Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz Molydeus #64041 üzenetére

    Viszont jó ötletnek tűnt egyetlen mozdulattal bill.-ről kapcsolni az asztali és a noti között. Tartottam tőle, hogy az átalakító probléma lehet. :F

    Ja, ScrLk, ScrLk, Enter kombó nagyon hasznos tud lenni, mert így nem kell a céges laptop 1366 TN kijelzőjét nézegetnem munka imitálás címszóval, hanem az asztali 32" WQHDra ki is férnek az ablakok rendesen, meg akkor is el tudom olvasni, ha nem középről nézem.

    Adapter?
    Ahogy nézem a legtöbb adapter egyirányú, csak az egyik irányba működik.
    Én meg DPről HDMIre adaptert próbáltam fordítva használni.

    HDMIről DPre adapterrel valószínűleg más lett volna az eredmény, de olyanom nincs, aztán egy hétvége kedvéért meg nem rohantam a boltba.

    Ami aggaszt, az a bump milyensége. Gépelésnél jó, ha megvan a visszajelzés, de a Gateron stemje mintha nem egy huplin jutna túl, hanem egy reszelőn, ami vicces, mert előtte és utána simán jár a stem. A kép alapján a Grey erősebb huplinak tűnik. Az is lehet egy jó irány.

    Franc tudja.

    MX Brown is elég jól tud jelezni, ha valami masszív plate van alatta.

    Acélplatees Ducky One 2-m legalább annyira taktilisnak érződik, mint a plate mentes FrankenCherrymben lévő Gateron Brown stemes MX Blue.
    (Más kérdés, hogy cseng-bong az egész Ducky a plate miatt :W )

    Outemu Sky huplija + 68gr rugó keménysége viszont túl aggresszív volt a másik platementes Cherrymben, fárasztó volt rajta gépelni.
    Emiatt vettem elő,a FrankenCherryt.

    Nem tudom, a ~60gr rugós Outemu Grey mennyire fárasztó azzal az aggresszív huplival, mert azt még nem használtam huzamosabban.
    Múltkor csak belepróbáltam a stemjét az MX Blueba.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • Molydeus

    senior tag

    válasz Molydeus #64041 üzenetére

    Olcsó (a vásárláskor még az volt), kínai KVM élménybeszámoló:
    Néhány óra keresgélés után, megrendeltem egy [ilyen] kütyüt (a 102-est) még augusztus végén, ami a héten meg is érkezett. Amit ígért és nekem számított, röviden:
    - HDMI 2.0a, legfeljebb 4K60Hz: a WQHD/75Hz reményében
    - Gombos és főleg hotkeys váltás Ctrl és Scroll Lock-os formában: plusz IR távot is ad, de nekem ez nem volt fontos
    - 3 USB kimenet: bill. + egér + ControlPad
    - Saját táp: hogy biztosan ne legyen gond a háttérvilágítással
    Lehet, hogy azóta javult a helyzet, de a fentieket egyszerre ez az egy KVM ígérte az Alin.
    Volt még egy két USB kimenetes és egy olyan, ami Caps Lock-kal kapcsolgatna...

    Pozitívumok:
    - megy akkor is, ha nincs mind a két gép rákötve csak az egyik: ez elsőre triviálisnak tűnik, de olvastam olyan panaszt keresgélés közben, ami arról szólt, hogy csak két bekapcsolt géppel ment a KVM... :F
    - gombbal és IR-rel megy a váltás, akkor is ha USB3.1-es portba dugom: ez is magától értetődőnek tűnik, de több KVM-nél is írja a forgalmazó, hogy csak 2.0-n működik, sőt a hot key csak a KVM 1.1-es portjába dugott bill.-en megy :Y ... igen, 2021-ben 1.1-es port és még dedikált is. Értem én, hogy a tápon kívül nem érdekes a szabvány, mert nincs érdemi sávszél követelmény (világítás nélkül még a táp se), de akkor is...
    - viszonylag gyors, az USB gyakorlatilag azonnal, a HDMI 3-4mp alatt vált, nem villog, nincs fekete képernyő
    - megeszi a WQHD felbontást 75Hz-en: amitől egy kicsit azért tartottam, mert sehol sem említik, és hát a fentiekből kiindulva nem vehető biztosra
    - nem zavarja, ha a két gép eltérő felbontással küldi a jelet, sőt az se ha az egyik oldalról (mondjuk a notebookról) nincs bekötve a HDMI, vagyis mehet tisztán USB switchként is
    - gond nélkül megy a világítás... kihúzott táppal is, de lehet, hogy ez a CM érdeme, hogy elég neki az egyetlen USB2.0-n kapott táp mindhárom eszközre
    - a ControlPad megy a nyomtatónak fenntartott porton: mondjuk ezt azért várható volt. :)

    Furcsaságok:
    - maga az IR távkapcsoló: kb 8-10 cm és két félcentis gumigomb van rajta, formatervezési remekmű. :D de legalább működik
    - folyamatosan adja a tápot a bill.-eknek és az egérnek, világítanak akkor is, ha a gépek ki vannak kapcsolva, áramtalanítani kell a KVM-et, ha nem akarom a fényt
    - nem is tűnt fel, de gépenként 3 állapotjelző LED van, plusz egy Power és egy Link is...
    nem erős a fényük, de azért...

    Negatívumok:
    - ha az egyik gép kikapcsol, nem vált át a másikra: igaz nem is ígérte a forgalmazó, de lenne benne logika
    - megjegyzi, hogy melyik gépet szolgálta ki utoljára: ez akár előny is lehetne, ha éppen nem a másikat kapcsolnád be előbb és rögtön nyomnod kell egy váltást, különben marad a fekete képernyő
    - most vettem észre, hogy a forgalmazó szerint nem megy Raspberry Pi-kkel, igaz, szerinte mechákkal sem, aztán mégis, szóval ha megérkezik a megrendelt RPi-m, akkor azért kipróbálom.
    - és a lényeg: próbáltam minden kombinációt (másik KVM-nél leírtakat is), de sehogy sem tudtam működésre bírni a hotkey-s kapcsolást: futok még egy kört vele, meg a supportnál (elvileg van...), mert ha nem megy, akkor ez váló ok.

    Kicsit tovább gondoltam ezt a kérdést és lehet, hogy lesz egy második, kisebb monitor a Pi-nek és a notebooknak és akkor elég lenne egy 3-4 bemenetes USB switch is... ha tud működő hotkey-s váltást.A saját táp sem követelmény a CM-ekkel legalábbis. Ha valaki esetleg tud ilyenről, kérem ne fojtsa magába. :)

    M.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák