Új hozzászólás Aktív témák

  • Franyo

    csendes tag

    válasz fairi #114257 üzenetére

    Az ami elfelejtődött, a 10 évvel ezelőtti VA más mint a mostani. Régebben PVA használtak, amit még Eizo monitorokban is használtak.
    jelenleg használt VA árával hódít, jó színlefedettség, vagyis elvileg kánaán, de kevés a vélemény és hihetetlen szélsőséges. betekintési szögre, bevilágításokra állandó panasz van.
    Jó lenne ha valakinek lenne, magyar véleményt nem olvastam a 4K VA-król.

    Sajnos igazad van, a könnyebb(olcsóbb) gyárthatóság és a kisebb áramfogyasztás oltárán feláldozták a képminőséget.

    Az IPS vs. VA panel közti küzdelemben hosszú távon nálam mindig a VA volt a nyerő..

    IPS-re az elején mindig rácsodálkoztam "de qrva jó képe van", aztán a tüzetesebb, hosszabb használat után valahogy mindig a nem annyira túlszaturált, jóval homogénebb, kontrasztos , nem "félhősödő" VA lett a nyerő.. Ezért volt a Dell is anno a választásom..

    Egy megszokott minőség után nehéz váltani ez kb olyan lehet mint a 60 hz vs 144 hz képfrissítés... aki 144 hz-hez szokott, a 60 hz már "darabos" lesz neki. Az én szemem valahol 90 hz felett már nem veszi észre a különbséget, viszont a 60 hz -75 hz - 85 hz közt nagyon. Nem vagyunk egyformák..

    Kérlek vigyázzatok a csalókkal!

Új hozzászólás Aktív témák