Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teréz Atya

    senior tag

    válasz rgobolos #209 üzenetére

    Van Yihua hőlégfúvóm, azzal már lekaptam pár SMD-t, eddig gond nélkül. Kelleni fog még forrasztópaszta. Jó sok. :)

    [ Szerkesztve ]

    A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

  • MurdR

    veterán

    válasz rgobolos #211 üzenetére

    Nekem Yihua 853D-m van ami nagyon hasonló ehhez (talán egy ötössel drágább volt mint ez a Kraftdele) és nagyon szeretem.
    Van egy barátom aki nem csak hobbira, hanem komolyabb szervizelésre is használja a szerkezetet, az Ő unszolására vettem meg én is, nem bántam meg. 900M-T fejeket lehet hozzá rendelni gombokért.
    A Kraftdele-nek azt hiszem el van írva a számlapla, mert a labortáp része nem 2A-t tud, hanem egyet (de az sem akkora probléma, mert megfelezed a kapott értéket és kész.).

    Szerintem a Yihua - Kraftdele - Saike - UYUE és társai egy ugyanazon gyártó termékei.

    MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

  • Kernel

    nagyúr

    válasz rgobolos #217 üzenetére

    Nemrég vettem egy PX-988-at, a próbák során még nem is tűnt fel, csak később, hogy mindig pont akkor nem forraszt, amikor kellene. A pákacsúcs bevonatának minőségével voltak problémák. Amikor leugrik róla az ón, hőszigetelő réteg ég rá, azt mindenki tudja, mennyire irritáló tud lenni és használhatatlan.

    Rendeltem másik hegyet az sem volt különb. Lehet, hogy vannak márkásabb típusok, de nem akartam tovább próbálkozni, rendeltem inkább egy rézhegyet. Tart, ameddig tart, általában úgyis pillanatpákát használok, ezt csak ritkán veszem elő. (Talán sokan nem tudják, de igény szerinti átmérőjű és megfelelő formára hajtott pákaheggyel egészen speciális feladatok is megoldhatók a 75 W-os cseh pákával, szervizcélokra évtizedek óta bevált.)

    A rézhegy belsejében van egy vékony acélbetét, ami jó, mert késlelteti a fűtőbetét körül a réz elégését, vékonyodását (régen az öreg Minifor pákáknál volt ilyen jelenség). Döbbenetes egyébként, hogy milyen hülyék vannak: valahol egy Aliexpress-vásárló azért szentségelt ordenáré stílusban és vádolta csalással az eladót, mert a rezet vassal "hamisította". Mintha ez ugyan befolyásolná a hővezetést, semmi nem múlik rajta.

    Sokkal többet számít szerintem a légrés, amire meg azt találtam ki, hogy 18650 akku belsejéből kinyert rézfóliát tekertem a fűtőbetétre. Persze, ezzel vigyázni kell, ha esetleg megszorul, eltörhet a fűtőbetét is, úgyhogy csak érzéssel. A rézfólia is oxidálódik, de a képződő por attól még segít a rés kitöltésben. Még mindig jobb, mint a levegő.

    Ugyanakkor ez a rézhegy viszont csak 6 mm átmérőjű, így nem fogja meg rendesen a rögzítés, azon is igazítani kellett egy kicsit. (Vagy lehet rendelni másik rögzítőcsövet, így egyik lehet módosított, másik eredeti).

    Holott a rendes méret 6,5 mm lenne:

    Forrás. Jó egyébként a hajlított hegy, azzal nincs probléma.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Teréz Atya

    senior tag

    válasz rgobolos #217 üzenetére

    900M-T-K, oszt csókolom. Először nehéz vele megbarátkozni, de hamar függőséget okoz a késes hegy. Jó kábelónozáshoz, SMD-zéshez és a nagy hőtartóképessége miatt jó AWG 12-es kábelekhez is. De ehhez cca. 50W kell minimum.
    Van egy 70%-ra kész cikkem a pákahegyekről, a közeljövőben talán befejezem, abban jobban szétszdem mi mire jó.
    @Kernel - "Amikor leugrik róla az ón, hőszigetelő réteg ég rá" - hát ez nem túl meglepő. Ezért használunk rézgombolyagot a tisztításra, aztán azonnal ónozzuk a pákahegyet. BTW 260 fokon nem ég semmi sehova, max 5-10 perc taknyolással. Teljesítménytől függően NYÁK-ra forrasztásnál 320 fok már elég. Nagyobb teljesítménynél alacsonyabb hőmérséklet is elég.
    Én már SMD-ztem csehszlovák pillanatpákával, de nem annyira jó, mint sokan szeretik felmagasztalni. A ceruzavékony és súlytalan TS100-at le nem cserélném tíz pillanatpákáért sem.

    A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

Új hozzászólás Aktív témák