Új hozzászólás Aktív témák

  • RZozo

    aktív tag

    Sziasztok!
    Belépni tervezek a cserélhető objektíves fotós, videós világba.
    Eddig Bridge gépet használtam hobbi szinten fotózásra, videózásra egyaránt, valamint az utóbbi időben drónnal készítettem sok fotót, videót. Úgy néz ki, hogy drónnal ezt nem csak hobbi szinten fogom végezni, hanem vállalkozásban is. Emellé viszont keresek „földi kiegészítésnek” fotós-videós eszközt.
    DSLR és MILC gépeket is néztem, de nagyon megváltoztak az árak és a kínálat, mióta utoljára körülnéztem ezen a piacon.
    Árkategória kezdésnek kb. 300k (ha lehet legalább minimál kitobival)
    Jelenleg a drónok (pl. DJI MAVIC 3) nagyobb beruházás volt, emiatt itt most spórolnom kell.
    Felhasználás: szokásos családi fotók, videók, illetve a fotós, videós drón mellé kiegészítésnek, egyéb kísérletezésekhez, tartalomgyártáshoz.
    Mivel most induló vállalkozás, ezért még ki kell termelnem komolyabb eszközre a pénzt.
    Jó minőségű videóra szükség lenne. FullHD most is adott, de 4k lehetőség is minimum 30fps kelleni fog.
    Új gépben gondolkodom. Vállalkozásban elszámolható eszközként.
    Nincs felhalmozott objektív készlet nálam, így több márka, gyártó irányába el tudok indulni.
    Fullframe szenzor nem kell, az nem fér a keretbe. APS-C , M43 inkább.
    Ami viszont fontos: forgatható, dönthető kijelző
    Emiatt ki is esett több márka is, amelyek csak félmegoldást kínálnak (Pl. Sony).
    Szóba jöhet például:
    DSLR vonalon: Canon EOS 250D DSLR gép kit (EF 18-55mm IS STM + 50mm STM objektívvel) 300k, ez elég jó kis kombó lenne, de vajon videóra is ...
    MILC vonalon: Canon EOSM50 MKII + 15-45mm kitobi 250k, itt most lejön még 30k cashback, tehát 220k lenne igazán, ez jön ki a legolcsóbban, tudom az objektív zsákutca, de adapterrel talán kezelhető a későbbi fejlesztés, azért videónál itt is vannak hiányosságok (crop).
    Panasonic G80, elég régi típus de jókat írnak róla, időjárás álló, fotós, videós gép, vannak sajnos hiányosságai, amiket a Panasonic G90-esnél orvosoltak, pl. USB-ről tápellátás stb.
    Az ideális a G90 lenne, de az már alap kitobival inkább 400k (hajlok ebbe az irányba)
    G9 lenne, ami már kompromisszumok nélküli megoldás, de azt jó eséllyel csak később.

Új hozzászólás Aktív témák