Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roba

    tag

    Üdv!

    Nincs 3 hónapja sem, hogy lecseréltem a Core 2 Duo E8500-am egy Core 2 Quad Q9550 vid: 1.1750 V, C1 rev-re. Vettem hozzá egy Hyper TX3 Evo hűtőt, gondoltam egy kisebb tuningra elég lesz. A proci jól megy, vid alatt viszi a 3.5 Ghz-et. Viszont eléggé melegszik. Most a 22.5 fokos szobában 2.83 Ghz-en bios 1.1 V-on írásom közben a proci kupakja 27, a 2 melegebb mag pedig 47 fokos, a többi 36 fokos. Lehet, hogy a magok hőmérője rosszul mér.

    Egy egyszerű Codegen 6044L házam van, aminek a a tetején belülről (a táp és a dvd író között) házilag felszereltem egy 120 mm-es ventilátort. 1-2 fokkal csökkentek a hőmérsékletek, ami nem sok.

    Ami a legzavaróbb az az, hogy a túl hangos a proci ventilátora, sokszor a max. 2200 rpm közelében forog és melegebb időben 71 fokos maghőmérséklet is volt.

    Tudom, hogy ebbe a házba nem fér el csukott oldallappal egy nagyobb hűtő, ennek ellenére mégis a jelenlegi hűtőm cseréjén gondolkodom. Szeretnék rá 120 mm-es ventivel szerelt hűtőt akkor is, ha az oldallapon buherálnom kell.

    Egy Asus P5Q Pro lapom van és kérdésem az, hogy felszerelhetőek-e az alábbi hűtők egyike:

    1. Alpenföhn Brocken: 125.5 x 157 x 104 mm
    2. Artic Cooling Freezer 13 Pro: 134 x 159 x 96 mm
    3. Xigmatek Gaia: 120 x 159 x 50 mm
    4. Hyper 212 Evo: 120 x 159 x 80 mm
    5. vagy valamelyik hasonló teljesítményű.

    Köszi a válaszokat.

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    válasz kromatika #38790 üzenetére

    Biztosan nem fér be. Egy 157-160 mm magas hűtő esetében 8-10 mm-t biztosan kilóg.
    Ennek ellenére csere lesz, majd valamit csinálok az oldallapnak.

    A kérdésem arra irányult, hogy a procihűtők magasságát nem számítva a többi méret lehetővé teszi-e a felszerelést. (Az alaplapon lévő hűtőbordák és memóriák magassága nem korlátozza-e az új hűtő felszerelését.)

    [ Szerkesztve ]

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Üdv!
    Egy Cooler Master MasterCase SL600M Black házba, az Asus Prime Z490-P alaplapba tervezek venni egy i-9 10850K procit. A procihűtőnek egy Noctua NH-D15-öt szeretnék.

    Azt olvastam, hogy a folyékony fém hűtőpaszta (Thermal Grizzly Conductonaut) nem érintkezhet alumínium procihűtővel.
    A Noctua NH-D15 hűtő alá mehet ez a paszta?

    Az NH-D15 hűtő tudtommal csal low profilú Ramokat fogad, mint a Corsair LPX Vengeance. Milyen márkájú Ramokat vegyek, hogy a hűtőnek ne legyen útba?

    Köszi a választ.

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    válasz Speed® #91136 üzenetére

    Nem értem az LM rövidítést. Arra gondolsz, hogy a proci hőelosztó felületét és a hűtő talpát károsítja a folyékony fém?
    :R

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

Új hozzászólás Aktív témák