Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fatpingvin

    őstag

    Sziasztok!

    Némileg tanácstalan vagyok, ugyanis a mostani egerem elkezdett haldokolni. egy Trust Rexx GXT144-ről van szó, valami ehhez hasonló vertikális egeret keresek. Azért nem ugyanezt, mert ezmár a második ilyenem, az első pontosan ugyanezeket a hibajelenségeket produkálta (dobálja el az USB linket, pedig tápot kap, nem érintkezési hiba az adatbuszon sem, azt már kimértem...) így gyanakszom hogy típushiba.

    szóval a szempontok:
    - vezetékes. ettől csak akkor fontolom meg az eltérést ha minden egyebet maradéktalanul teljesít. PS/2 preferált de realista vagyok.
    - jobb-bal gomb, görgő, görgőklikken kívül szükségem van még a két oldalsó navigációs gombra. ezekkel szemben fontos várásom hogy a szabványos input eventet küldjék. több gomb nem baj de ne billentyűzetként küldjön jelet hanem mouse buttonként.
    - ne legyen lyukacsos, illetve ha lehet választani akkor valamilyen nehezebbet keresek (e korábbit is felsúlyoztam majdnem 400 grammra) de ez nem szempont ha modolható
    - teljeskörű Linux támogatás. natív Linux setup utility az ideális ha szükséges hozzá. Ebben annyi kompromisszumot tudok kötni, hogy ha az eszközölt beállításokat el tudja menteni saját memóriába és nem igényel semmilyen host gépre telepített extra szoftvert azzal még együtt tudok élni. RGB preferált ha nincs, ha van akkor legyen fixre állítható.
    - állítható DPI preferált, két fokozat elég, 600 DPI fölött nem szoktam használni.

    15k alatti preferált, minél nagyobb az egér teste nekem annál kényelmesebb (palm grip ha ezt lehet egyáltalán ergonomikus vertikális egérnél értelmezni), felhasználási terület nem specifikus, videojáték egyáltalán nincs benne, használt is jó lehet ha olyan minőség ami nem rohad rám két éven belül. Igazából azért is kérdezek mert fogalmam sincs mi van a piacon és némileg tanácstalan vagyok. Trackballt is használok néha de arra kellett rájönnöm hogy a precíz szerkesztési munkákon kívül, a touchpad-trackpoint párossal kombinálva mársa nem kényelmes.

    köszi előre is! :)

    (ja és ugyanitt ha valakinek van ötlete arra, hogy honnan lehetne beszerezni olyan csuklótámaszos egérpadot aminek a kialakítása az animecicis dizájnokat követi de normális emberek ekőtt vállalható dizájnnal (azaz animecici print nélkül, mondjuk sima homogén fekete vagy valami egyszerű mintázat) azért is hálás volnék. egyszerűen nem tudom mire kéne rákeresni ami nem ezt a weebshitet hozza ki. tudom hogy ez nem topik de hátha valaki tud valamit)

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Viktor77 #91517 üzenetére

    igenigen, néha sportot űzök abból hogy bosszantsam a hülyeségeimmel, de ez most nem az a kör, most értelmes kérdésnek szántam amit írtam :D

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Synthwave #91522 üzenetére

    nem troll, tényleg ilyen nehéz az egerem (378g, megmértem csak neked), de nem szempont a keresésnél. tisztában vagyok vele hogy a piacon nincs ilyen, inkább csak azért írtam hogy érzékeltessem vele hogy nem szempont az eszköz tömege, az meg főleg nem hogy könnyű legyen.

    amúgy meg asszem M10-es anyacsavarokat pakoltam bele a két műűanyag elemet összetartó rudakra.

    [ Szerkesztve ]

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Synthwave #91526 üzenetére

    oké, és ötleted van olyan modellre ami tudja az általam fentebb említett dolgokat? :D

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    plusz egy az Eneloop akkukra. nikkel-metálhidridben az akkuk lambója.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz fatpingvin #91516 üzenetére

    tudom hogy suttyóság így uppolni, de egyáltalán érdemes ilyet keresnem vagy engedjem el ezt az egész témát? nem vagyok képben a vertikális egerek piacával...

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Synthwave #91560 üzenetére

    köszönöm a javaslatot. trackballem már van, szoktam is használni de nem mindenre. Marad az áruházak körbejárkálása, hátha véletlenül találok valamit I guess.

    [ Szerkesztve ]

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    Sziasztok!

    nemrég voltam itt Synthwave-t idegesíteni vertikális egér témában kérdezni, most már hozott infót megosztani jöttem :)

    Ha valaki erősen budget kategóriában keres viszonylag kényelmes, vezetékes vertikális egeret, a Hama EMC-500 modellje egy meglepően jó választás lehet. Kompromisszumos, de kényelmes. Rajta van a szokásos gombszett (a jobb-bal-görgő mellett két navi gomb meg egy DPI-t állító extra). A vezetéke viszonylag filigrán, nem tartja az egeret, a kialakítása pedigszerintem kifejezetten kényelmes.

    a korábi, kiutált Trust GXT144 Rexx után (garanciaidő után elkezdte random eldobálni az USB linket, nem kontakthiba, valszeg valami mélyebb hardveres vagy firmware gond, mindenesetre használhatatlanná tette. ilyet ne vegyetek, esélyesen típushiba, az elsőt is ugyanezzel kellett gariztatnom.) szinte át se kellett rá szoknom.

    Azt érdemes tudni róla hogy full fekete egérpadon akadhat, érdemes valami kicsit textúrázottat alátenni, illetve Linuxon néha furcsa hibák jelentek meg Xorg alatt, túl nagy latencyre panaszkodott, ez viszont érdekes módon a kurzorgyorsítás visszavétele után libinput-tal megszűnt, nem tudom mennyire van köze egymáshoz a kettőnek.

    szóval bár nem reklámnak szánom, de ha valaki hozzám hasonlóan ilyet keres, ezt tudom ajánlani. kb egy hete használom, elégedett vagyok vele, főleg ennyiért.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Zaied #92279 üzenetére

    bocsi, jogos, az evidenciákat, azaz ami egy jó egértől elvárás gondoltam nem írom le, de akkor íme:

    a ház kialakítása kényelmes, a metacarpalis része a kéznek felfekszik az egérre, így az okoskodók elképzelésével ellentétben a hüvelykujjnak abszolút nem kell ellentartania, ami amúgy valóban egy létező probléma az alulméretezett vertiknél (a hitelesség kedvéért kipróbáltam úgy használni hogy a hüvelykujjamat konkrétan eltartottam tőle, nem ért hozzá, tök ugyanúgy használható.)

    A gombok viszonylag puhák, a GXT144-nél érezhetően kisebb nyomásra klikelnek, ez alól a görgőklikk kivétel ugyan de ezen azért nem lepődünk meg.

    a gombok kényelmes helyen vannak, ez talán a navigációs gomboknál lehet kifejezetten érdekes, ezeknek a kialakítása ránézése talán nem túl ergonomikus viszont a praktikum igazolja őket, ki van ez találva és jó is, az egyetlen említésre érdemes részlet talán az hogy a 8-as gomb (windowsosok visszafele gombnak ismerhetik, a kéztőhöz közelebbi navigációs gomb) talán egy kicsivel hátrébb van mint a szokásos, ez viszont teljesen jól illeszkedik ahhoz a fajta használathoz ha nem mindkettőt hüvelykujj begyével, hanem a 8ast az utolsó ujjperc tövével használod.

    ami az anyaghasználatot illeti, nyilván fröccsöntött műanyag, viszont a felületkezelése tök jó, egyáltalán nincsen kétpálcás gagyi érzése. ami a tömegét illeti, 85 gramm, nekem ez baromi kevés, esélyesen fel fogom súlyozni, az előzőt is felsúlyoztam valami 130 környékére de tudom hogy van akinek fontos a kis tömegű egér.

    nyilván el tudnék képzelni ennél jobbat, viszont a szenzort leszámítva (amire, mint írtam, találtam jól működő workaroundot) egy teljesen jól használható belépőszintű verti, a minimumot hozza, az árkategóriáját meg szubjektív véleményem szerint felülteljesíti. megint csak leírom, a szenzort leszámítva, a hasonló tudású egerek ebben a kategóriában az ára kétszeresénél kezdődnek, legalábbis azok amiket a hazai piacon találtam és kipróbáltam.

    [ Szerkesztve ]

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Zaied #92305 üzenetére

    jogos, köszi. mindkettőre :)

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Új hozzászólás Aktív témák