Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tibro5

    senior tag

    válasz Tibro5 #32450 üzenetére

    Szóval ahogy ígértem írok néhány sort a 2 hete vásárolt Cougar 200k billentyűzetről.

    A fő szempontjaim a következőek voltak: legyen halk, vezetékes, teljes méretű, nagy enteres és olcsó, de azért lehessen játékhoz is használni azaz érzékelje egyszerre több gomb lenyomását. Ezek alapján @Domonkos ajánlotta a Cougar 200k-t.
    Kis keresgélés után kiderült, hogy 11 ezer forint környékén lehet magyar kiosztásút kapni a haza webshopokban, amit kicsit sokalltam ezért apróhirdetésekben is rákerestem és így találtam rá hardveraprón az ugyan angol kiosztású de legalább új billentyűzetre kevesebb, mint fél áron.
    A billentyűzet beüzemelése pofon egyszerű csak be kell dugni az usb csatlakozót és már kész is, nincsen driver hozzá. Én kapásból felcseréltem a z és y kupakját így már nem is zavar hogy nem magyar kiosztású.

    Ami nagyon tetszik benne:
    -a scissor kapcsolók szuper halkan működnek és nagyon kényelmes a gépelés rajtuk
    -tetszik a gombok gumírozott felülete, nem lesz "olajfoltos" a kezemtől
    -19 kro anti-ghosting miatt játék közben sem csalódtam a teljesítményében
    -rövidebbnek érzem a leütés útját és így gyorsabbnak tűnik mint az előzőm (logitech mx3200)
    -bár elsőre fura volt a 7 színű karácsonyfa kivilágítás és úgy gondoltam nem is lesz rá szükségem most mégis használom esténként és egyre jobban tetszik ez a feature (leginkább a kék és zöld fények jönnek be)
    -game mode - szuper, le lehet tiltani a windows gombot

    Ami nem tetszik:
    -a billentyűzet alján lévő hosszú fénysáv felesleges és ronda szerintem kár hogy nem lehet külön lekapcsolni
    -nekem kicsit fura még hogy teljesen síkban vannak a gombok, de azért meg lehet szokni

    Amit hiányoltam (bár ezen az áron így is jó vétel szerintem):
    -lehetne 1-2 usb csatlakozó rajta mondjuk az oldalán
    -dedikált média/makró gombok, most csak az fn gomb lenyomásával lehet elérni a média vezérlőket ami kicsit nehézkes

    Összességében nagyon elégedett vagyok és mindenkinek szívesen ajánlom ezt a típust aki hasonló szempontok szerint szeretne olcsó de jó billentyűzetet találni magának.
    Köszönet @Domonkosnak az ajánlásért :C

Új hozzászólás Aktív témák