Új hozzászólás Aktív témák

  • waveson

    tag

    válasz Tony21 #52357 üzenetére

    De amit mondasz, az csak akkor lehetséges ha a szigetelés rendben van (van, például. Sokunknál ez nem így van.) Klímánál kijön nagyon ez a dolog, csodálkozol hogy 2 foknál minden happy, -5nél meg mindegyik fúj ezerrel, megduplázódik a fogyasztás, cserébe itt-ott még fázol is. Nappalinknál egy résznél 5 cm-es nagyon régi kátránypapíros-ásványi gyapot szigetelés van, az is sztem rosszul, meg már nem sokat ér, és ablak. 3 méterrel odébb fújja a meleget a Comfora. -5-nél hideg volt az ablak mellett, ami amúgy jól szigetel, jó fajta. Csak a födémnél szökött a meleg rendesen. Ahol a klíma volt ott jó volt, máshol nem voltál meg pólóban már, úgy hogy amúgy 22-23 fok volt a nappaliban. Heh.
    Szülők háza elég rendesen hőszigetelt, és röhögve kifűt komfortosan minimál fogyasztással egy Nord, ami nem is fűtős, NWH12QB illetve egy Fisher Summer. Csak ők nem fűtenek klímával, én próbáltam ki amikor volt rá lehetőségem, szerintük a klíma alkalmatlan fűtésre. Szerencsére ezt a klímák nem tudják.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák