Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Molydeus

    senior tag

    válasz micafighter #71038 üzenetére

    Mezei Gateron Silent Red-ekkel próbáltam. Annyit variáltam rajtuk, hogy kipróbáltam Milky Top tetővel is a gyári PC mellett.
    Ennél a Stem-nek a sínben futó részének a tetején, a vállán és ugyanott a talpán van egy kis szilikon párna "beleöntve" a Stem anyagába, vagyis nem eltávolítható gyűrűs megoldás. A súrlódás egyik összetevője szerintem a vállon lévő padok és a top rail között lép fel. Hogy a ház falán vagy inkább a horony oldalán, azt nem tudnám megmondani. Ránézésre egyik irányban sem lóg ki a szilikon, de itt ugye tized mm-es eltérések is számítanak.
    Ez Milky-s hibrid egyértelműen tévút lett, hiába szebb a hangja. A gyári kenést nem tudtam érdemben átmenteni a hibridbe. Kenés után pedig a PC tetejű gyári változaton a minimális, film szerűen felkent G00-nál több lube segített a súrlódás mondjuk 80-90%-át megszüntetni. A Milkynél viszont ugyanez kb a felét. Ha pedig kicserélem egy mezei Red Stem-re, akkor kenés nélkül sem súrlódik a Milky, szóval úgy tűnik a Silent Stem szilikonja és a Milky top anyaga nem barátok.
    Mindegy, gyári állapotukban a Red Pro-k a rugókat leszámítva nekem majdnem tökéletesek, csak egy olyan bill.-t és felhasználási módot kell találnom hozzá, aminél nem számít annyira hangtompítás.

    M.

Új hozzászólás Aktív témák