Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibibi

    őstag

    válasz Shirin #27889 üzenetére

    Nincs más lehetőség? Pl.gáz ? Ha nincs akkor érdemes több szerelőt is kihívni,mert alaprajz alapján tudnak tanácsot adni .Ha nem egy légtérben vannak a meleg levegő nem fog egyenletesen eloszlani.

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz Shirin #27889 üzenetére

    így első saccra sztem két klíma bőven elég neked, nálam egy egység fűt 100 légm3/37nm-t, a lakás túlsó végében pár fok eltérés van, de ez 9m szakaszt jelent
    windy - pannon klíma, őket ajánlom, nem az a "tukmálós dealer ( : - annak idején ajánlotta, h legyen bentebb is egy egység, komfort érzetre, hangra biztos jobb, én úgy matekoztam h az + 250e ft telepítéssel, tapasztalatom nem volt, "b" terv az volt h hátulra új genes elektromos radi, az kb 50e ft, nyilván sokkal kisebb hatékonságú, igen ám, de marad 200e ft villanyszámlára, amivel pár évig lehet fűteni, mivel úgyis a klíma végzi a munka nagyját 5 évig biztos, és az meg garantáltan hangtalan működésű
    második kültéri elhelyezése elég komplikált lett volna, de nem lehetetlen azért, gondolvána szomszédokra is inkább maradtam "b" tervnél
    ami nekem letisztult mióta klímám van:
    sok a hype, sok a kamu, papíron általában mind jól mutat, gyakorlatban nem feltétlen
    összefoglalóban ajánlott japánokkal a mellényúlás esélye minimális, persze azok közt is van jobb és kevésbé jó, az "én fajtámat" már nem forgalmazzák, egy daikin, utódokat nem ismerem
    ha már fűtés, vehetsz direkt fűtésre optimalizált klímát, de olyan felára van h én azt is lepasszoltam, sokkal hatékonyabb a "h" tarifa klíma mellé, az egyszeri befektetés, és az is biztos h a leggyorsabban megtérülő energetikai beruházásokból - helyiségtől függően 50-100e ft a bekerülési költsége, alja vidék, teteje pesti falu -, 40%-kal olcsóbb az áram hozzá fűtési idényben, kereken fél évig
    "egyszeri" klíma kültéri tálcájába fűtőszál és megoldva a téliesítés, második szezont tolja, semmi gond nem volt vele tavalyi -15-20 fokokban sem
    ha extra halk kell, akkor érdemes drágábban gondolkodni, mert vannak különbségek gyakorlatban is, de ahhoz kell egy klímás szaki aki nem csak rád akar tukmálni valamit
    jah wifi, sokban van, kevésben működik:) pont a daikonokról mondták h nagyon korrekt a wifis kezelése, az enyém is wifis - külsp gyári daikin modullal - , de még nem próbáltam ( : erről nem tudok nyilatkozni

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák