Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • E2E4

    aktív tag

    Sziasztok!

    Látom, itt pörög a fórum és szakértők is vannak, ezért is írok ide.

    Egeret keresek, az alábbi szempontok szerint:

    - Grafikai szerkesztésre jól használható
    - Lehetőleg tartalmazzon a függőleges görgőn kívül egy második, vízszintes görgőt is; vagy egy görgő esetén biztosítva legyen a vertikális és horizontális scroll is. [4D] (Aki dolgozott már grafikai programokkal, annak nem kell ecsetelni az okot.)
    - Nagy kézzel is könnyen használható
    - Jobb kezes kialakítás
    - Nagy hüvelykujj is kényelmesen elférjen bal oldalt. (A mostani ennek tökéletesen eleget tesz.)
    - Jelenleg egy filccel bevont felületen van használva: működjön rajta. (A lézeres működne ilyen felületen?)
    - A finomabb grafikai munkákhoz előny, ha - változtatható - nagyobb felbontást is tud.
    - Megfelel a hagyományos, vezetékes kivitel. (A billentyűzet is ilyen.)
    - Mérsékelt árfekvés.

    Jelenleg egy A4 Tech WOP-49-et használok, ez az etalon. (Csak sajnos a drivere nem megy 64 bites Win 7-en és így nem működik a horizontális scroll sem. Konkrétan függőlegesen görget, csak ellenkező irányba.)

    A kiszemelt példány: A4TECH N-770FX Fekete

    Preferálom az A4 Tech gyártmányú egereket, mivel nálam bizonyított, hogy nagyon strapabíróak és ár/szolgáltatás arányban abszolút győztesnek tűnnek, ettől függetlenül nyitott vagyok más alternatívára is.

    Grafikai szerkesztésben jártas, tapasztalatból nyilatkozó válaszát külön megköszönném, ettől függetlenül minden más tapasztalaton alapuló választ örömmel és köszönettel várok.

    [ Szerkesztve ]

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • E2E4

    aktív tag

    Megjegyzés: Természetesen klasszikus, Palm grip fogású egeret keresek.

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • E2E4

    aktív tag

    válasz E2E4 #17269 üzenetére

    Sziasztok!

    Írtam fentebb, de nem kaptam választ.
    Az abban szereplő konkrét egérről (A4TECH N-770FX Fekete) szeretnék kérdést feltenni, mivel valószínű, hogy a kérdés nem típus specifikus. Kérlek, válaszoljatok, ha tudtok.

    1. Miért van az, hogy a "DPI" választó logikátlanul működik? 800-1000-1200-1600 "DPI" választható. Elméletileg az 1600 cpi lenne a legfinomabb beállítás, tehát pl. grafikai szerkesztőnél egy szabadkézi rajznál itt kellene a legfinomabbnak lennie a rajzolatnak. De nem! Csak annyi észlelhető, hogy 1600 cpi-n nagyon gyorssá válik az egérkurzor, 800 cpi-nél meg iszonyatosan belassul. De a részletgazdagság, az-az a felbontás semmit sem változik! Miért???
    Érdekes, hogy az előző egérrel összehasonlítva (A4 Tech WOP-49) ami alap 800 "DPI"-s ez az egér kb. 1200 "DPI"-nél mozogna ugyanolyan gyorsan, de akkor sem olyan pontos, nem navigálható úgy, egyszerűen szinte használhatatlan.
    OK, olvastam az első hozzászólásban, hogy „Nem mindig a több a jobb. Sőt” de ezek szerint tényleg ekkora átverés lenne? Ez esetben szinte egyik érték sem olyan, mint amit az előző egérnél megszoktam, mert hiába megy 1200 „DPI”-n hasonló gyorsan, mint az előző, a közelítésnél a pontossága botrányos.

    2. Ez állítólag egy 4 irányba görgető egér. Csakhogy a vízszintes irány egy kvázi szoftveres megoldású dolog. Konkrétan - amelyik alkalmazás engedi, pl. a Photoshop igen - kirajzol a képernyő jobb alsó részére egy kis halvány grafikát, és ha attól jobbra görgetem az egyetlen görgőt, abban az esetben vízszintesen scrolloz, ha attól balra, akkor függőlegesen.
    Ez a gyakorlatban egy értelmetlen marhaság! Pl. egy Photoshop képet, ami nem fér ki az ablakban, görgetnék vízszintesen, akkor vigyem az egeret a kirajzolt ikontól jobbra, és ott görgessek. Ez kb. annyi idő, mintha a vízszintes csúszkára vinném az egér kurzort és ott húznám a görgőt bal klikkel. Ráadásul a kis halvány grafika, noha nem nagyon zavaró, engem kifejezetten idegesít!
    Tényleg nem létezik olyan valódi két görgővel ellátott egér, aminek az egyik görgője horizontálisan, a másik vertikálisan görget, és ez működne Win 7 64 bit alatt???
    (Az A4 Tech WOP-49 ilyen, de lehetetlen feltenni Win 7 64 bit alá a driverét, emiatt a horizontális görgő nem működik megfelelően. Konkrétan ugyanúgy függőlegesen görget, mint az első, csak az ellenkező irányba.)
    Esetleg valaki ismeri a megoldást erre a problémára? (A4Tech WOP-49 Win 7 x64 alatt.)

    Előre is köszönöm, ha érdemi választ tudtok adni.

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • E2E4

    aktív tag

    válasz WolfheartGR #17304 üzenetére

    A gyakorlatban úgy néz ki, tényleg csak ennyi. :(

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • E2E4

    aktív tag

    válasz drtimot #17306 üzenetére

    1. :R Köszönöm a DPI-értékkel kapcsolatos professzionális választ.
    Az optika elméletileg elég jó ebben az egérben, de ettől függetlenül tény, hogy a gyakorlatban nem sok haszna a DPI váltásnak, legalábbis grafikánál nem.
    Érdekes, hogy azonos cég, két egerének "800 DPI"-jénél egyáltalán nem azonosan mozog a két egér.

    Szívesen választanék az 1. hsz-ben írt egerekből, de nem láttam 2 görgőset, s amelyikre találomra rá is kerestem, nem kapható.

    2. billenthető görgő, ha 2 irányban billenthető, és tényleg azonnal vízszintesen görget, az jó lenne. (Jelen esetben a tesztelt egérnél csak jobbra billent, de ennek semmi köze a vízszintes görgetéshez. Az szoftveresen van megoldva, ahogyan azt fentebb írtam.)

    Jó is lenne, ha a Shift + görgetés vízszintesen görgetne. Gyorsan kipróbáltam nagy lelkesedéssel, de sajnos nem így van. Csak a sebességet növeli. (pl. Photoshop)
    Egyébként létezik ilyen egér. Kiváló erre a célra: A4 Tech WOP-49
    Csak egyrészt már nem kapható, másrészt pedig - mint jeleztem - nem megy megfelelően a 2. görgő és a dedikált gombok sem Win 7 x64 alatt, mivel a drivere és beállító szoftvere nem bírható működésre az említett op. rendszeren.

    Esetleg valami tipp, hogyan kelthető életre a drivere és beállító szoftvere Win 7 x64 alatt? :F

    [ Szerkesztve ]

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • E2E4

    aktív tag

    válasz WolfheartGR #17309 üzenetére

    Örülök, ha változatosságot hozhattam a témába. :))

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • E2E4

    aktív tag

    válasz drtimot #17310 üzenetére

    :R :R :R
    Hatalmas tiszteletem! Köszönöm!
    A Ctrl + görgetés működik vízszintes scrollozásként a Photoshop-nál és a CorelDRAW!-nál is. :DD

    (Látszik, hogy hozzászoktam a két külön görgőhöz és ezért nem is próbáltam ezt a kombinációt.)

    [ Szerkesztve ]

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • E2E4

    aktív tag

    Az 1. hsz. ajánlott egerei között van egy A4Tech X-710BF.
    Ehelyett beszerezhető az A4TECH X-710BK

    Ez is ajánlott? (Úgy látom, ezen egérnél beállítható alacsonyabb "DPI" is, ami grafikai szerkesztéshez jobb lenne.)
    Van tapasztalat arról, hogy mennyire zavaró a "DPI választó" gomb színes állapotjelző világítása pl. sötétebb környezetben?

    Számomra az etalon nagyság egy A4 Tech WOP-49. Befoglaló méretei lemérve: 12,5 x 7,5 x 4,8 cm. (Ennek kialakítása és méretei tapasztalatom szerint egész napos használat mellett is kényelmes működtetősét eredményez.)

    Meg tudná valaki mondani az A4TECH X-710BK méreteit?
    Régebbi specifikációk alapján két méretet találtam (Big hand model / Common hand model). Ezek közül valamelyik alkalmazható erre a típusra is?

    Szerintetek ez az egér ajánlható grafikai szerkesztéshez? Ugye Palm grip fogású egér?
    (Elvárásokat lsd. fentebb – a kettő görgő már nem feltétlenül szempont, drtimot kolléga felvilágosításának köszönhetően. :) )

    [ Szerkesztve ]

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • E2E4

    aktív tag

    Udpate: Van valakinek tapasztalata, hogy a fenti egérnek (A4TECH X-710BK) mennyire halk a görgője?

    Illetve hogy a görgő mellett az a csodálatos narancssárga gomb mennyire zavaró a mutatóujjnak?

    (Bocsánat, a 6. percben már nem tudtam szerkeszteni az előző hozzászólást.)

    [ Szerkesztve ]

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

Új hozzászólás Aktív témák