Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • copass

    veterán

    válasz 0xmilan #71018 üzenetére

    0 = FN+ESC
    jól nézett ki a CMD, ennyi az ok! :D
    az elrendezés miatt kicsit lassabban gépelek rajta ~65 WPM. de ez inkább esti játszós, húzgálós cucc.

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

  • dqdb

    nagyúr

    válasz 0xmilan #71018 üzenetére

    Csak UK ISO támogatás van ebben a készletben, így az Ű helyére nincsen US ISO megfelelő, én is ugyanígy tettem fel ezt a készletet, és teszem fel az összes UK ISO-t támogatót, hogy legalább a többi billentyű felirata stimmeljen, amikor US kiosztáson gépelve fejlesztek.

    Ez amugy milyen meretnek szamit? 65%-nyi gomb 60%-os meretben?
    Bűnrossznak :DDD A YXC sornál elromlik a stagger, az alsó sor jobb oldala túl van zsúfolva 1u billentyűvel, az Fn-t nehéz megtalálni, és a ott van, ahol minden más billentyűzeten a jobb Shift.. Az első épített billentyűzetemen volt ilyen layout, és az első pillanattól kezdve* utáltam. Kínában kedvelt ez a layout valamiért, a nyugati világban szinte mindenki utálja, copass az egyetlen ember, akiről tudom, hogy imádja (szeretnie kell, mert elküldtem neki azt a buildet, hogy próbálja ki, milyen rossz, erre újraépítette ugyanazt a kiosztást :U ).

    A nulla hol van?
    Én FRL billentyűzetnél az Escape-et teszem rétegre (Caps+tilde, Caps+Space), mert fontosabb, hogy a számokat konzisztens módon tudjam leütni. Emellett van olyan buildem, ahol a Backspace-t kettéosztottam, mert úgyis a bal oldalát nyomom le mindig, és a jobb felső sarokba került az Escape (és továbbra is Caps+Space megy azon a billentyűzeten is :DDD ).

    * mai szemmel modtapet tolnék a billentyűre, hogy ha Shiftként ütöm le, akkor Shiftként viselkedjen, valamint a PgDn helyére menne az Fn funkciója, de a staggeren ez sem segítene.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák