Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    Sziasztok!

    Konfigom:

    dual xeon
    2 db. corsair h110i hűtéssel (280mm),
    supermicro x9-dai alaplap (E-ATX supermicro egyedi csavarhelyekkel),
    EVGA gtx1070 founders edition,
    2db SSD,
    2db 3.5" HDD

    A jelenlegi ház egy Thermal Take X9 és több problémám is van vele.

    Az egyik, hogy szinte nulla a hangszigetelése. A ház fala vékony, szinte minden irányban szellőzik és a ventik rezgését elég rendesen átveszi. Hiába cseréltem le a corsair ventijeit illetve a kifúvó ventit noctuak-ra, vittem le a fordulatszámot 600rpm alá és használok gumi rögzítőket, még így is eléggé zajos a gép.

    A másik probléma a ház méretéből adódik: a TT X9 hatalmas, és mivel a ház előlapja és az alaplap között elég nagy a hely, az előlapi befújó ventik szinte semmi légmozgást sem produkálnak az alaplap körül. A cpu-kat kompakt víz hűti és hiába rakom a radiátorokat az alaplap fölé, akkora hely marad köztük, hogy ha nem tekerem a ventiket maximum fordulaton, a cpu hűtők sem áramoltatják számottevően az alaplapon a levegőt.
    Mivel a gépben van 128gb dd3 ecc szerver ram, a memória hajlamos túlmelegedni. Ezen sokat segített egy raklapnyi arctic rc-ram cooler felszerelése, mégis ott tartok, hogy ha komolyabban számol a gép, akkor kénytelen vagyok az összes ventit csúcsra járatni, hogy ne melegedjenek a ramok 70 fok fölé. Így viszont a zaj növekszik jelentősen, miközben a cpu-kat a corsair hűtők, noctua ventikkel max. 800rmp-nél is simán 55 fok alatt tudnák tartani full terhelés mellett.

    A kérdésem az lenne, hogy tudtok-e a TT X9 helyett olyan házat ajánlani, aminek jobb a hangszigetelése, hatékonyabb az alaplap körüli légáramlás, de belefér 2 db. 280mm-es radiátor és az E-ATX alaplap.

    Köszi

  • #54625216

    törölt tag

    válasz abridabri #61603 üzenetére

    Köszi a választ, akkor előbb én is nekilátok némi átalakításnak, mielőtt lemondanék a házról.

    Más: ha szeretnék még valamikor +2 db. gtx1070-et pakolni a gépbe (CUDA számoláshoz). Ilyen confighoz - összesen 3 grafkártyához - már ajánlott az épített víz, vagy bírják léghűtéssel is? A vga ventillátorok így elég közel kerülnének a másik kártya hátoldalához és nem tudom, hogy elég lenne-e ha felülről tolnám rájuk a levegőt, a hűtésük meg a founder's edition-höz hasonló kifújó ventis megoldás lenne.

Új hozzászólás Aktív témák