Új hozzászólás Aktív témák

  • Devas

    őstag

    válasz Shaza #66987 üzenetére

    Hali!

    Összességében gyorsabbnak fogod látni a 80 FPS-t, mint a 60 FPS-t egy 144 Hz-es monitoron, de egy 60 Hz-es monitor esetén a 60 FPS simábbnak hat.
    144, 72, 48, 36, 24 fps-en fog csak adni folyamatos képet állandó frametime-al. Ha az FPS-ed ezektől a számoktól eltér, akkor ugrálni kezd a frametime és akadozni fog a kép, nem lesz egyenletes. Kivéve ha G-sync, vagy Freesync technológiát használsz, akkor azért nagyjából ugyanannyi ideig látod a képernyőn mindegyik képkockát.
    Másrészt meg az állandó 144 FPS-hez a 60 FPS-hez képest elköltesz a gépedre jó 100 ezer forinttal többet, és érezhető különbséget cserébe nem igazán kapsz. Szerintem 75 Hz-nél nem igazán kell több. Ha meg túlméretezted a hardvert a 75 FPS-hez képest, legalább nem dübörög 100%-on addig, és nem fűti be nyáron a szobát. Majd 1-2 év múlva... :)

    Ez az én elméletem, de nyugodtan megdönthetitek, ha rosszul gondolom a dolgokat.

    Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

Új hozzászólás Aktív témák