Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyikoc

    csendes tag

    Sziasztok!
    Én egy viszonylag egyszerű kérdéssel jöttem hozzátok:
    Van nekem egy gépem, ami 2016 óta duruzsol.
    i5-6500
    GTX1050Ti
    2x4GB 2400mhz RAM
    MSI B150M MORTAR
    FSP Bronze 500W
    480GB SSD + sok terra HDD-s hely

    A problémám, hogy folyamatosak a microlaggok, leginkább GTA 5, Warzone, WD2, és hasonló játékok közben. A bejátszások gyakran 1-2fps-sel mennek végig, aztán mintha mi sem történt volna, megy tovább a játék rendesen. Van valami ötletetek?

    Fenyveske, hogy ennéd meg a karácsonyfák tűleveleit! (-60.000Ft)

  • Gyikoc

    csendes tag

    Sziasztok!
    Tanácsért jöttem!
    Van egy 2016-os konfigom, I5-6500+1050ti. Ezt szeretném lecserélni valami relevánsabb konfigra, ugyanazzal a tervvel mint korábban.
    A videókártyát később szeretném majd beszerezni. Jelen esetben viszont nem az intergált "videokártyát" akarom használni, hanem a már említett 1050ti-t, amíg nem lesz pénzem cserére. Tisztában vagyok azzal, hogy a GPU - addig amíg nem lesz cserélve - visszafogja majd a teljesítményt.
    Vannak másfajta preferenciáim is.
    1 M.2-es slotnak, illetve legalább 6 SATA slotnak kell lennie az alaplapon. Mindkettő fontos. 16GB RAM-mal kezdeném, de 32-t szeretnék majd bele, illetve méghosszabb távon ennél is többet, de majd az élmény eldönti. (Lásd; lenn)
    A 4k felhasználáson gondolkodom, de szerintem jobb teljesítményt kapnék ha csak 1440p-ben játszanék, így ez az út. (Monitor csere is tervben van)
    Leginkább proci heavy játékokat tolok, grand strategyket, illetve a Cities Skylinest. (Lényegében ennek a 2 részére szeretnék igazán , a mostani gépem már az első résszel is küszködik, igaz tele van nyomva moddal. A "profik" 64GB RAM-tolják az első részt is.) Nyilván az új GoW Spider-man stb. címekkel is játszanék, amint kijönnek PC-re.
    Az ár az alapkonfigra kb. 250-300 ezer körül kéne hogy legyen.

    Fenyveske, hogy ennéd meg a karácsonyfák tűleveleit! (-60.000Ft)

  • Gyikoc

    csendes tag

    válasz dannyl #174295 üzenetére

    Én speciel azt gondoltam, hogy nem kell külön pontokba szedni, de úgy néz ki mégis. Nem mondom, hogy nem értem meg, de szerintem ez túlzás egy fórumon. De ugye a vélemény olyan mint a s... *khm*. Mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra, szóval kussolok :D

    Viszont, akkor - remélve hogy kapok segítséget - pontokba szedve is kiírom a hozzászólásom;
    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Cities Skylines 2, illetve grand Strategyk. Ezek többségében processzor heavy játékok. A Cities Skylines első részét is sokan több száz moddal tolják, amihez nagyon kell a RAM. Ezen felül szeretnék majd God of Warral, illetve az új Spider-man játékkal is játszani, amint kijönnek PC-re.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Ami a konkrét PC-t illeti, és az újnál is számítana, az egy 1050ti. Elsőként videókártya nélküli konfigot vennék, abba duruzsolna ez a videókártya, amíg nem tudom lecserélni. Amint ez megtörténik, megy vissza a régibe, és az egy backup/lan-party gépként fog üzemelni.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    1 M.2 slotra, illetve 6 SATA csatlakozójú alaplapra. Kezdésként 16, később 32GB ramra, de úgy hogy bővíthető legyen 64-re. Meg szeretném adni az esélyt magamnak, hátha. :D
    4. Mennyi a kereted rá?
    400 ezerre gondoltam, de jól tudom hogy a videókártya piac árai nagyon elszabadultak. Nem gáz ha kicsit drágább (+20/30k), ha ez teljesítményben is meglátszik. Egy jó proci hűtő is kellene, bár overclockolni nem fogok, jobb szeretem ha nem lehet tojást sütni a gépen játék közben.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    Ezt még nem tudom megmondani, mert monitort is tervezek cserélni. A 4K-n gondolkodom, de ahogyan körülnéztem, szerintem az 1440p a reális ilyen árban.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Abszolúte nincs.

    Fenyveske, hogy ennéd meg a karácsonyfák tűleveleit! (-60.000Ft)

  • Gyikoc

    csendes tag

    válasz palfitom #174316 üzenetére

    Ezt fent megírtam. 1440p a cél, a konkrét monitor típusa még nem ismert. A G-Sync, Freesync hasznos, de számomra szerintem hasztalan.
    A videókártya árát pedig a korábban említett összegbe számoltam bele. (400k)

    [ Szerkesztve ]

    Fenyveske, hogy ennéd meg a karácsonyfák tűleveleit! (-60.000Ft)

  • Gyikoc

    csendes tag

    válasz palfitom #174348 üzenetére

    Mivel felhívtad a figyelmem arra, hogy a képfrissítés is fontos neked, utánanéztem hogy ez nekem - mint nem kompetitív játékos miért jó - és azt mondom; jogos a megjegyzésed. Az őszintét megvallva az RTX 20xx széria óta (tehát elég régóta) nem nagyon követem a számítógép-piacot. Szóval "kiokosítottam" magam most... mondhatni.
    Monitor
    Monitorból ismerősnek Samsung Odyssey-e van, nem tudom melyik széria. Ő azt nagyon dicséri. Ahogy elnéztem, a G5 lenne nekem megfelelő. az 1440p, 144hz, FreeSynces. Viszont elég sok rosszat olvasok róla. Mivel a jelenlegi monitorom egy ősrégi LCD monitor, ami sötét mint a bűn, kis túlzással bármivel jobban járok majd. Van ezen kívül egy kinézett monitorom, amit a helyi mediamarktban láttam, ez a PEAQ PMO S271-IFC 24'. Ez FULLHD, freesynces, és itt kifújt is a dolog. Árban a fele az említett Samsungénak.
    Videókártya
    Utánanéztem a videókártyáknak, és az általad felsoroltak közül a 6750XT a tűnik a legjobbnak. Sőt, nekem leginkább úgy tűnik, hogy NVidia kártyát nem is érdemes vennem, mert vagy egekben az ára, vagy gyengébb mint a versenytársai (pl. 2060 vs 6700)
    Az általad említett kártyák közül igazából a 10GB-s 6700 és a 12 GB-s 6750XT között vacilálok. A kérdés az, hogy megéri-e az 50ezres ráfizetést?
    Processzor
    Ennél is kicsit ugyanaz a helyzet, mint az előzőnél. Az 5700X 25ezerrel drágább mint az 5600, megint az a kérdés, hogy ebben az esetben megéri-e a ráfizetést? Tény, hogy jobban kijönnék, ha mindkettőből az olcsóbbat venném, kapásból 75+ ezer szabadulna fel.
    Minden más
    Az alaplapok közül ahogy elnéztem, annyi van mint a szemét. Nem tudom, mi szokott ezeken fontos lenni, a támogatott ram sebességén kívül. (meg nyilván a támogatott processzorfoglalaton kívül) Én itt a GIGABYTE B550 GAMING X v2-t írtam be a listába. Illetve alternatívként a GIGABYTE B550 AORUS ELITE V2-t, mert világít. Igen, jó lenne, ha világítana, pár ezret megér. :D
    Táp térenis ugyanaz a szitu van; el vagyok veszve. Itt Cooler Master MWE 650W Bronze V2-t írtam fel, pusztán azért mert 650W, ismerem a márkát (és tudtommal nem rosszak), és viszonylag olcsó. (23k)
    A RAMnál megint van bennem egy kis ellentmondás. Az áltatad írt alaplapok messze magasabb órajelet képesek kezelni, mint amilyen memóriát linkeltél nekem. Egy 10-essel hosszabban már 4000mhz-es Ripjaws ramot is lehet szerezni. Itt gondolom azért nem azokat linkelted, mert ennél az alkatrésznél ez nem annyira fontos. Itt a te általad is linkelt Ripjaws-t írtam fel, 2x16GB.
    Számítógépházból konkrétan semmit se írtam fel. Annyi biztos, hogy erre 30ezernél többet nem vagyok hajlandó költeni. Nekem mindegy hogy néz ki a gép, ha odabenn jól működik aminek kell. Egy plexi az oldalán, ha van bent világítás bőven elég nekem. Ha nincs, annyival egyszerűbb az életem. De azért örülnék ha lenne, mert a mostani konfigom sötét belül mint az éjszaka.
    Procihűtőből Cooler Master MasterLiquid ML120L RGB V2-t írtam fel, mert; vízhűtés, világít, és ismerem a márkát. Nem tudom, hogy kompatibilis-e az alaplapommal, erre vonatkozó "okosságot" nem találtam.

    Várom a megjegyzéseid, véleményeid, ötleteid. Illetve örülnék, ha felhívnád a figyelmem arra, hogy miket érdemes figyelnem, mielőtt megvásárlom a konfigot.

    [ Szerkesztve ]

    Fenyveske, hogy ennéd meg a karácsonyfák tűleveleit! (-60.000Ft)

  • Gyikoc

    csendes tag

    válasz dannyl #174384 üzenetére

    Jó, hát akkor meggyőztél, vagy valami ilyesmi. :D
    A monitor ugyanaz a szitu, mint a videókártya; későbbi lesz belerakva. Előbb fel akarom építeni a "vázat", magyarán minden mást. Ezek a dolgok meg későbbi fejlesztésként érkeznének.

    Fenyveske, hogy ennéd meg a karácsonyfák tűleveleit! (-60.000Ft)

  • Gyikoc

    csendes tag

    válasz Gyikoc #174382 üzenetére

    Illetve, mivel én itt teljesen AMD konfigra mentem rá, szívesen látnék egy teljesítményben, és árban hasonló intel konfigot is. (csak mert ráment a délutánom hogy összeszedjem a gondolataim, meg hogy mit is írjak fel, lol)

    Fenyveske, hogy ennéd meg a karácsonyfák tűleveleit! (-60.000Ft)

  • Gyikoc

    csendes tag

    válasz dannyl #174384 üzenetére

    Most esik le, hogy nem fogalmaztam érthetően.
    Szval, bár a monitor is "későbbi" dolog, az nem számít a konfig árába, mivel külső dolog. Szval videókártyával együtt ~400ezer, azon kívül kb. félmillió. Azért is egyeztem bele abba a monitorba, amit linkeltél, mert benne van a határba.
    Amolyan 250/300-400-500 lépésben fejleszteném. Kezdésnek a váz, utána a kártya, végül a monitor. 2-3 hónap lenne egy tétel.

    [ Szerkesztve ]

    Fenyveske, hogy ennéd meg a karácsonyfák tűleveleit! (-60.000Ft)

  • Gyikoc

    csendes tag

    válasz palfitom #174407 üzenetére

    Szia!
    Szóval, a tanácsaid alapján átírtam pár részt. Mivel a jelenlegi tápom is FSP, ráadásul olcsóbb is amit ajánlottál mint amit választottam, így azt írtam fel.
    Tehát:
    AMD konfig (drágább / olcsóbb) :
    Proci: Ryzen 7 5700X / Ryzen 5 5600
    Alaplap: ASRock B550M STEEL LEGEND (ok: LED) / ASUS PRIME B550M-A (ok: olcsó)
    Intel konfig (drágább / olcsóbb) :
    ProciIntel i5-12400F / Intel Core i5-13400F
    Alaplap: MSI PRO B660M-P*
    Egyebek:
    RAM: KINGSTON Fury Beast 2x16GB 3200mhz / ugyanez 3600mhz**
    hűtő: be quiet! Pure Rock 2 FX RGB / Arctic Freezer A35 RGB***
    Táp: FSP Hydro M PRO 500W
    Videókártya: GIGABYTE Radeon RX 6750 XT OC / SAPPHIRE Radeon RX 6700 OC

    *: Mivel itt nincs elérhető áron RGB-s lap, így a legolcsóbb MSI lapot választottam. Vélemény?
    **: Ha nem overclockolok, akkor mennyire érdemes 3600-as ramot választani? Korábban írtad, hogy 3200-ig tudják biztosan a procik kezelni.
    ***: Én úgy terveztem hogy a proci "felé" van a ventilátor, nem pedig "keresztül" a gépen. Tudom hogy ez kevésbé hatékony, de esztétika. A vízhűtést is korábban azért raktam be, mert jobban néz ki. Van bármi tanácsod ezzel kapcsolatban? Esetleg egy konkrét jobb vízhűtés?

    Ahogy elnéztem az árakat, szerintem az AMD konfig mindkét verziója kicsivel olcsóbb, mint a hozzátartozó Inteles verzióé. Az Intelek viszont jobban teljesítenek. Van lényegi különbség ezen kívül köztük?

    Fenyveske, hogy ennéd meg a karácsonyfák tűleveleit! (-60.000Ft)

  • Gyikoc

    csendes tag

    válasz palfitom #174486 üzenetére

    Szia!
    A táppal kapcsolatban... én is ugyanazt írtam bele. FSP Hydro Pro M(odular) 500W. Annak a nem moduláris változata a sima Hydro Pro. Tehat lényegi különbség nincs köztük, nem? Vagy valamit elírtam, elnéztem?

    [ Szerkesztve ]

    Fenyveske, hogy ennéd meg a karácsonyfák tűleveleit! (-60.000Ft)

  • Gyikoc

    csendes tag

    válasz tknof1871 #179309 üzenetére

    offtopic: Az én gépem kicsit komolyabb volt, de cserébe nagyjából fél évvel öregebb.
    És még mindig működik, úgyhogy lekopogom! :DD

    Úgy egy évvel ezelőtt (hihetetlen, hogy nem tudom hova lett az egy év) kaptam palfitom-tól egy ajánlást a gépre, úgy tűnt hogy összejövök pénzügyileg egy ekkora kiadásra, de az élet nem így hozta. Most, megint csak úgy tűnik, hogy végre lesz valami, és megint nagyjából nyár elejére lennek hozzá kezdőtőkém. Úgy nagyjából összeeszkábáltam egy konfigot, de azt inkább nem osztom meg, mielőtt jól leégetem magam. :))
    Tehát, akkor újra a kérdések;

    1.) Mire fogod használni a gépet?
    Egyértelműen videojátékra. A híresen rosszul optimalizált Cities Skylines 2-re, amint kidobják PC-re a God of War Ragnarököt, akkor arra, no meg ha már említettem; szeretném ha ez is kibírna majd' egy évtizedet.*
    2.) Milyen alkatrészekkel rendelkezel, mit tartanál meg?
    Van 4 "ősöreg" HDD-m, abból kettőt átemelnék az új masinába. Ezen kívül a 1050Ti-omat addig nyüstölném az új gépbe, amíg nem lesz egy releváns videókártyám.
    3.) Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Komplett gép, +monitor, de -HDD. Ami fontos, hogy az alaplap, a RAM, és a procihűtő világítson. Jó minőségű alkatrészeket akarok, még ha erre rá is kell fizetnem.
    Ezen felül még egy gamer laptop ajánlást is elfogadnék.
    4.) Mennyi a keret?
    Első körben 300-400k, videókártya nélkül, viszont a monitorral az árban.
    5.+1) Monitorkérdés + Márkapreferencia
    Az igazat megvallva, tavaly ugyanilyenkor úgy éreztem, hogy mindenütt az AMD-ről beszélnek, hogy megnyerte a generációt. Azóta jobban követem az újdonságokat, és a régi jó szokásomhoz híven a kék-zöld kombó felé húz a szívem, pláne hogy az új Nvidia kártyák elég ütősnek néznek ki. Nem zárkózok el a vörösöktől sem, szívesen fogadok ajánlást. 1440p-n szeretnék majd játszani, lehetőség szerint 30inch-nél kisebb monitoron.
    *= A mostani konfigom egy alsó-közép kategória volt, akkori áron kb. 300 rúgóért. (2016 utolsó negyedéve) Ez a gép belülről már elvesztett pár pint (nem vagyok egy ezermester, nekem sikerült ezeket tönkretennem a takarítások alkalmával), de még mindig megy. Valami ilyesmit szeretnék ezúttal is elérni, csak most nagyobb keretből.
    ...mondjuk őszintén úgy érzem, hogy az akkori 300ezer, az a mostani 600ezer. .-.

    Fenyveske, hogy ennéd meg a karácsonyfák tűleveleit! (-60.000Ft)

  • Gyikoc

    csendes tag

    válasz Gyikoc #179348 üzenetére

    Kimaradt infók;
    1 nvme, 1 normál 2.5-es SSD-t szeretnék bele, 1-1TB hellyel, és 32GB ramot.
    Az összkeret ~600k, a teljes gépre, és a laptopra is. Utóbbi NEM nekem lesz.

    Fenyveske, hogy ennéd meg a karácsonyfák tűleveleit! (-60.000Ft)

  • Gyikoc

    csendes tag

    válasz MZsoltee #179350 üzenetére

    Jogos. Megfogadom. Végülis a múltkor is felsültem. :K

    Fenyveske, hogy ennéd meg a karácsonyfák tűleveleit! (-60.000Ft)

Új hozzászólás Aktív témák