Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zippofcy

    senior tag

    2000-ben kezdtem CSvel nyomni neten, igaz ma már csak heti 1-2 alkalommal játszok (persze már CSS-t) , a kezdeti napi 8 óra helyett (aki tudja milyen szinten van széthackelve a game az megérti miért :) ) amúgy az évek során Quake 3 Arena-tól DoD-on keresztül a teljes CoD sorozat, ill. egerekből is megvolt mind ... télleg az összes. Vezetékes és vezetéknélküli, 5 ezrestől 25 ezresig.

    Tapasztalataim:
    1. a hozzáadott súly parasztvakítás, egy egér annál jobb minél könnyebb. (annál könnyebben siklik)
    2. állítható DPI szintén, annál jobb minél magasabb, a sensibility-t a gaméban kell beállítani, nem az egeret butítani. (akkor az 5 ezres is jo a 25 ezres helyett)
    3. az USB rate felemelése 1000ms-ra (de min. 500ra) KÖTELEZŐ, enélkül semmit nem ér a "kétmillióDPI"
    4. Razer eXactMat egérpad ... vagy jobb (ha ugyan van olyan)
    5. attól jó egy egér hogy high sensivel is megmarad az a pontossága, amit az olcsóbbak csak low sensivel tudnak.
    6. a jelenlegi vezetéknélküliek még mind alkalmatlanok komoly online FPSezésre.
    7. a vezetékeseknél fontos hogy a zsinórnak ne legyen "ellentartása", ne befolyásolja a mozgatást. (a régebbi Razerek ezért nem tetszettek)

    Tehát konkrétan:

    A legjobb egér jelenleg a Razer DeathAdder. Majdnem tökéletes. (lehetne kicsit még könnyebb)

    Az olcsó(bb) egerek közül az egyetlen jó a Razer Krait. Ugyanolyan gyors és pontos mint a DeathAdder, viszont vannak hibái. Ezek:
    1. USB rate emelését marketing okokból nem tudja a drivere. Egy orosz pasi írt egy inf cuccot amivel meg lehet oldani hozzá. Kínlódni kell a megkeresésével / letöltésével / felrakásával. (enélkül persze szar)
    2. Csak 3 gombja van. Ezen hack se segít :D
    3. Ergonómiailag (mint minden nem csak jobbkezes egér) sokkal rosszabb mint a DeathAdder. Cserében kicsivel még könnyebb (de kisebb is, nagy kezűeknek ez hátrány)
    4. A két gombja télleg büdös. Azért vannak gumiból hogy ne csússzanak, na de a DeathAdderé is gumi, mégse büdös.

    Egyikük talpára se kell semmit ragasztani, tökéletes a saját teflon talpuk.

    Szal ez az én véleményem. Vitatkozni nem fogok róla, saját tapasztalatról vitatkozni minek? Meg sok olyannal beszéltem már aki az alap USB polling mellett, vagy 100 HUFos egérpadon tesztelt egereket ... hát úgy sok értelme van, télleg ;]

    Ja és sose voltam márkabuzi ... a keyboardom most is egy G15-ös.
    (az eXactmat egyik oldala viszont 4 év alatt már elkopott :( )

    ui: aki szerint RTSben tizedannyit is számít az egér pontossága és sebessége mint FPSben az vagy nem játszott még valamelyik típusú gaméval, vagy ... :U

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    válasz ben88ce #2200 üzenetére

    Csak azért válaszolok mert ez a post tipikus példája annak amit nem bírok a magyarok hozzáállásában (külföldön ilyennel még nem találkoztam)

    1. eXactmat: he nem tudod hogy van-e jobb vagy olyan jó minek említed? Különben meg mikor megjelent 4-5 éve messze a legjobb volt, szal igenis a "Razer találta fel a spanyolviaszt"

    2. ha már cucc kell a vezeték ellentartásának kiiktatásához régen rossz.

    3. "Ez igy tomor butasag" - És mit hozol fel állításod alátámasztására? Hogy egy játékos jó eredményt ért el egy kis DPI-s kétkezes egérrel. Egyrészt abban az időben valszeg nem is voltak jobb DPIs egerek, szal elég volt neki az is, másrészt lehet hogy balkezes, akkor pedig jobbkezes egérrel nem is játszhatott volna. Az TÉNY hogy a jobbkezes emberek kb. 90%-ának a jobbkezes egér ergonómiailag jobb mint egy kétkezes. Ez is tömör butaság? Fogadok mikor ő nyomta még az USB polling ratét se húzta fel ... akkor pedig lehet észre se lehet venni a különbséget 800 és 1600 DPI között.
    Végül pedig: hol mondtam én olyan hogy mondjuk egy 1000 HUFos egérrel nem lehet jó eredményt elérni? ;]

    Szal akkor most cáfolni próbálsz érvek nélkül? De a végén elismered hogy a Krait / DeathAdder / Mx518 hármas szerinted is a legjobbak.

    No comment ... az ilyen hozzáállás miatt tart most itt ez az ország ahol (és nem is lesz változás soha) :(

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    Ahogy pár hónapja már leírtam itt, én is a DeathAddert választottam, miután mindent kipróbáltam.
    Két dolog miatt nem tökéletes:
    1. Lehetne rajta 2-3 gombbal több. (pláne MMORPGre)
    2. Majdnem az összesnek kikopik a bal gombja, egy idő után nyomva tartva mintha felengednéd, FPSben nem annyira de pl. Photoshopban nagyon idegesítő. (MXekkel ilyen baj sose volt!)

    Ezek miatt én kíváncsian várom ezt:

    [link]

    Ebayről postaköltséggel 18 ezerér máris megvehető, az itthoni forgalmazókat ismerve kezdő ára tuti 20 ezer felett lesz, szal megéri.

    Ha megvettem leírom hogy tetszett, egyelőre filózok rajta (x360om is leégett, x clamp kittel javítottam meg szal bármikor szétmehet újra, venni kéne másikat hogy ezt legariztathassam az MSnél - driveot nem szabad visszaküldeni, cserélik hackelhetetlenre)

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    Olyat tud amit egyetlen másik egér sem:

    "the TCU, or Tracking Control Unit, which is designed to inspect the material that you are mousing over (cloth, plastic, glass etc.) and detect it's DPI, adjusting the mouse's sensor accordingly. On paper, it doesn't sound like much, but on activation it increased the sensitivity of the mouse to no end, improving accuracy and movement speed. A good analogy would be that it added on the difference between 1600 and 3200 DPI ontop of the already set 3200 DPI making this probably the mouse sensitive mouse I've ever tested. Even beating the 4,000 DPI Saitek GM3200."

    Vagyis van az alján egy szenzor ami figyeli az egérpad felületét és az egeret az annak optimális DPIre állitja. A tesztelőnek annyira tetszett hogy szerinte a 4000 DPIs Saitek egérnél is jobbá teszi a Kone-t.

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    válasz $p@rr0w #3389 üzenetére

    Nekem 2005 környékén behalt a fél éves MX 1000-resemben a akksi. (fel le kapdostam a töltőről pár óráig, igaz csak 1x) A cseréjéhez az egeret szét kellett volna szedni (gari ugrik) Felhívtam a Logitech magyarországi képviseletét, ahol legnagyobb csodálkozásomra elnézést kértek és közölték hogy azonnal küldenek egy másikat, csak az USB csatlakozóját vágjam le és küldjem vissza nekik. Levágtam, és MIELŐTT elküldhettem volna, alig 3-4 nap alatt postán megérkezett az új MX 1000res, Svájcból.
    Na ezen az európai színvonalú eljáráson úgy elcsodálkoztam hogy utána pár évig minden cuccom Logitech volt (G15, egerek, stb) Vagyis jól jártak hogy így jártak (el) :D
    (Na azért ők se angyalok, mert gari lejárta után nem foglalkoznak veled egyáltalán, pl G15ömhöz mikor kijelző-szalagkábelt kerestem elküldtek a búsba) Lehet garisnak kellett volna hazudnom :F
    De a tönkrement MX1000resem egy 1000 HUFos nokia akksi + 500 HUFos USB kábel beépítését követően újra működőképes lett, szal én is jól jártam ;]

    Szal ha rám hallgatsz felhívod őket, !megmondod hogy az egered még garis! és jó eséllyel kapsz újat.
    Kivéve persze ha vmi ügyeskedő jó magyar szokás szerint már átvágta őket párszor.
    De hogy kormányzatunk milyen mentalitást kényszerít ránk idestova 60 éve, az nem ennek a topicnak a témája.

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    válasz nagylaci32 #3391 üzenetére

    Az ebay egy piactér, olyasmi mint a Vatera (szeretne lenni :D )
    Vagyis a postaköltség, garancia, stb mind az eladótól függ, az ebaynek semmi köze hozzá.
    Kivétel a nem teljesítés, vmi pénzhatárig (talán $500) ha PayPalon keresztül fizetsz és az eladó nem küld semmit visszakapod a vételárat. Nekem volt már ilyen 1x (55 vásárlásból 5 év alatt) a 24 fontbol tizenvalamennyit kaptam vissza (annyi volt az eladó számláján)
    "Nem Paypalon keresztül" nem ajánlják a vásárlást, de én vettem így is cuccokat az elején mikor a PayPal még nem fogadott el magyar hitelkártyát. Western Unionon át utaltam a pénzt, jó nagy költséggel. Soha nem vertek át így sem mert megéztem kitől vásárlok.

    A feedbackeket kell nézni, ált. olyantól veszek akinek több ezer van, és ha 1-2 negatívnál többje van (pl. 3000ből 10+ negatív az utolsó fél évben) már nem foglakozok vele.

    De a nyugat európai erkölcsi színvonalat a bérekhez hasonlóan NEM LEHET A MAGYARHOZ HASONLÍTANI !!!

    Ha keresnél havi 500 ezer - 1 millió HUF között NETTÓban te se vernél át másokat soha (gondolom így se, csak érzékeltetésképp mondom ;] )
    Tehát: normális életszínvonalú országokból nem azért nem vernek át mert féltik a feedbackjukat, hanem mert nem venné be a gyomruk. (persze ez általánosság, de mondjuk 100 magyarból 80 ügyeskedik, 100 németből meg 5)
    Ez igaz a garanciára is, ha új terméket (kereskedőtől) veszel.
    De pl. Kínából is vettem már rengeteg cuccot, sose volt semmi problémám.
    Igaz itt nem vennék 500nal kevesebb feedbackostól semmit. De a feedback az isten az ebayen, mert ha beszedsz néhány negatívod akkor soha nem vesz tőled már senki semmit, szal reggelhetsz újra és kezdheted az imagedet felépíteni a semmiből.
    Nigériát, stb felejtsd el, de onnan még nem is láttam eladót (szvsz reggelni se lehet onnan ebayre)
    (Magyarországot erkölcs tekintetében én kicsivel Nigéria fölé pozicionálnám, ennek megfelelően nem túl sok eladó küldi ide a cuccot, bár mióta EU tagok vagyunk kicsit jobb a helyzet)

    PayPalnak dombornyomott hitel- vagy betéti kártya (pl. Visa Gold) kell. Egyszer lereggeled náluk, ráterhelnek 1 eurót, a bank kiküldi a számlát havonta a pénzmozgásról, az 1 eurós átutalás melletti számot beírod ellenőrzésképp, onnantól használhatod míg él a kártya.
    Tehát az eladókhoz sose kerül a hitelkártyaszámod, azt csak a PayPal tudja.

    Hogy az eladó elfogad-e más fizetési módot PayPalon kívül azt vagy írja, vagy meg lehet kérdezni tőle. (de ha nem írja akkor valszeg nemet fog mondani) Ugyanez igaz a Mo.-i postázásra is.
    Olyat aki PayPalt nem fogad el még csak 1et láttam, de tőle sose vennék semmit. (ő is mindig mindent elküld, garijával sincs baj, de pl. NTSCs kamerát küld PAL helyett, stb. Pont ezért nem fogad el PayPalt, mert onnan a vásárló letilthatja a fizetést (asszem 1-2 hét csúszás van az átutalás meg kifizetés között)

    Ja és ha nem tudsz angolul felejtsd el az ebay-t. Bár lehet a német, olasz, szankszrit vagy szuahéli is megteszi, de angolul tudni ma már az általános műveltség része (szvsz jobban mint pl. a (valljuk be elég jelentéktelen) magyar irodalmat ismerni ;] )

    (Aki szerint túl rossz véleménnyel vagyok kis országunkról annak csak annyit hogy 34 év alatt nekem ez jött le, ha ők is ennyi idősek lesznek majd visszatérhetünk a témára ;] )

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    válasz MadKet #3456 üzenetére

    DAn is szériahiba a bal gomb, 3 megvettből (összesen ennyiről tudok) mind3an kijött.

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    válasz sysrq #3436 üzenetére

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    válasz bélanéni #3466 üzenetére

    A DPI olyan mint az LCDknél a dinamikus kontraszt, vagyis sima marketingfogás.

    Önmagában semmire se jó, de egeret amúgy sem szabad kipróbálás nélkül venni (a DA meg Krait előtti Razereknél engem pl. nem csak a forma, de a kábelük is annyira zavart hogy nem bírtam velük online FPSezni. Vhogy "ellentartott" vagy mi, nem tudom jobban elmagyarázni.)

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    válasz sysrq #3471 üzenetére

    Nem láttam, különben már vettem volna :D
    Viccet félretéve, van egy olyan érzésem hogy ez lesz a kövi egerem, és ált. jók a megérzéseim.
    Ráadásul egyedül ebben van alul egy kis kamera ami figyeli a felületet amin mozgatják, és annak megfelelően állítja be a DPIt. Vagyis nem fog ricegni azért mert mondjuk az egérpad nem elég "barázdás" a sokezer DPIhez. (ki lehet próbálni mekkora különbség van mondjuk egy eXactmat egérpad ill. az asztallap között :) )
    Jelenleg DAm van, de unom már hogy a Razer nem bír normális mikrokapcsolókat rakni az egereibe :U
    Nem tudom van-e ennél drágább egér, de a tesztek alapján jobb nincs. ;)
    Amúgy én 15 körül vettem a DAt is anno.

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    válasz hemaka #3493 üzenetére

    Minél nagyobb a DPI annál pontosabb és finomabb lesz a kurzor (célkereszt, akármi amit az egér vezérel) mozgása high sensitivity, vagyis nagy érzékenység (kis egérmozdításra sokat mozduljon a kurzor, célkereszt, akármi) esetén.

    Vagyis egy 800 DPIs egérrel játszva muszáj kisebb érzékenységet beállítanod az egérnek a kedvenc FPSedben ahhoz hogy pontosan fejre tudd vinni a célkeresztet, vagyis a kezednek (benne az egérrel) nagyobb utat kell megtennie, ehhez nyilván több idő kell, tehát lassabban fogsz tudni fejest lőni mint az aki egy high DPIs egérrel magas sensitivityvel pár centis egérmozdításokkal nyomja.

    Kivéve ha a reagálási időd (reflexed) annyival kisebb (vagyis jobb) az övénél ami ezt kompenzálja. Viszont high sensihez olyan egérpad kell amin könnyen csúszik az egér, mert minél nagyobb erő kell a megmozdításához annál könnyebben mozdíthatod túl az egeret a célponton.

    Szerintem pont ezért hülyeség súlyokat pakolgatni az egeredbe, mert a legpontosabban a csupasz kezedet tudod koordinálni, vagyis minél kisebb súlyú benne az egér, annál pontosabban tudod bemérni kis mozdítások esetén az elmozdítás mértékét.
    De mint a piaci siker mutatja, ezzel a többség vagy nem ért egyet, vagy csak bedőlnek a marketingnek (azért a DA sikere bizonyítja hogy nekem van igazam :P )

    Fentiekből következik hogy low sensitivitynél nagyjából mind1 a DPI értéke. (mondjuk 1000mhzes mintavételezésnél biztos "riceg" a kurzor alacsony sebességnél is pl. desktopon húzva, de azok az egerek nem is működnek ekkora mintavételezésnél.)

    A DPI állító gombokat meg azért rakták az egerekre mert mondjuk ha bezoomolsz egy sniperrel akkor az addigi sensitivity már túl sok lesz, vagyis túl nagyot fog mozdulni a kurzor túl kicsi egér (kéz) mozdulatra. A DPIt lefelezve ez az elmozdulás is feleződik

    DE

    ettől függetlenül a sensitivity (amit pl. a control panel / mouse menüpontjában, vagy a quake 1-2-3 engine-s játékokban menüből a /sensitivity x paranccsal állíthatsz be) a DPItől független dolog!

    Szerencsésebb lenne az egerekre olyan gombot rakni ami a windows sensitivity beállítását módosítja, akkor az elmozdulás mértéke úgy csökkenne hogy a max DPI is megmaradna.
    Én a magam részéről mindig max DPIn játszom (high sensi persze) amikor muszáj állítani a sebességet (sniperezésnél már hozzászoktam ott nem kell, de pl. DoD:S-ben a felállítható gépfegyvernél a sensitivityt a játék kb a felére csökkenti, és a /sensitivity paranccsal se viszi feljebb - direkt, hogy ne lehessen gyorsan kaszálni egy nehéz fegyverrel - ott a G15re írt kis programot használtam, amivel a kijelző alatti fekete gombokkal lehetett a windowsban a sensitivity-t állítani). Így aztán mindenkit lelőttem vele 120 fokban, még a WHsokat is, kivéve persze az aimosokat (WHval azokat is, de mikor már csítelni kell ahhoz hogy ne legyél hátrányban megette a fene az egészet ;] )

    Mikor 10 éves Quake Arena enginekkel adnak ki játékokat (COD4,5) amik törésével 3 éve tele vannak a fórumok, de a vadiúj UT3 enginét is hetek alatt megtörik mi marad?

    Guitar Hero :D (ahhoz meg nem 16 ezres egér hanem 16 ezres gitár kell)
    (ott meg a wirelessnél 25ms video lagot kell beállítani ahhoz hogy elérd a vezetékes késésmentességét)

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    válasz MadKet #3516 üzenetére

    Érdekes, ilyenről még nem hallottam. Igaz én a drivereket se szoktam frissiteni (kivéve ha vmiért muszáj) mert tapasztalatom szerint amennyivel többet tudnak ált. annyival bugosabbak is. 1-2 évente rakom újra vmelyik oprendszerem, akkor úgyis a legújabbak mennek fel vele.
    Az AoCról meg csak annyit hogy egyetlen másik játékról se tudok aminek ennyire bugos lenne a textúrakezelése. Egyszerűen nem távolítja el a memóriából a már nem használt textúrákat. Ez azzal együtt hogy XP alatt egy-egy program max 2GB ramot tud lefoglalni magának (bármennyi is a fizikai ill. virtuális ram a gépben) azt eredményezi hogy MAX grafikai beállításon kb. 1 óra játék után elfogy a memória, és a játék hibaüzenettel kilép desktopra.
    Vista alatt ez a probléma persze nincs, de hogy egy teljes év alatt nem bírták még megoldani az röhejes. Persze tudom, valszeg 10 kóder írta a játék kódját és egyik se mer belepiszkálni mert nincs köztük olyan aki az egészet átlátná. Pedig a Funcom egy relatíve kis fejlesztőcsapat, nem adnak ki több játékot minden évben. Játékipar 2008. ;]

    Amúgy nekem az 1.08 driver ill. 1.10es firmware van fenn a DAhoz. De annyira nem nyúltam még hozzá hogy az on-the-fly sensi se volt kikapcsolva pedig sose használom.
    Az egyetlen dolog amit beállítottam a driverben az 1000mhzes polling (bár 500 felett már nem látom a különbséget desktopon, de ha 2500x1600as lenne a felbontásom lehet látnám ;) )

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    válasz 8nemesis8 #4246 üzenetére

    Én vagy 5 éve mikor kijött az MX1000 sikeresen tönkretettem benne az akksit. Logitech ügyfélszolgálatnak telefon, azt mondták küldenek újat, csak vágjam le az USB csatlakozót a dokkolójáról és küldjem el nekik. Vettem egy USB kábelt 500 HUFért, ráraktam, egy Nokia akksit ami méretre és feszültségre kb akkora volt 2000 HUFért , azt meg beleraktam. Nem töltötte. Szétszedtem az eredeti akksiját, és megcseréltem az elektronikát a Nokia akksijáéval. Töltötte. Mikor áttértem zsinóros egérre 2 év után még mindig hibátlanul működött. Kb. annyit bírt működni egyfolytában mint a gariban kapott új, kicsit talán többet. De játékra mindenképp zsinóros egér kell. Mondjuk USB polling rate növelés nélkül talán nem ... :D

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    válasz g50v #4287 üzenetére

    Amennyire én tudom a DA-nál pontosságra nem jobb, viszont több gomb van rajta. A görgőt (3rd mouse button) állítólag nem szabad nyomogatni mert eltörhet.
    Haveromnak van de érdemben nem tudtam összehasonlítani a DAmmal mert az eXactmatján vmiért karcolódott a talpa. Ezért vett hozzá egy Roccat cloth padot, de nekem az egérpad legyen eXactmat. A cloth padoknak túl nagy az ellentartása.

    Szerintem a DA most a legjobb egér ár / teljesítményben.
    A második a Kone vagy vmelyik zsinóros optikai Logitech.
    Jah a Kone is lézeres de állítólag kiküszöbölték a lézeres egerek hibáit. Nekem lézeresem nem volt szal nemtom milyenek azok.
    Haverom G5-ösén a talpak totál szétkoptak, szal érdemben azt se tom kipróbálni. Most jut eszembe lehet a G5-öse a szétkopott talpakkal szedte szét az eXactmathját, azért koptatta a Kone-ját.
    Mondjuk ez a veszély engem nem fenyeget, én egy morzsát is megérzek az egér alatt :D Mi kell ahhoz hogy totál elkopjon egy garnitúra egértalp? Még csak nem is MMORPGzik. :F

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    válasz jeni #4285 üzenetére

    Én azt venném amelyiknek a drivere támogatja az 500mhz-es USB pollingot. Ha többé is akkor amelyiken több a gomb. 3. szempont lenne a fogása.

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    válasz TESCO-Zsömle #4286 üzenetére

    Milyen egér amelyik behalt?
    DA 10 ezerért már kapható tudtommal ...

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    Erről van már vkinek tapasztalata? OCZ Technology Behemoth Gaming Mouse.
    [link]

    Ebben a tesztben dícsérik, az ára meg verhetetlen, 22-25$.

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    Kb. másfél éve használtam a DAm, de haverom vett egy G9et nemrég. Szóltam neki hozza el és kipróbáltam a Razer Exactmat fém padomon.

    Először kényelmetlen volt a formája, de magam is meglepődtem rajta hogy fél nap alatt megszoktam.
    Pedig teljesen más a fogása mint akár a DAnak, akár az az előtt levő Logitech MXeimnek.
    (DAval együtt próbáltam egy Kraitet is anno 1 teljes napig, de a fogását se tudtam megszokni, meg keves gomb is volt rajta. Pedig minél kisebb és könnyebb egy egér annál jobb FPSre szvsz ... szal így végül a DAt vettem)

    Úgyhogy végül rendeltem egy G9et USAból, 13500 HUF volt postával. (15 ezernél többet nem vagyok hajlandó kiadni egérre :D )

    Szal szerintem jobbkezeseknek:
    10 ezer HUF körülért DA. (azért a balgomb duplakatt hiba lehet még a mostaniaknál is széria úgyhogy csak óvatosan)
    Ha van rá pénzük mindenképp a G9.

    Haverom Roccatjának görgője eltört szal azt nem javaslom, amúgy se éri meg a plusz pénzt DAhoz képest szvsz, akkor már inkább G9.

    Aki nem hiszi próbálja ki ... ja és Roccat cloth padja se jó, nagy az ellenállása meg hangos is. De hát én minden cloth padot rühellek, az eXactmathoz képest mindegyiknek nagy az ellenállása.

    Ja G9nek szövetes zsinege van, be kell törni mert újonnan elég merev.
    DA zsinórja teljesen jó, Copperhead és azelőtti Razerek madzagját nem bírtam megszokni (ezért nem is vettem őket, meg a nem jobbkezes egereket se bírom)

    [ Szerkesztve ]

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    válasz grunge #4432 üzenetére

    DA mászik el legkevésbé emelgetéskor, még a G9 is magasabbról trackingel.
    Másfél év használat után annyira lekopott a fém egérpadon a talpa hogy alá kellett raknom kétoldalas ragasztót (Tesa Powerstrips) az annyit emelt rajta hogy most már minimálisan felemelve se trackingel.

    Egyébként jól bírja a kiképzést, kopás sehol nincs rajta, talpat meg kb. 2 ezer HUFért lehet venni hozzá de minek mikor a ragasztó ingyér volt itthon :D

    Ja havernak sikerült szerkolnia olyan cloth padot ami már majdnem eXactmat színvonal, Steelseries QCK. Azért a fém még mindig jobb (bár valszeg a talpat is jobban koptatja, régi MXeim a pad egyik oldalát totál legyalulták miután elfogyott alóluk a talp, még jó hogy két oldalas a pad)

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    válasz D®. GeNy@ #4445 üzenetére

    Ha hagyományos szövetegérpadon azt a 100 HUFos szörnyűséget érted akkor azt nem javaslom 1000HUFnál drágább egérhez.

    G5 vs. MX518 témában: [link]

    Lényege: a 400DPIs különbség nem igazán észrevehető, de ha nehéz egeret akarsz akkor a G5öt válaszd a súlyok miatt (szvsz parasztvakítás minden súly)
    Meg vmi "func 130"-on (gondolom egérpad lehet) a G5 nem trackingel normálisan a textúrázott oldalán ("hit or miss problem)

    Meg "I have an MX518. If the G5 just had a second side button, I'd buy it in an instant."
    Vagyis a G5ön eggyel kevesebb oldalsó gomb van. (havernak van G5-öse de a talpak totál elkoptak róla ezért érdemben nem tudtam kipróbálni ... kb 2 ezer HUF lenne rá talpakat venni)

    Szerintem mindenképp a második opció (főleg mert az első kombó lehet nem is műxik).

    A Steelpad QcK az egyetlen szövet egérpad amit hajlandó lennék használni, de persze korántsem próbáltam még mindet (A Roccaté szvsz szar ;] )

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    Szvsz most ez A legjobb egérpad amit ember megvehet :D [link]

    "Gunmetal coating" - ez nem úgy hangzik mintha a talpak elkopása után a műanyag egértest legyalulhatná ;]

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    válasz D®. GeNy@ #4449 üzenetére

    A Razereket nem próbáltam, a Roccatok nekem nem jöttek be, nehezen csúszik meg súrlódó hangot ad.
    De ezek a razerek szövetek, vagyis nem fém mint az enyém.
    Én mindenképp az elsőt venném, 3 ezer HUFért vette állítólag a haverom, és majdnem olyan jó mint a fém eXactmatom. (ami kb +10 ezer HUF volt anno).

    [ Szerkesztve ]

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    válasz zeros #4453 üzenetére

    1. Nyomdaiparnak annyi köze van az FPSekhez mint hajdúnak a harangöntéshez.
    2. Az MX500 tényleg jó egér, DE:
    1. Vista alatt kínlódni kell az unsigned driverekkel hogy 125ms-nél jobb pollingot kapjunk (125-ön használva meg nincs különbség egy régi wireless egér -pl. MX1000- meg közte, ugyanúgy "riceg" a kurzor vagy a célkereszt)
    2. Aki nagyobb DPIs egérhez (pl. DA) van szokva az bizony látja hogy már 1024x768as desktopon is kicsit kevésbé simán mozog vele a kurzor, az a 800 DPI nem vmi sok.
    3. Nincs hozzá normális driver a Logitech termékfilozófiája miatt (a régi cuccokat nem támogatjuk, vedd meg az újat) ezért pl. MMORPGkhez nem igazán jó a makrózás hiánya miatt.

    A fent említett desktop méret (játékfelbontás) mellett az 1800 DPIs DA tökéletesen elég, de nem zárom ki hogy pl. 1600-as felbontás mellett már kevés, mint a 800DPI az 1024-hez. Viszont az LCDk sajna még most is több ms-es response time-al rendelkeznek, szemben a CRTk 000000.x-ével, szal én a magam részéről nem vagyok hajlandó LCDn FPSezni, ezért ezt nem tudom letesztelni. ("kempelős" stílusú játéknál nem annyira zavaró a response time, de "speed"esnél pl. Quake Live, UT3 annál inkább)

    Nem csak a kényelem számít az egérnél, sőt nekem inkább már az hogy 1-0.5 mm-ert mozgatva az egeret a padon, a kurzor mennyire képes lekövetni a mozgást. Elvileg minél több DPIs annál inkább. Ebből következik hogy minél inkább low sensi-vel játszik vki annál kevésbé van szüksége csúcs egérre.
    Én azt szeretem ha fél egérpadnyi utat megtéve az egérrel csinálok 180 fokos fordulatot az FPSben. Ha ennél low sensibbre veszem akkor nehéz gyorsan fordulni, az csak "kempelős" játékstílushoz jó szvsz. Ha gyorsabbra akkor a pixelpontos lövések kivitelezése válik nehézzé.

    A 300 legjobb játékos se 100 HUFos egérpadon, 1000 HUFos egérrel vált azzá.
    Mikor kijön egy FPS akkor elsősorban a reflexek meg a hardware technika (egér, egérpad) dönti el a rangsort.

    Ahogy betanulják a játékosok a pályákat úgy kap egyre nagyobb szerepet a HW helyett a "tanult" technika, vagyis hogy tudd mikor hova kell menni, merre figyelni, hogyan játszani az adott mapon, hova dobni a gránátot, stb.

    Aztán a cheatek megjelenésével már csak az számít kinek van jobb, és mivel a mai FPSek is tizenéves enginekre épülnek amiknek a forráskódja évek óta elérhető ezért nagyon hamar meghackelik az összes FPSt.

    Tizenezer HUFos perifériák csak a balkáni fizukhoz képest drágák. Ráadásul itthon 35 ezer HUF ugyanaz az egér ami az USAban 13 (razer mamba) a fizetések meg ott 5x-10x magasabbak (takarítóé 5x, tanáré, diplomásé 10x).
    Szal nem Nigériából kell kiindulni ... és Magyarország ma sajnos ott tart.

    Teflon szalag utoljára az MX500as generációhoz kellett, az újabbak talpa eleve teflon ... legfeljebb a színében van különbség (DA: fehér, G9: fekete stb)

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    válasz lovag05 #4568 üzenetére

    G9re cseréltem le a DAmat kb 1 hónapja, észrevehetően jobb. (mondjuk ezért cseréltem, haveromét teszteltem előtte pár órát ;] )
    Szvsz most A legjobb egér, aki úgy gondolja neki jobb van szívesen látom kipróbálásra (Krone nem játszik, havernak előtte olyan volt de tesója 1x lenyomta a középső gombot ;] - de amúgy se ér fel a G9ig)

    [ Szerkesztve ]

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    válasz pistabyte #4563 üzenetére

    13 ezer HUF volt a G9-em eyabről újonnan, postaköltséggel. Csak egy hitelkártya kell amit elfogad a PayPal (asszem csak dombornyomott a jó) és olyantól vegyél aki 99%+ pozitív feedbackes.

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    válasz JamesHolden #4551 üzenetére

    Vegyél MX500ast használtan, igaz driver nincs hozzá Vista alá de Windows7 alapból 500mhz-en használja az egeret szal oda nem is kell driver, csak ha a gombokra akarsz bindelni billentyűzetet. Amúgy nagyon jó egér, kb. annyival rosszabb a DAnál amennyivel az a G9nél.

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    válasz Synthwave #4582 üzenetére

    1. A G5 elődje az MX500 még optikai. Vagyis a Logitech a G5ben még az első generációs lézeres optikáját használta ami:
    2. bizonyos felületeket nem bír. Lehet pont ilyen az ET.
    3. Low sensis játékra nem kell high DPIs egér. High DPI arra kell hogy high sensivel is akkora legyen az egér pontossága mintha low sensivel játszanál.
    (Gyengébbek kedvéért: vagyis hogy ha 1 centit mozdítasz az egéren és azzal a kurzor egy egész képernyőnyit mozdul, akkor is olyan pontossággal tudd megtenni mintha 10 centit mozdítottál volna az egéren)
    Sokan a low sensit ugy veszik mintha vmi vallás lenne. Hogy a high skillesek mind low sensivel nyomják.
    Pedig 10 centi utat megtenni 10x annyi időbe kerül mint 1 centit. Persze ha szar az egér, low DPIs akkor az 1 centit hiába teszi meg gyorsan, mert vagy túlszalad a kurzor (célkereszt) vagy előtte marad a célnak. Újabb mozdítással kell pontosítani, úgy meg már lassabb lesz.
    De ha van egy 2-3 ezer DPIs egered akkor 1 centis mozdításokkal is képes leszel akkora pontosságra mint egy 400 DPIssel 10 centis mozdítással.

    Amúgy meg minden relatív.
    DAval (1800DPI), windows control panelben középre állított egér sensitivityvel, CSS-t 2.8-3.0-as sensitivityvel (a játékban állítva) én nem tartottam magam low sensis játékosnak.
    Egészen addig míg vmi fórumon nem olvastam hogy COD4et pl. egyesek 10es sensivel tolják :U Én aimbot nélkül tutira nem bírnék úgy játszani vele ... de hát én csak 15 éve tolom FPSekkel, online meg még csak 9 :D

    Szal: lehet hogy bizonyos felületeken szar a G5. De az BIZTOS, hogy amelyiken nem, ott bármelyik MS egeret megeszi reggelire (talán a Habu kivétel, de hát az egy álcázott DA ;] )

    Aki jót akar G9et vesz ... én azért próbáltam ki a haverét mert úgy gondoltam a sok nagyarcú high skilles aki a G9et hozta ki győztesnek csak tévedett / hazudott. De nem. :R Tévedni emberi dolog :P Így hát vettem is 1et. Mer fontos hogy belássuk a tévedésünk. Ez olyan jellemfejlesztés dolog (amit ha beraknak egy filmbe rögtön Oscarra jelölik ;] )
    De a DA is teljesen jó. Csak a G9 jobb. ;]

    Amúgy meg a Q3 nálam addig volt a csúcs amíg ki nem próbáltam a CS-t. Ez úgy 2000ben lehetett (pontosan már nem emléxem, de akkor volt mikor a matáv bevezette az ADSL-t) szal elég rég volt már. UT3 is mennyivel jobb már mint a Quake Live, ha már a stíluson belül kell maradni.
    Q3A játékmenet = ismerd a pályát mint a tenyered, folyamatosan pont abban a másodpercben érj oda a cuccokhoz mikor respawnolnak, így szedd fel az ellenfeled orra elől. Ha az ellenfeled meglátod lődd ezerrel, de ne azzal a céllal hogy megöld (pl. üldözni szigorúan tilos ha nyerni akarsz) hanem csak hogy megakadályozd hogy felvegye előled a power upokat. Két skilles fegyver van benne összesen, rocket launcher meg railgun.
    Az előbbivel mindig az nyer aki hamarabb látta meg a másikat, vagy sokkal gyorsabb az egere (fordulás). Az utóbbival mozgás közben mozgó célpontot eltalálni max aimmal lehet (kivéve ha az a célpont egyenes vonalban közelít hozzánk / távolodik tőlünk.)

    [ Szerkesztve ]

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    válasz Synthwave #4587 üzenetére

    Mit reagáljak rá, hasznos infók voltak :N

    Haveromnak van egy G5-öse, de már rég elkopott a tapla és nem használja.
    Majd megpróbálom előhozni a jelenséget. Ennyire low sens-el sose használtuk, valszeg azért nem találkoztunk vele.

    De szvsz a pro CS(S)sek ha G9et használnának fele hosszú egérmozdulatokkal is el tudnák érni azt a pontosságot amit MS egerekkel dupla hosszban.
    Nyilván az még mindig távol lenne az 1-2 centi mozdítástól :)

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    Az első generációs DeathAdder-t cseréltem le még nyáron G9-re.

    Semmivel se kényelmetlenebb a G9, viszont kisebb, laposabb és (súlyok nélkül) könnyebb is, ezért még pontosabb és gyorsabb mint a DA.
    Viszont 2800-as DPI felett már MUSZÁJ a ponter speedet a control panelben vagy a logitech driverben középállásnál lejjebb húzni, különben túlságosan "high sensi-s" lesz játékban. (COD4-6 ill. CSS)
    A DAnál ill. G9-en 2800-as DPInél még maradhat középen HA a játékokban majdnem (vagy teljesen) lehúzzuk az egér érzékenységet.

    (ha vki "high sensi"-vel használja az a pontosság rovására megy, szal nem ajánlott)

    Ja és a G9-nek puhább a talpa a DA-nál.
    Razer eXactmat egérpadom van már vagy 5 éve (alumínium, vmi másfajta fém felülettel, pontos és SOKKAL könnyebben csúszik rajta az egér mint bármilyen szövet, műanyag, stb padon) és a DA talpát sose karcolta, a G9-ét viszont randán összeszabdalja ha egy porszem a talp és a pad közzé kerül.
    Ezért vettem egy Steelseries Quickpadot is (ez szövet) ezen természetesen nem karcolódik, a pontossága uaz mint az eXacmat-é, de természetesen a szövet nagyobb ellenállása miatt nem csúszik annyira könnyen rajta.
    Ja és pár nap kellett neki míg "kirugódott" mert összetekerve van csomagolva.

    Állítólag az új Roccatok már nem szériahibásak (a görgő tengelye tört el bennük) szal azok is jó egerek akkor, olyat is próbáltam anno.
    De a Roccat pad nem tetszik, olyan a hangja mikor az egeret húzza rajta az ember mint a smirglinek.

    Gigabyte-ot nem próbáltam, kicsit olcsónak tűnik nekem.
    De lehet ideje lenne kipróbálnom mert az alaplapom meg a VGAm is Gigabyte és elégedett vagyok velük :D

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

Új hozzászólás Aktív témák