Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Weeto

    csendes tag

    Sziasztok!

    Igencsak idős gépemet cserélném le. Elsősorban játékra kellene (pár cím: Max Payne 3, CoD Black Ops, Ghosts, Rome TW II, WoT), ezen felül max filmek és netezés menne.
    Teljes gépre lenne szükségem: ház és minden ami belevaló. Monitor van, egy Philips 220E-t használok, 1920x1080 felbontáson.
    A keret 150 ezer HUF, ebből szeretnék egy olyan konfigot kihozni, amihez ha lehet 3-4 évig ne kelljen nyúlni, kiszolgálja az igényeket. Játékok esetében nem cél az ultra, legmagasabb grafika futtatása, egy kellemesen élvezhető, egyel kisebb fokozat is bőven elég.
    A topikot olvasgatva az fogalmazódott meg bennem, hogy Intel irányba mennék el (i5 4440 vagy i5 4570), persze nyitott vagyok bármilyen egyéb javaslatra is. Ami követelmény még, hogy legyen 1 TB tárhely és 4 GB ram. Ezt bővíteném majd fél, max 1 éven belül egy 120-as SSD-vel és még 4 GB rammal. Többiről lövésem nincs mi az ideális, abban reménykedem, hogy megtaláljuk a legjobb ár/érték arányt.

    Előre is köszönöm!

  • Weeto

    csendes tag

    válasz tranceplanet #66973 üzenetére

    Nagyon köszönöm, utána olvasok az alkatrészeknek. Az kifejezetten tetszik, hogy a keretbe pöccre belefértünk :)
    Mástól is szívesen veszek javaslatot, általában szeretek többféle közül választani.

    [ Szerkesztve ]

  • Weeto

    csendes tag

    Sziasztok!

    A következő 2-3 hétben aktuális lesz egy vásárlásom, szeretnélek megkérdezni titeket is, hogy mi az ajánlás.
    Játékra, filmekre és netezésre kell egy ház és minden jó ami benne van, a keret kb. 160k.
    Full HD monitoron játszanék, legnagyobb cím a GTA V aminek mennie kellene, illetve jó lenne ha csak kompromisszumokkal is, de futnának a legújabb címek is. Nem vágyok ultra beállításokra és max fps-re.
    A topikot olvasgatva összedobtam egy konfigot, érdekel hogy az igényeimet fedné-e, kompatibilisek-e az alkatrészek és ha van jobb ár-érték arányú akkor azt is szívesen veszem.

    Asrock B150M-HDS alaplap 20k
    Intel Core i3-6100 processzor 34,5k
    Corsair 2x4GB DDR4 2133MHz Vengeance LPX CMK8GX4M2A2133C13 memória 12,5k
    MSI GTX750 Ti 2GB DDR5 N750Ti TF 2GD5/OC videokártya 40k
    Kingston 120GB HyperX Fury SHFS37A/120G SSD meghajtó 13,5k
    Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez 14k
    FSP 400W HEXA+ tápegység 12,5k
    Cooler Master N300 NSE-300-KWN1 fekete számítógép ház 14k

    Ha lehet fogni valahol az áron az sosem gond, beleteszem más alkatrészbe. Esetleg ha régebbi generációs cpuval kihozható jobb teljesítmény, hasonló áron, akkor nem ragaszkodom a legújabbhoz.

    Előre is köszi!

  • Weeto

    csendes tag

    Sziasztok,

    Szeretnék segítséget kérni egy gép összeállításában, további infó lent:

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Főképp játékra (GTA V, WoT), pár jövőbeli címmel is ha megbirkózna nem feltétlen maxon, akkor nagyon elégedett lennék.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Semmi
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Gépház és minden ami benne van. Videokártyát most nem vennék (max ha valahogy lenne egy jó ár-érték arány), szóval ha a processzor IGP-je minimális játékra addig is elég lenne kompromisszumokkal az jó lenne.
    4. Mennyi a kereted rá?
    160-180k
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    Nincs monitorom. Egy 23-24"-os full HD monitorban gondolkodom, ezt a kereten felül venném. Javaslatokat szívesen fogadok.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Ha jól gondolom, akkor az IGP miatt Intel jöhet szóba.

  • Weeto

    csendes tag

    válasz dugo_ #130550 üzenetére

    Köszi szépen!
    Videokártyával kapcsolatban 60-70k közötti keretre gondoltam a későbbiekben, nem tudom ez mire elég. Sosem vágytam az ultra grafikákra, ha egy ilyen kategóriájú kártya elvisz full HD-n közepes beállításokkal új címeket az bőven jó nekem.
    Szóval akár úgy is nézhetjük, hogy összességében 220-250k között keresem a legjobb ár-érték arányt.

  • Weeto

    csendes tag

    Sziasztok,

    Korábban kértem segítséget itt a topikban - és kaptam is - utólag is köszönöm. Összeállt a konfig és a költségvetés, jövő héten venném is. Kérhetek egy megerősítést, hogy minden rendben a konfiggal: kompatibilisek és ajánlottak az alkatrészek?
    Esetleg ha van más alkatrész ami jobb ár/érték arányú, akkor szívesen cserélem, a keret kb 220-230k.
    Fő cél a FHD játék, nem feltétlen max beállításon.

    CPU: Intel Core i3-8100
    VGA: ASUS GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 128bit PCIe (ROG STRIX-GTX1050TI-4G-GAMING)
    Alaplap: ASRock B360M Pro4
    RAM: Corsair DDR4 2666 8GB Vengeance LPX CL16 KIT (2x4GB) CMK8GX4M2A2666C16
    SSD: Samsung 860 EVO 250GB SATA3 MZ-76E250B
    HDD: Western Digital Caviar Blue 3.5" 1TB 64MB SATA3 WD10EZEX
    Táp: Corsair CX Series CX450M 450W Bronze
    Ház: Corsair Carbide Series 200R

    A monitor egy LG 23MP68VQ-P.
    A táp mekkora VGA-hoz lehet elég? Előfordulhat, hogy később váltanék majd nagyobbra.
    Illetve a RAM-mal kapcsolatban: 2x4 GB-ost vennék, bár később biztos kerül bele +8GB, de a 4 slot miatt el fog férni. Esetleg legyen most 1x8 és később még 8? 16 GB-nál nem hiszem hogy rakok többet ebbe a konfigba.

    Előre is köszi!

  • Weeto

    csendes tag

    válasz palfitom #132143 üzenetére

    Köszi szépen :)
    Ilyen aspektusból nem is jutott eszembe a RAM kérdés, de megnézem a háromezreseket is.

Új hozzászólás Aktív témák