Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • E2E4

    aktív tag

    válasz E2E4 #17269 üzenetére

    Sziasztok!

    Írtam fentebb, de nem kaptam választ.
    Az abban szereplő konkrét egérről (A4TECH N-770FX Fekete) szeretnék kérdést feltenni, mivel valószínű, hogy a kérdés nem típus specifikus. Kérlek, válaszoljatok, ha tudtok.

    1. Miért van az, hogy a "DPI" választó logikátlanul működik? 800-1000-1200-1600 "DPI" választható. Elméletileg az 1600 cpi lenne a legfinomabb beállítás, tehát pl. grafikai szerkesztőnél egy szabadkézi rajznál itt kellene a legfinomabbnak lennie a rajzolatnak. De nem! Csak annyi észlelhető, hogy 1600 cpi-n nagyon gyorssá válik az egérkurzor, 800 cpi-nél meg iszonyatosan belassul. De a részletgazdagság, az-az a felbontás semmit sem változik! Miért???
    Érdekes, hogy az előző egérrel összehasonlítva (A4 Tech WOP-49) ami alap 800 "DPI"-s ez az egér kb. 1200 "DPI"-nél mozogna ugyanolyan gyorsan, de akkor sem olyan pontos, nem navigálható úgy, egyszerűen szinte használhatatlan.
    OK, olvastam az első hozzászólásban, hogy „Nem mindig a több a jobb. Sőt” de ezek szerint tényleg ekkora átverés lenne? Ez esetben szinte egyik érték sem olyan, mint amit az előző egérnél megszoktam, mert hiába megy 1200 „DPI”-n hasonló gyorsan, mint az előző, a közelítésnél a pontossága botrányos.

    2. Ez állítólag egy 4 irányba görgető egér. Csakhogy a vízszintes irány egy kvázi szoftveres megoldású dolog. Konkrétan - amelyik alkalmazás engedi, pl. a Photoshop igen - kirajzol a képernyő jobb alsó részére egy kis halvány grafikát, és ha attól jobbra görgetem az egyetlen görgőt, abban az esetben vízszintesen scrolloz, ha attól balra, akkor függőlegesen.
    Ez a gyakorlatban egy értelmetlen marhaság! Pl. egy Photoshop képet, ami nem fér ki az ablakban, görgetnék vízszintesen, akkor vigyem az egeret a kirajzolt ikontól jobbra, és ott görgessek. Ez kb. annyi idő, mintha a vízszintes csúszkára vinném az egér kurzort és ott húznám a görgőt bal klikkel. Ráadásul a kis halvány grafika, noha nem nagyon zavaró, engem kifejezetten idegesít!
    Tényleg nem létezik olyan valódi két görgővel ellátott egér, aminek az egyik görgője horizontálisan, a másik vertikálisan görget, és ez működne Win 7 64 bit alatt???
    (Az A4 Tech WOP-49 ilyen, de lehetetlen feltenni Win 7 64 bit alá a driverét, emiatt a horizontális görgő nem működik megfelelően. Konkrétan ugyanúgy függőlegesen görget, mint az első, csak az ellenkező irányba.)
    Esetleg valaki ismeri a megoldást erre a problémára? (A4Tech WOP-49 Win 7 x64 alatt.)

    Előre is köszönöm, ha érdemi választ tudtok adni.

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

Új hozzászólás Aktív témák