Új hozzászólás Aktív témák

  • MrChris

    nagyúr

    válasz #31733248 #34592 üzenetére

    Ha nem akarod érteni amit leírtam akkor ne értsd. Tudom, hogy a Sonyverzum víziójából nehéz kilépni. Furcsa, hogy a képarányt is ide veszed, az is jósági tényező? 3:2 jó, 4:3 rossz? 1:1 az jó vagy rossz? 16:9, 2.35:1 milyen kategória? Kör alakú kép meg maga az ördög? ;] Ovális meg brrr...
    Nem azt írtam hogy jobb a GX7 szenzora, hanem kb nagyítóval kell keresni azt a kis pluszt. De nézzük meg, van akár csak egy EV-nyi? Ehhez ISO 6400-on úgy kéne teljesítenie, mint a GX7-nek 3200-on. De láthatóan nem teszi. Kb jó ha 0.5 EV-t hoz rajta. Ennél viszont sokkal többet 1.3-et veszítesz a gyenge fényerejű Sigma objektívekkel.
    Derék dolog hogy van két azaz két darab halandó számára kifizethető fényerős (f:<2.0) fix Sony obi az A6000-hez amivel kihasználhatod szenzora adta előnyét. GX7-hez csak a 15, 17, 20, 25, 42.5 és 45mm-es obi van 1.4-1.7-1.8 fényerővel. Az a Sony 50/1.8 egy jó kis senkiföldje, nem véletlenül nem készültek FF-re se 75mm-es objektívek. Se nem normál se nem kis tele. Vajon kire gondoltak mikor ezt megálmodták? Csak nem arra, hogy legolcsóbban gyártható, 80 éves a licensz, már rég lejárt, többi meg le van tojva? Meg pont ezt váltják ki legtöbben egy filléres ugyan ilyen felépítésű 50 éves manuállal, ha már van az A6000-ben egy jó adag fókusz segéd. Így marad egy darab megfizethető, értelmes Sony fényerős fix obi. De igaz ez senkit se zavarjon!
    Jól támogatott és ajánlott az A6000, mert a GX7-nél jobb a szenzora 0.5EV-vel és van hozzá egy azaz egy darab fényerős normál Sony objektív. Ajánlom mindenkinek! :K

Új hozzászólás Aktív témák