Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lazsi

    tag

    Sziasztok!

    Szüleimnél adott egy 45m^2-es nappali vele egy légteret alkotó 12m^2-es folyosóval, a belmagasság 2,86. A szoba két oldalán van külső fal, a folyosónak csak az egyik falán. Falazat 30NF, és egyik oldalt van rajta 10centi EPS. Ide szeretnénk egy klímát ami átmeneti időben kifűti a nappalit. Van gázkazán és cserépkályha is, szóval a klímát -5 fok alatt nem használnánk, illetve a többi szobában menne a gázfűtés valamennyire. Hűtésre nem igazán van szükség. Elsődleges cél a napelem által megtermelt többlet energia értelmes hasznosítása.
    Olvasgattam a topicot és kicsit körbenéztem a neten, hogy mi a klímás választék. A következő kérdések merültek fel bennem:
    Ekkora helyiségbe az átmeneti időszakos fűtéshez elég egy 3,5kw-os klíma vagy mindenképpen 5kwos kell?
    Átmeneti időben vajon a 3,5kw-os vagy 5kw-os klíma hangosabb fűtés közben?
    Mennyire vállalható mondjuk egy 5kw-os klíma hangja fűtés közben ha nappal kb 80%-ban az adott helyiségben tartózkodnak?
    Nézegettem konkrét típusokat is és hallottam hogy a téliesített gree klímák folyamatosan zabálják az áramot az állandó csepptálca fűtés miatt.
    Ezek közül valamelyik esetleg a megadott célra jó lehet?
    Gree pulse 4,6[link]
    Gree pulse 3,2[link]
    Daikin Sensiera 5 [link]
    Daikin Sensiera 3,5[link]
    Vagy mindenképpen inkább téliesített klímát nézzek és mondjuk gree amber royal?

  • lazsi

    tag

    Leírom a klímavásárlás tapasztalatomat, hátha segít másoknak. Én legalábbis nagyon bizonytalan voltam, hogy jól döntök-e.
    Adott szüleimnél egy kb 50m2-es földszinti nappali, ahova a klímát kerestük elsősorban átmeneti időben történő fűtésre. A beltéri egységnek a teraszajtó mellett találtunk helyet. Nyugdíjas édesapám hívott ki klímást felmérni a "Sanyinak is Ő csinálta" jeligére. Az úriember elsősorban a kínai készülékeket javasolta, illetve elég komplikát műszaki megoldást talált ki: Tegyük fel a kültérit 10 méter csővel a padlás ablakához, mert hogy akkor a kondenzvíz bele folyik az ereszcsatornába és idézem "Balesetveszélyes ha a kültéri a teraszon van." Szerencsére online én is becsatlakoztam a felmérés végébe és megkértem a klímást, hogy küldjön át egy árajánlatot valami jobb klímával, illetve kalkuláljon arra is, hogy a teraszon van a kültéri egység. Azóta is várjuk az ajánlatot. Nem tudom, hogy a gmail ette-e meg, vagy csak, mi nem voltunk szimpatikusak az illetőnek.
    Eltelt 2-3 hónap és láttam, hogy a klíma árak is sajnos eléggé emelkednek, apám meg még mindig kötötte az ebet a karóhoz, hogy "tegye fel az aki a Sanyinak"... Ezen felhúzva magam, megrendeltem egy Daikin FTXF35C Sensirat szereléssel a webklímától. Kicsit féltem, hogy milyen alvállalkozó jön ki telepíteni, ezért direkt home officeos napra tetettem az eseményt és elutaztam szüleimhez. Szerencsére a klímás brigád aki jött, normális volt. Számomra a munkájuk korrektnek és igényesnek tűnt. A kültéri végül a terasz mellé a virágládák fölé került 3 méter csővel.
    Aggódtam, hogy 3,5kW teljesítmény elég lesz-e az 50m2-re. Itt a topicban többen lebeszéltek az 5kW-ról. Ezt szeretném megköszönni, a klíma eddig nagyon bevált. 2 hete van meg, a nappalit remekül befűtötte az elmúlt időszakban, pedig volt amikor -2 fok volt éjszaka. Wifi modul helyett kapott egy olcsó dlink wifis konnektort, szigorúan csak a fogyasztás monitorozására. Nem tudom mennyire mér ez jól, szóval a következő adatokat senki se vegye szentírásnak:
    160W-ig modulál vissza fűtés üzemmódban.
    7-8 fok külső hőmérsékletnél 200-220W villamos teljesítményből tartja a beállított benti 20 fokot.
    -2 foknál 650W-ot vett fel ugyan ehhez a feladathoz a konnektorból.
    Nem igazán ingadozik a teljesítmény, nem kapcsolgat ki-be, este amikor elkezd esni a hőmérséklet, akkor megemelkedik a fogyasztás, aztán délelőtt lecsökken.
    Maga a klíma szerintem csendes fűtés üzemben, a beltéritől 3 méterre már alig hallható. Negatívummal egyelőre nem találkoztunk. Persze tisztában vagyok a készülék korlátaival, hogy -10 fokban nem fogunk vele fűteni, de nem is ezért lett véve.
    Összességében ajánlani tudom ezt a klímát. Főleg amiatt, hogy a netes árak alapján a nevesebb kínai klímák elhanyagolható mértékben olcsóbbak csak.

  • lazsi

    tag

    válasz sz.zs. #54089 üzenetére

    Mivel valamiért az alvállalkozós telepítés felé próbál terelni a cég. Gyakorlatilag a klíma telepítés nélkül 30-40kval drágább mint telepítéssel. Így jön ki, hogy a telepítés csak +30k.

  • lazsi

    tag

    válasz mjani1172 #54130 üzenetére

    Szerintem is pofátlanság az évi 2x karbantartás, akkor is ha csak hűtésre vagy csak fűtésre használod. Én ezért döntöttem végül a Daikin mellett. A Gree egyszerűen drágább hosszabb távon.

  • lazsi

    tag

    válasz Jenne #54140 üzenetére

    Biztosan nem fizetnék garanciális hiba esetén a munkadíjért. A törvény szerint nem is kell a kötelező jótállási időtartamon belül (250k alatti termék esetén 2 év, drágább esetén 3 év). A szerelő szépen hajtsa csak be az importőrön a munkadíját.
    A kötelező jótálláson felüli esetben persze a gyártó vállalhat korlátozott jótállást, hogy csak az alkatrészt adja ingyen, a munkadíjat meg fizesse a fogyasztó. Ezért is kell vigyázni a hangzatos 10 év garanciákkal. Az ördög a részletekben rejlik.
    Csodás lehet ez az MDV klíma ha 3 év alatt kétszer megdöglött már benne a vezérlőpanel. Mindenképpen megpróbálnék az importőrrel alkudozni, hogy adjanak egy másik klímát. Persze erre semmi törvény nem kötelezi őket, de hátha.

  • lazsi

    tag

    válasz rmihaly #54143 üzenetére

    A magyar villamoshálózati szabvány 10% túlfeszültséget megenged, azaz simán lehet 253V is egy fázison. Ha egy termék ezt nem bíjra tartósan, akkor az az importőr felelőssége. Minék forgalmaz olyan terméket ami nem felel meg a Magyarországi villamoshálózat specifikációjának?

  • lazsi

    tag

    válasz rmihaly #54145 üzenetére

    Simán lehet hálózati hiba persze. Bár olyankor tipikusan más elektromos eszközök is elhaláloznak. Kivéve persze ha konkrétan csak a klíma körén van valami probléma. Arra reagáltam csak, hogy a 245V-nak nem kéne még gondot okoznia.
    Sajnos vannak olyan termékek amikből simán kifoghatsz egymás után 2 selejtet. Na az ilyeneket célszerű messziről kerülni. Még ha ki is cserélik garanciában, a francnak sem hiányzik a szívás vele. Meg ugye a garancia is előbb-utóbb lejár. Tipikus az olcsóbb végül sokkal drágább lesz helyzet.

Új hozzászólás Aktív témák