Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZavaBalazs

    őstag

    sziasztok! mindennel együtt kb 1.5 millióból szeretnék venni egy 1.6 benzines focus II kombit, érdemes ezzel a becsületes neppernél kopogtatni, hogy hozzon be németországból valamit, vagy végeredményben csak drágább lesz/ugyanannyiból kevésbé jó, mint egy mezei hazai hirdetés?

    wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

  • ZavaBalazs

    őstag

    válasz rbalint88 #169399 üzenetére

    +joamilestoné

    köszi, akkor offolom. ismerősöm mondta, hogy hazai kereskedők közül csak és kizárólag tőle szabad, mert a többi átkúr, de ekkora felár mellett...

    valami okos tipp, hogy mire érdemes szűkíteni az autó alap paraméterein túl, hogy ne 87253 hirdetést kelljen végignézni? gondolok itt a hasznaltauto.hu részletes keresőjének az "egyéb" részére.

    wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

  • ZavaBalazs

    őstag

    sziasztok,

    2006-os ford focust (sedan, benzin 1.6, 100 ló) váltanék le, kb 3,5-4 milliót szánnék rá (plusz átírás és társai), jó lenne olyan 10 évet kihúzni vele. főleg családi autónak használnám (vidéki rokonlátogatás, kirándulás), max heti 1-2 rövid úttal ötvözve, munkába járásra nem használnám. ennek ellenére a dízeltől ódzkodom, maradnék benzinesnél. egyéként abszolút nem értek az autókhoz, szóval csak elég basic egyéb követelményeket tudok felsorolni :B
    -kombi
    -focusnál kicsit tágasabb hátsó tér nem volna rossz
    -tempomat, digitklíma, tolatóradar (mondjuk utóbbi könnyen beépíthető később is)
    -bár még nem használtam, preferálnám a tetősínes kivitelt. gondolom erre pikk-pakk felrakom/leszedem a tetőcsomagtartót, ugye? alkalmanként biciklit szállítok a tetőn, de nem tartanám fixen fenn a tetőcsomagtartót, a focusról lecsavarozgatni nem volt túl kényelmes :DDD
    -focusszal sok probléma volt az együtt töltött 5 év alatt, nem bánnám, ha a következő megbízhatóbb lenne (és legyen szép és olcsó is, tudom, tudom :)))
    -fenti okokból asszonynál a ford tiltólistás márka lett, én meg nem fogok vitatkozni, van így is elég nagy választék :D
    -100 lovat néha kevésnek éreztem pályán.

    amiket első körben néztem: kia ceed (kb 9-10 éves darabok), honda accord (kb 10-12 évesek), hyundai i40 (kb 9-11 évesek), de alapvetően nyitott vagyok másra is, illetve olyan segítségnek is örülök, hogy adott típusnál melyik motorverziót kell messziről kerülni :)

    előre is köszönöm a segítséget!

    wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

  • ZavaBalazs

    őstag

    válasz rbalint88 #219871 üzenetére

    igazából a tágasság nem annyira húsba vágó probléma, igazából a fent írt 10 évre tervezettségben leginkább az elején számít: 3 és 5 éves gyerekek ülnek hátul gyerekülésben, mögöttem a 3, ha alvóba le van billentve a gyerekülés, akkor kb a háttámlámig ér. lehet, hogy ezt egyszerűbb lesz valami helytakarékosabb gyereküléssel megoldani (az a baj, hogy muszáj megdönteni, mert különben lefittyen a feje, az meg hosszú úton nem egészséges). "megbízhatósága miatt túlárazott" - ezzel a mondattal a feleségemnek már el is adtál egy honda accordot. ;]

    +vzsryl: köszi mindkettőtöknek, akkor a ceed és az i40 ki is van lőve, vagy én keresek rosszul, vagy kb 2012-től kezdve 4,2 millióig csak GDI motorral létezik a piacon. i30-ból van MPI-s hirdetés, akkor azokat is nézegetem, avensisből is találtam párat 2012 környékéről... sajnos az 5 millió a vw konszernes tippekre nem fér bele, pontosabban: van ennyi mozdítható pénz, csak nem érzem indokoltnak, hogy ennyit költsek autóra, hogy aztán azon legyek, hogy minél kevesebbet használjam :DDD (ha tehetem, egyedül inkább biciklizek, ha meg a gyerekek nagyobbak lesznek, szóba jöhet a 2,5-3 órás vonatút a nagyszülőkhöz)

    wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

Új hozzászólás Aktív témák