás, de nem szeretném, ha nem lenne őszinte a mosolyom a végén egy 24"-al, amikor rajzolok mondván hogy; "a fene vinné el, mégis csak a nagyobb felület kellett volna!")

    A kérdés tehát az: Megéri a két lépcső közötti felárat a dolog, vagy hagyjam a fenébe, ne agonizáljak, tutira elég helyem lesz a 24" on is? :F
    Illetve ha 24" akkor mi? Ha 27" akkor mi? :F (Jó erre mondjuk kaptam ebben az asusban ötletet, de nem tudom eldönteni, hogy tükröződés mentes-e/matt felületű-e, és pwm mentes-e? A méret mellett számomra azt hiszem ez a két legfontosabb tulajdonság amit keresek.)

    Köszönöm a választ!

    PcCs

    u.i.: Most rövidebb lett! :DD

  • pc-csiga1

    csendes tag

    válasz Teaway #67218 üzenetére

    Köszönöm!

    Mindent elolvastam. Megértettem! :R Azt hiszem erről nem mondok le. Mindenképpen kalibráltatok ha lesz.

    Persze megfordult a fejemben:
    1.) A szoftveres kalibrálásnál ezek a file-k amik keletkeznek... Szerintem egyszer megcsinálták, aztán eladják százszor adott típushoz.
    (Nyílván ez csak akkor deríthető ki, ha mondjuk ketten akik kértek ugyanolyan monitort, azok cserélnek "save" file-t és megnézik, hogy van a különbség a két file, illetve a két file által készített "kép" között.
    Tudom, írták: "minden panel más, és ezt újra kell csinálni". Na de ezek valóban annyira különböznek? Amikor gondolom nem manufacturálisan céhrendszerben készülnek. ...azon kívűl akkor két egyforma szem sincsen, és akkor mindenki másnak látja/látná. ...szóval nem oknyomoznék. Itt úgy is üzleti titokról van szó, és csak az tudná megmondani a valót, aki a kalibrációs műhelyben dolgozik, hogy mi is van odabent.)

    2.) A herdveres kalibrálással más azért az elképzelésem. Az valóban egyedi lehet. Ezzel együtt nem értem, miért nem kalibrálják be ezeket már a gyárban? (Az autók kerekeit sem a vevő pakolja fel a bolt előtt vásárlás után, mondván;
    felcsavarozhatja a vevő maga is,
    a boltban a boltos is,
    a műhelyben a szerelő is emelőpadon, műszerrel.)

    PcCs

  • pc-csiga1

    csendes tag

    válasz Brekk #67283 üzenetére

    Szia Brekk!

    Szertnélek felkérni arra, hogy erre (#67216) ha tudsz válaszolj nekem! (Tudom sok. Van aki szerint kivégeztem a topicot vele ;) ,de legalább minden benne van.)

    Azóta talán ennyi változás/változtatás/fejlődés nőtt fel bennem. (#67285)

    Ha tudnál nekem a két méretben tükröződésmentes és pwm mwntes darabot/darabokat mutatni hálás lennék. :R

    Köszönettel:
    PcCs

  • pc-csiga1

    csendes tag

    válasz TomMusic #67292 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm szépen a két ajánlást! :R
    Lementettem a "zsákomba". Azt hiszem csinálok egy összehasonlító "táblázatot" magamnak a négy típus hét darabja között és majd megpróbálok dönteni. ...Persze, hogy meg vannak a konkrét darabok, lehet, hogy egy vélemény meghallgatást még kikérek tőletek.

    Köszönöm! :)

  • pc-csiga1

    csendes tag

    válasz Brekk #67295 üzenetére

    Szia!

    Valahogy éreztem, hogy Te vagy itt a főguru ---> te dolgozol nap mint nap monitorok között. "én szeretem ezt csinálni, és minél jobban beállított monitorokat kiadni a kezemből" Szóval gartulálok a munkádhoz! És félreértés ne essék: Egyáltalán nem volt szándékomban elvenni a kenyered/meghamisítani a munkád. :(
    Sőt, jól van ez így, hogy nem is lehet, így lesz egyedi és mégis szépen dolgozó minden darab.
    ...Inkább érdekel a dolog és ha már az éterben így is egy csomót segítettél, látva azt, hogy milyen szeretettel végzed ezt, szívesebben vinném hozzád az én majdani darabomat, hogy azt is Te kalibrálhasd! ;) A gond csak az, hogy nem tudom hol dolgozol, és valószínűleg nem is lehet ideírni mert az reklám lenne. ...pedig jó lenne.

    Azt hiszem megértettem mind a szofvtveres mind a hardveres kalibráció lényegét. Látom már, hogy ugyan az a színes excel táblázat miért ilyen színű az itthoni laptopomon és olyan színű az asztali pc-m monitorán. Ezek még a kőkorban vett kalibrálatlan vasak. Úgy vannak ahogy a gyárból kiestek. ...Igazándiból alig várom, hogy meg lehessen az "új" monitorom és csodálhassam.
    Köszönöm az infot! :R

    A (#67303)-hoz
    "Egyrészt azért nem írtam, mert olyan monitor 100e-ért nincs mint amit szeretnél utána pedig a többiek elég jó irányba tereltek, és a 67285 ben már kapizsgálod, hogy többet kell fizetni ha jó monitort akarsz."

    A helyzet az, hogy tényleg lövésem nem volt affelől, hogy az igényeim kihozhatók-e majd 100ból. Az csak a vágyam volt, hogy de jó lenne!. Egy gyenge elképzelés, hogy legyen egy ármeghatározás is. Aztán ahogy jöttek a befutó ajánlatok, és én is szétnéztem a piacon, láttam, hogy ez nem lesz meg ennyiből. Vagy az igény, vagy az ár de menni kell valamelyiknek. Én pedig úgy vagyok vele, hogy én többet érek magamnak mint a pénzem, ezért simán hajlandó vagyok fizetni többet -is- az álmaimért, de nem úgy, hogy fölösleges legyen az a többlett.
    Azóta nagyobb rálátással azért úgy gondolom, hogy ez a WQHD fog menni szépen 150 körülért. Az más kérdés, hogy majd még gyűjtenem kell majd, és lehet hogy a fák színes leveleivel lesz majd együtt szép szine a monitoromnak is, de ha ez az ára, akkor kivárom/összegyűjtöm.

    "A fénysűrűségnél megjegyezném, hogy a minél több nem feltétlenül érdekes, normál használathoz 120cd/m2 ajánlok, ha besüt a nap akkor 160cd/m2-t tehár a 300cd/m2 max fénysűrűség csak a megvakuláshoz jó."
    Látod, ezt sem tudtam, nem értek hozzá. Ott van az az info, mint paraméter a monitoroknak a digitális eladói honlapokon, az ember meg azt gondolja a minnél több a jobb. Az a szám csak egy mértékegységgel ellátott szám marad, de ha nem mondják el, hogy mi mire és legfőképpen hogyan való, akkor csak fals felhasználói szokás sül ki belőle. (Aaaaaaj, de jó lenne találkozni Veled és beszélgetni erről/ezekről a boltban mielőtt megveszem álmaim monitorát!)

    A négy ajánlott darabon (ASUS PB278QR, Dell U2715h, ASUS MX27AQ, Acer H277HU) rajta vagyok és nagyon hálás vagyok érte :R
    Van még egy LG-m, egy ACERem, és a Tom music által felkínált lehetőségek. Ha nincs nagyon eleged belőlem, akkor lehet, hogy majd egy "választási" kampánykérdést majd még felteszek valamikor konkrétan ezekről. De előbb én szeretném átrágni magam rajtuk.

    Hanem mint hozzá értőtől azt még megkérdezném: Tudsz arra feleni nekem, hogy mit jelentenek a betűk a típusok számjelzései előtt, után? :U
    asusnál a "P", a "B", az "M", az "X", a végükön a "Q", az "R", az "A"? Acernál, Dell-nél a "H", az "U"?
    A német tengeralattjáróknál tudom mi az "U", de itt nem jöttem még rá. :K
    Köszönöm! :R

    PcCs

    u.i.: Bocsánat, megint hosszú lett. Remélem Teaway nem veszi észre! :DD

  • pc-csiga1

    csendes tag

    válasz Brekk #67334 üzenetére

    Köszönöm!

    A privivel is, a talival is biztosan fogok élni, még gyűjtöm a repjegyre valót Líbiába, és ha elfogy majd a víz tutira felkerslek. :K

    Addig is összehasonlítózok magam, hogy szűkülhessen a hét fajta. Ismerkedek velük, hogy tudjak dönteni.

    Izgalmas lesz.

    Köszönöm a segítségedet, Hozzáállásodat!! :R

    PcCs

  • pc-csiga1

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ígértem, hogy ha meglesz az új monitorom, akkor beszámolok az eredményekről. Igaz, a gép még a "korábbi" amihez most hozzáraktam, de az sem őskövület. Viszont a tapasztalatok amiket kaptam, az azt gondolom mindenkinek hasznosak lehetnek. Vevőnek/eladónak egyaránt.

    Szóval,
    Jelentem haza"cipeltem" az új 27"-os monitorom tegnap este egy Asus PB278QR-t. :DD
    (Erősen gondolkodtam a vetélytársán, a szintén asus mx27aq-n. Nagyon szép a lába. Nagyon szép a fémes kinézete. Nagyon szép a dizájn, de mivel végül a PB ugyan azt a képminőséget nyújtja, mint emez, az árára való tekintettel, emelett döntöttem. (Bocs Scholes9!) ...A sivatag közepén pedig minden csepp víz számít! ;)

    Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy kifejezzem az itt és ott -is- kapott éles szemű szakmai segítséget. A rengeteg kérdésemre kapott választ, a mindent! ;)
    Bizton állíthatom, hogy ez a műsor nem jött volna létre, ha nincsen Brekk, 1000 x :R
    Köszönöm!

    De hogy ne csak én gazdagodjak, hanem Ti is, jöjjenek a tapasztalatok:

    1.) A boltban igazán profi eladókkal volt/van dolgom. :C És legyen nektek is. Aki jó hozzáértő emberektől akar vásárolni ilyen terméket az csak ide menjen!

    2.) A monitor kézben cipelhető. (Egy ideig. Aztán leteszed, és frissít! ;] Tanulság; Kettőt kell venni, így nem húz féloldalasan. :D
    ...Na jó, kb. 2km-t sétáltam vele. Aki látott elmondhatja, hogy nem 27"-os a hátam, és pár kézcserével simán kibírtam. Aki nincs szokva az azért fogadjon járművet.

    3.) A színkalibrálás egy csoda! Látom a zöldes-barnát, pedig arra elvileg színtévesztő vagyok. Kérjétek, ki ne hagyjátok. (Még lehet a régi monitorom is elviszem kalibráltatni. (Bár az TN panel, az nem IPS) Az "icm" file pedig könnyen hozzáadható a kapott segítséggel. Még nekem is sikerült. :DDD

    4.) Az összszerelés gyerkjáték. Minden adja magát. Szerszám nélkül pikk-pakk. Kábelek járulékok. (D-sub/DVI/Display/HDMI)

    5.) A képe gyönyörű! Olyan éles, és olyan színeket látok vele amiket eddig... (pl. Tudtátok, hogy a freemail belépőablaka a jelszó alatt sárga? ...ja, aki előttem már vásárolt. :B Persze az igazi durranás majd a képszerkesztés, 3D-s rajzolás lesz. :C )

    6.) Az hogy PWM mentes az alap, de hogy ablakkal szemben is egészen szépen teljesít. Nyílván benne az ablak a képben, de keresni kell!! Szóval nem vakít. Köszönöm!

    7.) A WQHD felbontás miatt akkora a tér az asztalon.
    Persze ezt nem kaptam könnyen! Leírom hátha ebből is okul valaki:

    jelenleg ezen az alaplapon fut, egy i5 6490K-val. (A proci 4. generációs intel és egy integrát VGA van benne HD 4600 néven) Az alaplap hátulján ilyen video kimenetek vannak hozzá. (tehát csak a display nincsen meg)
    Viszont van egy őskövület VGA kártyám is még 1800-ból. Egy radeon 4670-es (ugyanilyen portokkal mint az alaplap) Gondoltam akkor ezt aktiválom, berakom.
    Így is lett.
    DVI kábel hozzáad. fHD felbontásig OK. Akkor csere, mondom, a monitor WQHD-t is tud. Eztán HDMI-re kicsrélés. És lám, a felbontás továbbra is csak 192x1080. SŐT!!! a Képernyő szélein körbe ~2cm sáv maradt, amit nem használt fel a monitor képnek. :F Na ez mi? Gondoltam, ja a VGA driver. biztos kaka amit a windows talált magának.
    Szóval driver keresés indult.(driver pack solution) Különben mindegy milyen csoda, de kiderült, hogy a windows már megtalálta legjobbat. ÁÁÁÁÁÁÁ :Y , akkor ez kapufa!

    A VGA kártyám ott csücsül a felső (rózsaszín és sárga nyíllal) slotban elvileg tudja a wqhd-t és mégsem adja ide??? :W
    ...Aztán az jutott eszembe, mi van ha az M.2 miatt osztozik a sávban az ssd-vel? (Az ssd a rózsaszín nyílon van)
    Jó, akkor az alsó piros PCIe slotba átraktam a VGA-t.(sárga nyíllal jelöltem) Ott sem ment a WQHD.

    Kivágtam a VGA-t! Hátul úgy is van minden, irány az integrált, HDMI!
    Az alplap leírásában láttam, hogy a DVI vezetéken is csak fHD-t fog tudni, míg HDMI-n a WQHD/vagy a 4K is.

    Így is lett. Gyönyörű éles/WQHD kép, szuper színek, egy 4. generációs i5-ös CPU integrált VGA-ján. (amíg az új gépem meg nem érkezik elég lesz itten) Azt nem hiszem, hogy a 4K-t is kihajtaná, de ez tutira megy ezért meséltem el, hátha más tanulhat belőle. És szerintem nem is "túl" meleg a feladattól. Legalább is nem jobban, mint máskor. Íme.

    Ezer hála még egyszer, minden sagítségért :R !!

    PcCs

Új hozzászólás Aktív témák