Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TrollBalint

    addikt

    válasz molnarpeter #214824 üzenetére

    Jogszabály szerint nem, mert ez mondja ki, amit linkeltem (ami az áruk adásvételére vonatkozik), hogy: "Ellenkező bizonyításig vélelmezni kell, hogy az áru teljesítésének időpontjától számított egy éven belül felismert hiba már az áru teljesítésének időpontjában fennállt, kivéve, ha e vélelem az áru természetével vagy a hiba jellegével összeegyeztethetetlen."
    Magyarán, 1 éven belüli hibánál a kereskedőnek kell bizonyítania, hogy az eladás után keletkezett a hiba. Persze nem minden hiba számít ilyenkor, csak ami úgymond rejtett. Ami egyből látható vásárláskor, az nem sorolható ide.

    Qru: Elolvastam, ez a garanciabiztosítás rész nekem új, de ha jól értelmeztem, akkor ez olyan alkatrészekre, illetve olyan alkatrészekre is vonatkozhat, amit alapból a törvényi jótállás nem fedez. A cikk többi részével már találkoztam máshol is, azzal képben voltam, annyi, hogy ez még a régi jogszabályt idézte, amikor csak félév jótállás járt kereskedésben vásárolt autóra, ez változott meg idén, vagy tavaly január 1-el.

    https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

Új hozzászólás Aktív témák