Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz Sumi #74713 üzenetére

    Tehát a 4.9 m3/m nem mozgat át, de a 6 m3/m igen. :DDD
    Ez a (Mitsu AP25VGK) 2.5kW adatai:

    Ez pedig az (Mitsu AP50VGK) 5kW

    Tessék
    A 2.5kW-os második fokozaton 24 db zajszinttel kever 5.9m3/m levegőt
    Az 5kW-os első fokozaton 6.0 m3/m kever 28 db zajszinttel.

    " bőven jó a 28dB is az biztos - az olyan, hogy alatta állok és kb semmit nem hallok belőle, "
    :DD 28 db pedig elég hangos, de biztos ehhez is van valami saját mérési jegyzőkönyved.

    "Viszont ha gyorsan kell hűteni/fűteni a szobát, akkor kellemes, hogy pik-pak át tudja mozgatni a szoba levegőjét 4-5-ösön. "

    Megnézheted a légmozgatási arányokat.
    A 2.5kW-os 1-1,5 m3/m -el marad el az 5kW-ostól, cserébe 3-4 db-el halkabb is.

    Kettőnk közül én konkrét márka, konkrét típusát hasonlítottam össze számokkal alátámasztva, te pedig egy egzakt 5kW márka meg minden említése nélkül csak úgy a vakvilágba.
    És még én okoskodom. :DDD

    Meg van egy olyan elv, hogy 2 kicsi komfortosabb, mint 1 nagy.
    De hát ez is egy berögzült hülyeség.

    Mint az, hogy a tóba bedobunk egy baromi nagy követ, csinál kuva nagy hullámokat, vagy bedobunk 2-3 kisebbet és kisebb hullámokkal is át van mozgatva.

    Részemről befejezve.
    Azt vesz mindenki, amit akar. Csak aztán ne jöjjön ide sírni, hogy 5kW mégis csak hangos lett, pedig még a Holdról is látszik a katalógus adatok alapján, hogy mi milyen hangos. De a katalógus is hülyeség
    Fel sem kéne tüntetni. 28 db az konkrétan hangtalan.

    Nem csodálom, hogy kilépnek innen azok, akik valóban értenek hozzá, van 25-30 éves tapasztalatuk a klímázásban, de ez a tudás már nem kerül átadásra, mert hát mindenki más jobban tudja a másiknál.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák