Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Felis

    csendes tag

    Sziasztok!
    A tanácsotokra lenne szükségem, hogy mivel pótoljam a "szokásos" elfáradt mikrokapcsoló problémájával küszködő (és egy helyett kettőt kattintó) A4Tech BW-5 egeremet. Elsősorban nem játékra kellene az egér, bár azt is szoktam, de inkább böngészni, szerkeszteni, amolyan mindennapi dolgokat csinálni. Ehhez mondjuk szerettem, és maximálisan ki is használtam az egér nyújtotta programozható gombokat, sokkal gyorsabb volt vele a navigáció.
    Ezért amit helyette szeretnék, annak is ilyesminek kéne lennie: sok testreszabható gomb, előny továbbá az ergonómia, az, ha megy alátét nélkül is (a mostani nem annyira ment), és legyen vezetékes, régebben megelégeltem a vezeték nélkülit, mindig a legrosszabbkor merült le.
    Amit nem kell teljesítenie: nem kell sokezer dpi-s felbontás, sem különleges dizájn, vagy bármi olyan funkció, ami látványosan nem nekem szól (pl. súlyozhatóság vagy változtatható színű világítás, meg ilyesmik).
    Az ára nagyjából mindegy, ha valami rettentő minőségit tanácsoltok, ami cserébe drága, én hajlandó vagyok rá kiadni annyit, elvégre minden nap szinte megállás nélkül használnám.
    Van 1-2 modell az A4Tech-től (K5-52D, X6-90D), amit már néztem, hogy esetleg lehetne azokra, de sajnos úgy látom, hogy gyárilag egyikhez sincs Win7-támogatás. A mostanihoz anno kaptam tőlük e-mailben valami drivert pult alól, de amióta azt leszedtem, már csak a szívás van vele. Ezért nem merek egyértelműen tőlük venni újabbat, mert félek, hogy hiányos a támogatottsága.
    Előre is köszönöm a segítségeteket! :) Szép estét mindenkinek! ;)

  • Felis

    csendes tag

    válasz Synthwave #7924 üzenetére

    Köszönöm a tanácsot, mindenképp megfogadom! :R
    Egyelőre mindkettő tetszik, bár nekem kicsit fura a Logitech görgő alatti-fölötti gombelhelyezése (már ha az nem a DPI-váltó), pedig valahol logikusabb, mint a BW-5-ön ott legelöl. Szerintem meg tudnám szokni.
    Viszont az MS-egéren csak az a két extra gomb van? Vagy a görgő körüli fényesebb fekete terület valójában szintén egy kétirányú gomb? (az nagyon szép megoldás lenne, és sztem el is döntené a versenyt...)
    Az egérpaddal az az egyedüli bajom, hogy nem tuti, hogy elférne az asztalomon (amennyire látom, ez kifejezetten k* nagy, ráadásul :D), illetve nem csípem, hogy huzamos használat során ráizzad a rajta lévő csuklóm. Mondjuk most egy olyan retro, kicsi egérpadot használok felfordítva (nemröhög :P), ahhoz képest gondolom mindenképp előrelépés lenne. Van valami különös oka, hogy erre szükség van, vagy ez inkább amolyan "szokás"? Enélkül nem pontos az egér, vagy kényelmetlen tolni, vagy...? (abszolút nem vagyok benne a szcénában, elnézést, ha sokat kérdezek... :B )

Új hozzászólás Aktív témák