Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kisnyikhaj

    csendes tag

    Sziasztok!

    1. Mire fogod használni a gépet?
    -főkéntjáték és mellette stream
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    ez a jenlegi gépem:

    Motherboard - MSI Z97-G43
    CPU - INTEL Core i5-4690K 3.50GHz 1150 BOX
    CPU Cooling - COOLERMASTER Hyper 212 EVO
    Memory - CORSAIR 8GB XMS3 DDR3 2000MHz CL9 KIT CMX8GX3M2A2000C9
    Graphics - ASUS STRIX-GTX1060-6G-GAMING GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 PCIE
    Hard Drive - INTEL 120GB 520 SATA3 2,5" SSDSC2CW120A310
    Power Supply - FSP Hexa 500W
    PSU - COOLERMASTER Elite Knight 350
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    én elgondolásom szerint processzor(nem tudom megérné-e megint k-s verziót választani, előzőt sem húztam), ram, alaplap
    4. Mennyi a kereted rá?
    150k-t szánok rá esetleg, ha szükséges el tudok menni 200k-ig
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    1080x1920, 1080x1920, hdmi

    VGA-hoz még most nem nyúlnék, de elég sok esetben kevésnek érzem a gépemet, esetleges alt+tabolásoknál, meg meg röccen a dolom, gondolom kevés a ramom is meg proci se mai darab. Ramot probáltam bele venni de nem igazán találtam már ezt a fajtát, procit meg még soha nem húztam, szerintem annyit nem nyernék a húzásával mintha új platformra váltanék. Mindenféleképpen egy minimum i5 gondolkoztam, nem tudom a régihez képest a 2 plusz maga mennyit jelente, esetlegesen egy i7 ha játékok alatt ki tudom használni. E mellé kellene még egy megfelelőlen feleszerelt alaplap amiben van m.2. csatlakozó, ill. megfelelő ramok. Ezekben picit tanácstalan vagyok lemaradtam az utóbbi időben kicsit.

    Köszönöm szépen előre is segítséget/tanácsot.

  • Kisnyikhaj

    csendes tag

    Sziasztok, van a lentebb látható, gépem.
    Sajnos Fortnite közben sokszor megakad egy pillanatra kép, 0,1% fps dorpjaim vannak, szerintem a processzor miatt lehet.
    Kérdésem nem tudom ryzenre érdemes e fejlesztenem, vagy intelre?

    - Intelből már kinéztem a i5-10400f, az lényegesen erősebb játékokban(egyszálas teljesítmény), mint a jelenlegi procim.
    - Ryzenre upgradelnék azt néztem sokkal drágábban jönnék ki mintha eladnám a régi alaplapom meg a procim.
    Kérédés intel vagy ryzen jobb e szerintetek, csak fortnitera, és ha intel akkor milyen alaplap? Z490 nézegetttem, hogy ram menjen 3000 MHz-en.

    Keret 100 ezer körül lenne.

    Gigabyte B450 AORUS PRO
    AMD Ryzen 5 2600 Hexa-Core 3.4GHz AM4
    Corsair VENGEANCE LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz CMK16GX4M2B3000C15
    ASUS GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB DDR6 (ROG-STRIX-GTX1660S-O6G-GAMING)
    ADATA XPG SX8200 PRO 512GB PCIe
    SilentiumPC Elementum E2 550W
    SilentiumPC Signum SG1V EVO TG ARGB

Új hozzászólás Aktív témák