Új hozzászólás Aktív témák

  • Flind

    senior tag

    Sziasztok!
    Szeretném megvenni életem első rendes billentyűzetét.

    1.Mekkora összeget szánsz rá?
    Max 30k

    2.Használt szóba jöhet?
    Nincs kizárva

    3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
    Kolink KB2782UBH, gagyi membrános, low profile. Nincs különösebb indokom lecserélni, kora ellenére tökéletes állapotban van, a leütéseket is pontosan érzékeli, de elkezdtek érdekelni a billentyűzetek és szeretnék egy rendes, minőségi darabot.

    4.Mire használnád a billentyűzetet?
    Programozás, gépelés. Játszani egyáltalán nem játszok.

    5.Milyen típusú billentyűzetet keresel?
    Eredetileg Apple keyboard féle vezetéknélküli ollósokat néztem, tetszik is nagyon a Matias Wireless Keyboard, főleg világítással, meg a Microsoft Modern Keyboard is, de persze rájöttem hogy a design (a vezetéknélküliség is annak számít, letisztultabb lehetett volna a setupom) helyett inkább a gépelési élményben érdemes keresnem a minőségérzetet. :B
    Tehát oda jutottam, hogy mechanikusat, a felhasználásból fakadóan blue vagy brown switchcsel.

    6.Van konkrét modell ami tetszik?
    A következőket néztem:

    Logitech G413 (Romer-G)
    -először szimpatikus volt, hogy a taktilis feedback megmaradása mellett halkabbnak mondják a Romer-G-t mint a blue switcheket, de aztán olvastam hogy sokan rosszabbnak is

    CM CK550 (Gateron Blue)
    -blue switch, ami elvileg ugye a legjobb gépelésre, de még nincs saját tapasztalom, így nem tudom, hogy nekem is feltétlen jobban tetszene-e, mint egy brown

    Tesoro Gram Spectrum (Agile Blue)
    -low profile, szintén blue switch 1,5mm-es actuation pointtal, ez nagyon szimpatikus, és szinte biztosan a leggyorsabb gépelést jelentené
    -van full magyar
    -gagyi gamer font és megbízhatatlan márka, olvastam itt jót és rosszat is a Tesororól, ami eltántorít tőle

    HyperX Alloy FPS (Cherry MX Brown)
    -eredeti Cherry switchek

    CM Masterkeys L / Pro L (Cherry MX Brown)
    -eredeti Cherry switchek
    -PBT kupakok, megbízhatóbb minőség

    7.Milyen kiosztást szeretnél?
    ISO lenne a legjobb magyar festéssel, hiszen ahhoz vagyok hozzászokva. Betűk szempontjából tudok vakon gépelni, viszont a programozáshoz az összes speciális karaktert nem jegyeztem meg. :D De járható út lehet az alt+shiftes nyelvváltás amit olvastam hogy korábban írtatok, és az ANSI-t sem zárom ki, ha minőségibb billentyűzetet kaphatok vele.

    8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél?
    Numpaddal jobban tetszenek, de csak ritkán használom. Arra gondoltam hogy ha az új billentyűzet makrózható lesz, azáltal majd talán ki tudom rendesen használni, de azt még nem tudom, hogy hogyan. Tehát nem feltétel.

    9.Extra igények
    Nincs konkrét. A fő igény hogy minél minőségibb legyen a cucc és ezt érezzem használat közben.

    TL;DR: Mi a "legminőségibb" billentyűzet 30 ezerért bármilyen feltétel nélkül?
    Jól gondolom, hogy valamilyen Masterkeyst kell vennem? :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák