Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adm

    őstag

    sziasztok,

    van egy 8 éves g9-em amiben kábel,tappancsok, shell után most cseréltem görgőt és megint kellene egy új shell is. és az irodában van egy 5 éves g9x-em amiben hamarosan kábelt kell cserélni, úgyhogy el kell kezdenem utódot keresni. szóval eddig ez volt az etalon, de a logitech-nél nem látok olyat amit automatikusan megvennék

    1. Mennyi a keret?
    ~30k
    2. Használtpiac, és / vagy eBay?
    új bolti, ami lehet külföld is.
    3. Mire használnád az egeret?
    cad rajzolás és 3d modellezés, ps és szabadidős pubg
    4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van?
    2/3 palm - 1/3 fingertip, 1+2+2 felállás
    5. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
    cad és 3d:2000dpi, ps:800-2000dpi, pubg: 1600dpi (ts:kb10cm), 20cm-es a tenyerem és jobbkezes vagyok
    6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)
    - előre hátra gomb,
    - racsnis görgő,
    - nem lenne hátrány ha támasztaná a hüvelykujjam,
    - a g9-féle érzékenység választóval tudok élni,
    - szeretem a nehéz egereket (mindkét g9-est max súlyokkal használom), de ma már 130-140g is nehéznek számít. (laptophoz vettem egy ss rival 100-ast, ami játéknak tűnik a mostaniak mellett)

    még egyiket sem néztem élőben, eddig két jelöltem van:
    ss rival 700 - nincs az ajánlottak között, de ha csak a súlya miatt akkor nálam plusz pont. (most 90€ szállítással egy alap qck paddal az ss-nél)
    és roccat kone emp

    a rival jobban tetszik, de a kone tűnik képről kényelmesebbnek. a gyári akcióval gyakorlatilag egy áron vannak, ötletek/tapasztalatok valakinél?

    16core - 32thread - 64gb

  • adm

    őstag

    válasz Wolfskin #68798 üzenetére

    mx 510 volt az első komoly egerem 2004-ben, szóval nálam bevált a top gamer egeret elv munkára is. meg kell találni a neked fontos szempontokat.

    a rival500 formája lenne legközelebb a g9-eshez - rövid és széles. de az a sok gomb nekem inkább hátrány mint előny. a szoftverekben - ha csak lehet - ugyanazokat a bill. kombinációkat használom és egérre nem akarom átvinni. (volt egyszerűbb 3d connexion bogyóm is, az is csak akkor jó ha a sok gombos verziót veszi az ember és tele makrózza)

    a logitech programja az évek során volt hogy hulladék volt, volt hogy jó volt, most már teljesen észrevétlenül teszi a dolgát, a steelseries-é szintén.

    a g9 hosszúságban elég rövidnek számít: 11cm, az g5xx-asoknál 2cm-rel, a rival 500-nál 1cm-rel rövidebb. viszont elég széles a hüvelykujj támasz miatt és nehéznek nehéz, én most 156+20g-osan használom.
    a 2000dpi gyakorlatilag azt jelenti, hogy csuklóból rajzolok 1920 pixelen ~6cm-t, 2560 pixelen ~8cm-t mozog az egér. tehát kb egyformán mozgatjuk az egeret a fórumos hozzászólóval, csak nekem a nehezebb egérrel kényelmes ezt megoldani.

    a topik elején a szempontok jól össze vannak szedve, viszont a konklúzió nem biztos hogy mindig azonos egy low sens cs játékosnak és egy grafikusnak. méretből, formából, gombokból bőven van kombináció, a legnagyobb kötöttség a súly lesz. a razernek gyakorlatilag nincs 110g fölött egere, pedig formára lenne szimpatikus modell. egy a lényeg hogy legyen vele jó dolgozni.

    a rivalokkal eleve az is kérdés még, hogy minőségérzetre jobbak-e mint a 100-as... értem, hogy az csak 10k, de akkor is játék érzetre.
    a topikban egyik sem szerepel az ajánlottak között, a bár szenzoruk ajánlott és csak ergonómiát figyelembe véve:
    ha kitudod használni a sok gombot és nem zavar hogy rövidebb, akkor rival500,
    ha nem kell a sok gomb és maradnál a nyúlánkabb formánál akkor rival 700.
    nekem most egyelőre a gombok miatt esik ki az 500-as.

    16core - 32thread - 64gb

  • adm

    őstag

    válasz Wolfskin #68806 üzenetére

    a rival 100-ra gondoltam - azt vettem laptophoz és az tűnik gyerekjátéknak.
    nézegettem rival 700 teszteket, mindenhol nagyon jól értékelték, csak a súlyt emelték ki hátrányként.

    az esetedben a g400s mellett szól, hogy ugyan az a formája mint a mostaninak, ahogy említették vannak hozzá alkatrészek, és egy felső közép kategóriás egérpaddal olcsóbb.

    ahogy a többiek, én sem vagyok meggyőződve hogy kell-e az a 15 gomb egy egérre.

    16core - 32thread - 64gb

  • adm

    őstag

    válasz kemotox #68852 üzenetére

    vannak hangzatos tesztcímek, de a többség elég összeszedett: grafikonok, felbontás elemzés, in game tesztek alapján mondanak véleményt. csaknem rival 100asod van? :U

    #68851 Teaway
    igen emlékszem, aktív ps(/archicad/3dsmax) felhasználóként nem látom értemét a 15 gombnak.
    nyilván ettől bárki másnak hasznos lehet még.

    [ Szerkesztve ]

    16core - 32thread - 64gb

Új hozzászólás Aktív témák